Jump to content

Golf GT Sport - The Topicception


Ioana

Postare recomandată

  • Administrator

Rog incetati cu flame-urile si posturile offtopic

Aceasta arie este una de prezentare, sunt sigur ca exista alte topic-uri unde se discuta problemele voastre tehnice

In aria "Masina mea" este permisa discutarea aspectelor legate de tuning vizual si tehnic. Sunt interzise discutiile referitoare la problemele tehnice.

Multumesc!

Link către comentariu
  • 1 month later...

img1584m.th.jpg

img1586m.th.jpg

Si asa am constatat ca numarul de la masina sta ca nuca-n perete :Driver:

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

Scapa de suportii de numere si o sa fie deja mai bine :) Ca de numar chiar nu prea vad sa poti scapa :lol:

Felicitari pt masina! F frumoasa si ingrijita! ;)

Modificat de BogdanS
Link către comentariu

Desi am vazut la altii numerele prinse cu banda dublu adeziva, mi-e cam frica sa fac pasul asta :)) Nu prea am incredere c-o sa tina, dar mi s-a tot confirmat contrariul.

Link către comentariu

Iti recomand eu o banda foarte buna, Tesa.. Gasesti in Brico, e banda dublu adeziva pentru exterior, pe ambalaj este o poza cu o cutie postala pe un zid de caramida. A fost 20,99 RON, 1.5mx19mm.

Link către comentariu
(...)

Si asa am constatat ca numarul de la masina sta ca nuca-n perete :)

Ala de pe fata chiar ca sta ca nuca'n perete :)

Oare va veni ziua aia cand o sa scoata obligativitatea purtarii numarului pe fata (USA style) ?! ;)

Ca atunci ar arata toate masiniile mai ok ;)

Link către comentariu

@BogdanS, cu banda dublu adeziv indicata de tine, daca voi lipii bandourile laterale pe usi, vor rezista mult si bine? Am o experienta neplacuta in acest sens cu alt tip de banda dublu adeziv din comert!

Sorry daca intrebarea mea este offtopic!

Modificat de Cily
Link către comentariu

wvz-eu , e clar de mult timp ca numarul pe fata vine "ca nuca in perete" :D

eu am inlaturat nuca ptr o perioada de cateva luni...insa nu e bun deloc... :D - aspirator de politie scria pe golful meu... :icon_thumright:

l-am pus inapoi...:D

Modificat de kalu
Link către comentariu

@WVWZZZ: Cu placere! :(

@Cily: nu stiu daca tine bandourile. nu mai am ambalajul, ca sa iti spun cat spunea ca tine, ca greutate. cert e ca e "siliconica", adica intre straturile de adeziv, nu are burete, cum e cea Bison clasica, neagra, care e vreo 8 lei.. ci e un fel de silicon care se "turteste" la apasare.

@amandoi: mai puteti incerca si cu BISON Extreme Grip, la fel are pe ambalaj o cutie postala lipita de perete, asta a fost 22 RON, 1mx19mm si are putere de lipire de 1.5cm/kg pt suprafete netede. Pe asta inca nu am folosit-o :banghead:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Dupa o plimbare de 5000km si 70h de condus continuu :P Austria, Elvetia, Italia, Germania & Passo dello Stelvio :lol:

img1676m.jpg w640.png img1970m.jpg w640.png img1671m.jpg w640.png img1968mn.jpg w640.png img2061m.jpg w640.png img1736m.jpg w640.png img1684m.jpg w427.png

Btw, in pozele cu proiectorul aprins este vorba de CORNERING si nu alte prostii :)

Legat de RCD, am observat undeva in Elvetia ca posturile de radio erau in stare sa transmita numele melodiei care aparea pe BC+. A fost prima si singura oara cand a aparut titlul unei melodii pe BC+. Titlul aparea alternativ cu numele radioului.

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

Ce aiurea e cand numai masiniile fabricate dupa 2007 au la dispozitie functia cornering :lol:

Frumoase poze :)

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Splendid Golful din imaginile de mai sus! :rolleyes:

Recunosc ca ai un MK5 mai cool decat al meu, cel putin la exterior. :))

P.S Noroc cu acest topic ca am aflat si eu ce inseamna CORNERING. :)

Link către comentariu

@ Plictisitul - Multumesc pentru poze :) De ce nu iti faci si tu topic cu masina ta ? :(

@ Nervoss - cele mai negre cauciucuri :P Merci mult pentru ajutor :)

Dar ca fapt divers, ce naiba faceam in fata masinii pe jos ? :lol: Socializam la umbra ei ? Umbra era in alta parte :D

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

Nu stiu ce "socializai" in fata masinii ca eu faceam poze...probabil vorbeati de stopuri :(

Link către comentariu

Hm, aceasta masina a obstructionat vizibilitatea asupra masinii mele, insa cu toate astea, tot AM CASTIGAT! :(

Link către comentariu

@CT - A fost un plan bine pus la punct, inca dinainte sa stim de existenta vwfest2009. Am complotat impreuna cu organizatorii, dar tot planul a esuat :( Ai castigat :P

:lol:

Link către comentariu

Dupa cum stii ti-am admirat noile stickere la VWFest, dar eram curios si cum se comporta. Am fost cu colegii Plictisitul si Acidutzul la o "plimbare", dar din pacate tu nu mai erai in parcare, sa te fii chemat si pe tine.

Am uitat sa vad volanul de GTI sa imi dau seama daca merita investitiea. Asta e, next time :(.

Link către comentariu

Ah, pacat ca ai uitat de volan :angry: Ti-l aratam cu placere, e mandria mea, mai ales ca cei din service au spus ca butoanele de schimbat melodiile nu sunt compatibile cu RCDul si eu am reusit sa le fac sa functioneze cum trebuie :blink:

Ai PM cu detalii despre noile stikere.

Link către comentariu
(...)

Am uitat sa vad volanul de GTI sa imi dau seama daca merita investitiea. Asta e, next time :icon_thumright:.

Lasa ca l-am admirat eu destul si pt tine :blah_:

A, l-am si "mangaiat" un pic ca nu mi-am permis mai mult (sa nu cumva sa supere colega :angry:), iar ca parere sincera... deja "MI S-A PUS PATA" si vreau si eu UNU :icon_thumright:

Desi am un volan multifunctional NOU-NOUT in debara care asteapta sa fie montat de 2 luni, ma cam atrage unu de GTI mai nou, tot asa cu cusaturi rosii :icon_thumright:

Faine poze domnisoara Ioana :icon_thumright:

Mai am si eu vreo 2 - 3 dar inca n-am primit aparatul sa le "descarc" :icon_thumright:

Modificat de Riddler
Link către comentariu
  • cristi511 locked, unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!