Jump to content

Golf GT Sport - The Topicception


Ioana

Postare recomandată

Grilele, imposibil, sunt unice ;)

Tibi, stai linistit, le pun la momentul potrivit, mi-e si mie dor de ele...Diferenta in mers e maricica. Abia astept :)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

E facuta chiar acuma poza :D E vorba de audison srX2 si Hertz es250D. Le aveam de cativa ani, initial in loc de Hertz pusesem un JBL 1204T, dar nu am fost multumita de calitatea sunetului in Golf motiv pentru care am revenit la Hertz. Acuma, setat din statie cam la jumatate subwooferul si tot la jumatate bassul din RCD se aude foarte bine, exact cum voiam chiar. Desi initial am crezut ca voi prefera bubuiala mare, aparent prefer calitatea :P Oi mai fi imbatranit :)

Tibi, nu cred :D Dupa cum am spus mai sus, sunt multumita de cum se aude, e foarte bine izolata masina. Surprinzator inauntru e galagie mare, iar afara se aude rezonabil. Totusi cand ma sui in cealalta masina imi cam aduc aminte ce inseamna Alpine... pe langa RCDul asta...

LE: Si, dupa cum se vede in poza aia intunecata, mai am si loc pentru o cutie de bomboane :P Cu JBLul nu-mi permiteam un asemenez lux :D

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

da..da...nu stiu tu cum nu...dar eu mi-l permit...

as putea spune ca incap chiar 2 cutii de bomboane...insa daca vreu sa pun sacose sau jante ...e mai greu... :)

Link către comentariu

Kalu, eu spuneam ca nu incape o cutie de bomboane langa subwoofer, nu pe bancheta din spate a masinii :blink:

Eh, acuma serios vorbind, diferenta de spatiu e maricica fata de situatia in care aveam JBLul si de auzit se aude mai bine. Nu stiu de ce, intr-un sedan, categoric JBLul a fost mai bun (d-asta am inceput cu el). :RO flag:

Sau tu cand spui bomboane te referi la TIC TAC? :lol:

LE: Daca ai roata de rezerva in dimensiuni reduse e normal sa fie mai mult loc. Am mai vazut JBLul asta pe un Golf si incapea pe lungime... La mine nu... Poate d-asta si spatiul e mai mic.

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

salutare,

bara fata de gt si grila sunt foarte frumoase. as fi lasat insemnul de GT la locul lui. ai facut-o deosebit cu grilele laterale.

felicitari

Link către comentariu

si ioana ar fi lasat insemnul de GT la locul lui...doar ca i-a fost furat... :blink:

Link către comentariu

pai si cat poate fi unul la reprezentanta ? pana in 30 ron. sau sa ia de R32 acum :(

Link către comentariu

A luat! Dar a fost furat din nou :(. Si acum are altul pe care nu l-a pus :)

Link către comentariu

in Ploiesti... :(

apropo vvzeu, uite cum e la mine... :)

06042009d.th.jpg

fa abstractie de patura si nu intreba ptr ce-i...:(

Link către comentariu

Felicitari pentru subwoofer!

Trebuie sa il vad si LIVE!

LE: Hmmm...si pe messenger nu mi-ai zis nimic...

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu

Deeeci :) George, cred ca ti-am spus pe messenger... Sau cel putin am avut intentia asta.

Sigla este de GT Sport si sub nicio forma nu as pune pe masina ceva pe care sa scrie altceva (R32, GTI, M3 :P ). Da, prima (cu care a venit masina) a fost furata, am cumparat una noua (nu-mi amintesc cat a costat), am asteptat sa vina primavara (anul trecut) si am lipit-o usor pe margini de grila cu super glue. A tinut pana in toamna (cand a disparut si asta). Imediat am cumparat evident una noua, pe care de atunci o tin in cotiera (lucru pe care l-am mai mentionat de cateva ori aici si in alte topic-uri :P ), asteptand sa vina vremea frumoasa sa trec la jantele de vara (ceea ce am facut deja) si probabil in viitorul apropiat o voi lipi si p-asta. Sincer... Nu cred ca locuiesc in vr-un cartier cunoscut pentru genul asta de sustrageri frauduloase si nici nu ma prea intereseaza...M-am consolat cu faptul ca asa e la noi... Din pacate nu pot sa fac eu legea... Asa cum nu i-a iesit nici lu` Jiji :lol:

