Jump to content

Golf GT Sport - The Topicception


Ioana

Postare recomandată

Cel mai frumos "tornado red" pe care l-am vazut in poze. Sper sa reusesc sa il vad si "live".

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Publicat (modificat)

Azi am facut 40 000 :P Si de bucurie am reusit sa fac butoanele de pe volan sa schimbe melodiile si posturile radio:

06052009293g.jpg

w240.png

Sunt foarte mandra, mai ales ca in service cand am insistat sa incerce sa imi faca butoanele sa mearga mi-au spus ca probabil nu poate RCDul :P

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

Multi inainte! Imi place ideea sa schimbi posturile de pe volan..e valabil si pt CD Player la schimbarea melodiilor?

Link către comentariu

Da, schimba melodiile si posturile radio, asa cum face la orice masina cu volan multifunctional din fabrica... La mine nu au reusit sa le faca sa mearga asa cand l-am montat. Din pacate nu stie sa spuna numele melodiilor asa cum spune numele posturilor radio si nici nu spune viteza reala care apare pe mp3player, dar deja cred ca vreau cam multe :P

Link către comentariu

Pai..ia-le pe rand si poate reusesti sa mai activezi din ele :P

Link către comentariu

Asta e cam tot ce poate BC+ul :P Dar oricum, este indeajuns :D Viteza mai apropiata de cea reala imi apare pe mp3player, deci nu e grav :P Si titlul melodiilor tot acolo :blah_: Supravietuiesc asa :D

Link către comentariu

:blah_: Si care e diferenta intre kilometraj si viteza de pe Mp3 ? Mersi

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Diferenta de viteza intre vitezometru si cea indicata de mp3player ?

Depinde de viteza... Pe bord, vitezometrul arata viteza mai mare decat viteza reala, pe mp3player viteza este putin mai aproapiata de cea reala, iar viteza reala apara pe climatronic :blah_:

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

ioana cat mai multi km si drum intins :blah_:

Link către comentariu

Dom'le, dar acum avem numere la masina? Ca deh: masina frumoasa, proprietar asemenea!

Link către comentariu

Sa fie cat mai multi km.Si inca un zero acolo la sfarsit :))

Link către comentariu

La multi...km! :blink:

Ps: nici la mine nu arata pe BC+ numele melodiilor sau viteza, cred ca atat se poate.

In alta ordine de idei FELICITARI! (DOAR PRIETENII STIU DE CE!)

Link către comentariu

Merci George, merci si ca m-ai sustinut moral si ai avut incredere ca imi iese codarea :lol: :blink:

Link către comentariu

40000 km in cat timp? Cati mai multi km fara nici un fel de probleme.

Foarte frumos ce arata IC-ul maxidot in poza de mai sus. Abia stept sa imi vin airbag-ul sa ma apuc si eu de treaba. :blink:

Modificat de Cily
Link către comentariu
AlexPredaGTi

Frumoasa masina . poti pune te rog o poza cu viteza pe mp3 ? mersi

Link către comentariu
Asta e cam tot ce poate BC+ul :Driver: Dar oricum, este indeajuns :blah_: Viteza mai apropiata de cea reala imi apare pe mp3player, deci nu e grav :P Si titlul melodiilor tot acolo :icon_thumright: Supravietuiesc asa :D

Nu BC+ e de vina ca nu-ti afiseaza titlul melodiei si interpretul, RCD 300 nu stie sa-i transmita . Eu am avut din fabrica rcd 300 mp3 si-mi arata pe BC doar Folder 2, File 23.

Acum am RCD 310 si-mi arata pe BC titlul si interpretul, fara nici o setare dupa schimbarea aparatului , just plug&play.

Totusi, 310 nu merge decat pe masinile fabricatie 2008 si 2009.

post-21205-1241725964_thumb.jpg

post-21205-1241725980_thumb.jpg

Link către comentariu

Presimt un update la partea audio :)

Modificat de But_Fns
Link către comentariu

:offtopic:

(...)

Totusi, 310 nu merge decat pe masinile fabricatie 2008 si 2009.

Hai nu zau si la mine cum de a mers montat si merge in continuare :blah_:

Revenind, domnisoara WVWZZZ, daca dvs. va-ti facut singura codarea pt comezi, puteti sa descrieti pe un PM procedura ?! :rolleyes:

Nu de alta, dar am in casa 2 volane multifunctionale pe post de "bibelouri" in asteptarea modului si presimt ca o sa intampin aceleasi probleme :)

Orice ajutor e binevenit :)

Multumesc anticipat :Driver:

Riddler

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Masina este model 2008, desi e fabricata la sfarsitul lui august 2007, stim cu totii ca denumirea de model <an> este doar o chestiune comerciala, masinile fabricate dupa jumatatea anului fiind denumite model <anul urmator>.

Daca as face upgrade, nu ar fi vorba de RCD310, doar nu upgradez numai pentru a avea inca un loc unde sa-mi arate titlul melodiilor, mai ales ca le afiseaza numai la mp3uri, nu si audio :eek: Merci florin pentru informatie, pana acum am trait cu impresia ca BC+ nu este capabil sa afiseze o melodie pentru ca depaseste un rand (citisem asta pe undeva) :blink: Frumos din partea 310lui :vaidecapulmeu:

Riddler, codarea si alte explicatii le gasesti in aria Golf V - Comenzi pe volan, mai exact aici. Daca mai ai nevoie de informatii PM me :blink:

LE: Cily, este musai sa-mi spui daca la tine va afisa sau nu titlul intreg al melodiilor :D

Btw, nici la RCD500 nu arata titlul la mp3uri pe BC+.

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

Asta am sustinut si eu ca RCD300 nu e capabil de prea multe lucruri. Cum nici RCD310 nu e, cum nici DVD 2 Din( navigatie replica) nu e. Ma refer la compatibilitatea cu celelalte componente electronice ale masinii.

Sunt de acord cu Ridler, orice componenta OEM merge pe un model de masina, indiferent de anul de fabricatie. Este adevarat ca pentru a face upgrade la o componenta este posibil sa mai fie nevoie sa fie schimbate si altele.

O sa repet din nou, faza cu acel cablu extra special pentru maneta de cruise control. M-am dus cu el la electrician si mi-a spus ca pot sa il arunc ca nu este potrivit pentru ce aveam eu pe masina. L-am aruncat pe cel super special si a facut el alt cablu, super AM, dar a montat totul perfect pentru ca pilotul automat functioneaza perfect din prima secunda si pana in aceasta secunda.

@WVWZZZ am fost cam offtopic. :vaidecapulmeu:

Modificat de Cily
Link către comentariu

Hai nu zau si la mine cum de a mers montat si merge in continuare :P

Aici e o discutie despre RCD 310 unde ai participat si tu: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=52419

Eu spuneam ca la mine a fost plug and play si atat. Am si comenzi pe volan si nu am facut nici o resoftre.Plus de asta , aici vorbim de adaptare la Golf 5 nu la Passat.Poate la Passat se poate si la Golf nu, de unde stii.

Si inca ceva "hai nu zău : :blah_: : " -nu te face nici mai interesant nici mai credibil.

Modificat de florin r.
Link către comentariu
  • cristi511 locked, unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!