Jump to content

Golf GT Sport - The Topicception


Ioana

Postare recomandată

Se vad f bine...lumina plina in far.. temperatura undeva intre 4300k si 5000k. Te vedeam de departe printre masini. Si chiar ieftine...prea ieftine!? Eu am dat aprox 60 ron/bec. Philips xtreme-power. Sa te bucuri cat mai mult de ele!

Link către comentariu

Merci :D Ma bucur ca se vad bine, mi-era sa nu fiu eu foarte subiectiva cand le vedeam asa albe :)

Da, sunt ieftine fata de Philips, dar nici nu se gasesc in magazine (inca), cine stie cand vor aparea, la ce pret se vor vinde...

Link către comentariu

Eu n-am gasit cand mi le-am comandat saptamana trecuta :) M-am stresat destul de mult sa reusesc sa le comand, ca nu trimiteau in Romania, ca nu trimiteau la persoane fizice... E bine ca exista si variante mai simple pentru ca deja sunt multi doritori :blah_:

Sorry, nu am intentionat sa induc lumea in eroare.

Link către comentariu

Scuze de poluat topicul, dar:

Bosch Xenon Silver :D
Uite ca in Iasi se gasesc :icon_cry: : Bec Bosch Xenon

nenea abcecu, "ie alte beace" ce zici dumneata!

Acum sunt curios cum se vad cele de care zice 4abc!

Link către comentariu

WOW, ce becuri albe :o

Vreau si eu !!! ;)

Ziua cum se vad becurile ?!

Tot asa o tenta de alb-rece, sau se apropie de tenta alb-cald-galbui ?!

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Ziua nu este albul atat de evident, nu se confunda cu xenonul totusi, dar sunt mult mai albe decat alte becuri pe care le-am vazut. 81UAC are niste poze cu ele ziua.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

De vineri am trecut si eu la rotile de iarna (cele de aici) => masina a devenit putin mai comoda :D (sau drumurile mai bune :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pentru ca a fost cuminte, masinuta a primit de ziua ei buza de sub fusta fata de GT (Sport)/GTI (fusta cu buza cu tot au inlocuit fusta simpla, dupa 2008 - masina mea a venit cu fusta simpla si am inlocuit-o cu cea cu prindere pentru buza).

Si pentru ca este la moda, i-am luat si busonul de R8 (care nu, nu este cromat/nichelat, ci argintiu satinat)

post-19163-1258284791_thumb.jpg

Link către comentariu

ce buson ai acum :huh: ?

de unde si cu cat?

daca te zaresc in trafic te trag pe dreapta :icon_thumright: sa-l vad si eu

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu

iti raspund eu la intrebarile despre busonul de audi r8,de la reprezentanta si costa 29,88lei

cod: 420 103 485 B si arata foarte bine..numai ca nu sta drept,dar am auzit ca se poate face.

post-40190-1258317346_thumb.jpg

Link către comentariu

Riddler, la aia ma gandisem si eu mai devreme :) Dar cum am obsesia cu OEM, nu prea mi-ar conveni xenon AM nici chiar pe farurile alea care imi plac. Poate la stopuri as face o exceptie :P

TEFF - merci.

Mi s-a mai spus ca a trebuit sa astept sa vina iarna sa ii pun fusta ca s-o fac plug prin zapada :) Asta oricum am facut cu ea mai demult :(

Tibi uite o poza :

img0167s.jpg

Scuze pentru mizeria de pe langa buson... Este o poza demonstrativa :P

Z_X_Z - nu sta stramb la mine capacul, dar fiind mult mai inalt, sta ceva mai sus.

Link către comentariu
(...) nu prea mi-ar conveni xenon AM nici chiar pe farurile alea care imi plac. (...)

Who said anything about that ?! :D

N-am zis ca trebuie sa-ti pui ne-aparat si kit xenon AM cu tot faruri.

Colegul 4abc are faruri Hella Xenon Lock si foloseste becuri Philips BlueVision :D

Deci... thing about it :D

Modificat de Riddler
Link către comentariu

colegul abc le foloseste de mult pe xenon de 6000k.

eu le am si le folosesc pe halogen...:D

ioana daca ma hotarasc la xenon oem, poate ti le vand tie pe astea ale mele... :D

Link către comentariu

Foarte frumos!O singura intrebare in legatura cu busonul de ulei..Pot sa imi pun si eu acelasi buson pe un TSI?se potriveste?Din ce am citit mai sus costa doar 30ron. Daca se potriveste acum ma duc sa imi iau:D

Link către comentariu

Eu am xenon pe farurile Hella si sunt foarte multumit de investitie...

PS:Si eu sunt cu piesele OEM dar ca sa pui farurile+autoleveling e prea costisitor si nu merita investita.Gandeste-te ca eu am acelasi lucru doar ca reglajul il fac manual si nu deranjeaza pe nimeni lumina produsa...am comparat si e acelasi lucru cu farurile OEM! :)

Link către comentariu
  • 8 months later...

De cand nu am mai postat aici, masinuta a primit bara spate de GTI si tipsurile aferente si 4x Michelin PS3 XL :D

Si astazi am constatat cu surprindere ca a implinit un numar minunat de km, peste care a trecut ok, dupa cum se vede in pozele de mai jos :D

post-19163-1280854243_thumb.jpg

post-19163-1280854272_thumb.jpg

post-19163-1280854382_thumb.jpg

post-19163-1280854432_thumb.jpg

post-19163-1280854457_thumb.jpg

post-19163-1280854467_thumb.jpg

Link către comentariu
  • cristi511 locked, unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!