LE1: Kalu, si eu am odorizant in portbagaj, dar nu stiu care ii e rostul. Cred ca acolo le pun pe cele care nu miros ataat de deosebit incat sa beneficieze de privilegiatul loc din fata :P

LE2: Bravo rex! Tu mi-ai citit cu atentie topicul :)

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

si eu ti-am citit cu atentie topicul ...daca te uti putin mai sus...;)

apropo de odorizante...eu le tin in portbagaj pe cele care le inlocuiesc in fata cu unele noi la 4-6 zile...si inca mai miros ... :P

Link către comentariu

Nu prea imi gasesc cuvintele ca sa ma exprim. Ai toata admiratia mea pentru ceea ce ai facut masinii tale. Am citit topicul pe bucati, dar cand o sa am timp o sa il citesc intregral.

Referitor la upgrade-ul facut in legatura cu volanul. Te rog sa confirmi daca airbag-ul pentru volan in 3 spite se potriveste de la volanul fara comenzi la cel cu comenzi. Sau altfel spus airbag-ul tau "vechi" s-a potrivit perfect cu noul volan de GTI Edition 30 ?

Offtopic: Abia acum am inteles de ce pe topicul meu de la "Masina mea" suiera vantul! :P. In primul rand pentru ca l-am deschis mult mai tarziu, dupa ce i-am facut destul de multe modificari si in al doilea rand modificarile mele au fost mai mult la interior decat la exterior.

Modificat de Cily
Link către comentariu

Sper sa nu se supere domnisoara Ioana, dar iti voi raspunde eu in numele ei :P

(...)

Referitor la upgrade-ul facut in legatura cu volanul. Te rog sa confirmi daca airbag-ul pentru volan in 3 spite se potriveste de la volanul fara comenzi la cel cu comenzi. Sau altfel spus airbag-ul tau "vechi" s-a potrivit perfect cu noul volan de GTI Edition 30 ?

(...)

DA merge, nu este nici ce-a mai mica diferenta nici la sistemul de prindere, nici la altceva :icon_thumright:

Daca vroiai sa-ti pui volan de R32 sau de la noul Gol6 GTI acolo e alta poveste :blah_:

:Driver: safe

Riddler

Link către comentariu

Merci Cily :blah:

Cred ca ti-am lamurit problemele, oricum ceva ma face sa cred ca se potrivea la fel de bine si volanul de R32 :blink:

LE: Interesant si volanul de G6 GTI, oare chiar nu s-o potrivi ? ;)

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina,felicitari.Mai lipsesc pedalele de gti.

Ai putea sa ma ajuti cu codul pt volan?Ma intereseaza cel de gti si de gti ed30 fara comenzi pe volan.

Volanul l-ai montat la PBN?

Modificat de ALXX
Link către comentariu

M-am gandit si la pedale :blink:

1k0 419 091 CTXAN este codul volanului meu, e cu vreo 200ron mai scump decat cel normal de GTI (cel putin asa era acum vreo 6 luni, intre timp s-au scumpit rau).

Cel fara cusaturi rosii are acelasi cod, dar alta terminatie. Poti sa verifici la dealer cand il comanzi.

Volanul l-am cumparat de la PBN (surprinzator aveau preturile cele mai bune la vremea respectiva) si l-am montat la Buzau, la Elcar Gid.

Link către comentariu

Foarte frumoasa! ;) Modificari fine si de mare efect, in special volanul.

Modificat de Andrei JSE
Link către comentariu

Ai revenit Doamna la "pantofi" de vara :biggrin:

Sper sa nu mai ramai fara emblema de GT :D

Link către comentariu
  • cristi511 locked, unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!