Jump to content

Golf GT Sport - The Topicception


Ioana

Postare recomandată

Asa, ca tot am "capatat" aparatu' sechestrat, sa pun si pozele cu pricina :D

a7qjzctsw8npm8x4lb5_thumb.jpg

Se poate observa cum colegul CT (George) "se pregateste" pt locul 1 :blah_:

------------------------------------------------------------------------------------

zsqf9a3tof6emp29gj6_thumb.jpg

Si uite asa "unde's 2 putere creste" :cool:

Rar, da RAR mai vezi o asemenea domnita intretinand o masina (inclusiv jantele) cu o pasiune demna de laudat :icon_thumright:

:vwrullz:

Modificat de Riddler
Link către comentariu

Frumoasa si ingrijita roscata. Am admirat-o fara sa fac asocierea cu masina de pe forum... cand mi-a spus Nadir ca esti p-acolo (si imi poti oferi niste info pretioase :icon_thumright: ) am incercat sa te gasesc impreuna cu Vlad dar n-am avut noroc. Poate cu alta ocazie...

Sa te bucuri de ea!

Link către comentariu

Multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase :biggrin:

Merci Riddler pentru spray :somnmare:

Acidutzul - probabil ca m-ai cautat pe la pranz, cand deja "tot Ploiestiul" se retrasese la masa :somnmare: Ceva ma face sa cred ca stiu ce informatii doreai :Driver:

Link către comentariu

:P Sunt convins. Cu exceptia unui detaliu numit DPF, eu sunt fix in situatia ta de acum o vreme si as dori sa ajung fix in situatia ta de acum :blah: . Ai noroc ca tarasenia presupune ceva $ pe care nu-i am momentan, ca altfel te trezeai cu mine prin Ploiesti claxonand sub fereastra si implorandu-te sa ma plimbi un pic (asta daca iti gaseam masina :o )

O zi buna!

Link către comentariu

:( Din pacate pentru tine, diferenta intre BKD si BMM e motorul tau cu DFP? e de vreo 10 cai...

Link către comentariu
  • 1 month later...

Azi am implinit 50 000 :P

img2334s.th.jpg

img2350m.jpg w4272.png (Cornering)

Si o poza cu cablul de ipod pe care l-am montat de curand:

img2373zxk.th.jpg

Link către comentariu

Iti doresc inca de 10 ori pe atatia km!

Te ajuta cu ceva functia cornering sau e la fita :P ?

Link către comentariu

frumoasa poza, super masina.

fara evenimente iti doresc

Modificat de iksXL
Link către comentariu

rex - Merci la fel si tie :P

Nu ma ajuta la absolut nimica. Nici macar fita nu pot sa spun ca e, a fost o curiozitate,dar crede-ma ca nu ma deranjeaza deloc, nici pe mine si nici pe altii, pentru ca nu se aprind aiurea, motiv pentru care nu m-am obosit s-o dezactivez :P

iksXL - Nu, nu am niciun bec ars, crede-ma. Langa poza am specificat "CORNERING" si nu e prima oara cand specific asta, tocmai ca sa nu apara suspiciuni ;)

Uite o poza si cu celalat proiector aprins :P

img2338mp.jpg w4272.png

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

semnatura ta e in contradictoriu cu ceea ce faci (respectiv aprinzi ceata) , dar ma rog , faina masina :ceuameni:

Link către comentariu

Este activata functia cornering. Cand invarti de volan si ai faza scurta aprinsa se aprinde farul de ceata din directia pe care o urmezi.

Aceasta functie e activata pe mai multe masini (stock). Eu am vazut Golf 6, Fiat Bravo, Mercedes ML, si altele.

Vezi ca, chiar pe aceasta pagina a explicat colega acest lucru.

Modificat de rex
Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, imi place c-o lasi asa cum este stock, fara autocolante si alte basini ieftine. Jantele ii vin perfect. Bravo!

Link către comentariu

Multumesc rex pentru raspundul prompt :rolleyes:

PCA, cam asta a fost si intentia mea, sa fie cat mai OEM :)

Link către comentariu

arata bine masina...:))

nu trebuie neaparat sa dai explicatii celor care citesc doar ultimele 2 posturi sau chiar nici atat. :)

ai vazut la mine cum sta cu grila mata ? :)

Link către comentariu
Este activata functia cornering. Cand invarti de volan si ai faza scurta aprinsa se aprinde farul de ceata din directia pe care o urmezi.

Aceasta functie e activata pe mai multe masini (stock). Eu am vazut Golf 6, Fiat Bravo, Mercedes ML, si altele.

Vezi ca, chiar pe aceasta pagina a explicat colega acest lucru.

Stai linistit ca stiu ce inseamna functia cornering , mi'e greu sa cred ca totusi nu poate oprii proiectoarele si cand merge faza scurta cu functia cornering trebuie sa mearga si proiectoarele neaparat

Link către comentariu

ii turnam o folie de carbon pe capota de numa' numa' :D sau ii cumparam o capota de carbon si arata si mai bine.

Fara gluma, asa cum am mai zis, masina arata super. sa treci in semnatura masinii ca are activata functia cornering sa nu mai ai atatea explicatii ;)

numai bine

Link către comentariu

Domul jiji, aparent nu stii ce inseamna cornering. Este o functie activa atat cu faza scurta aprinsa, cat si cu farurile stinse. E inactiva doar daca aprind proiectoarele. Dupa cum poti observa, in toate pozele in care este aprins UN proiector sunt si rotile intr-o parte. Cu volanul drept, nu se va aprinde niciodata niciun proiector din cauza corneringului (e logic si din denumirea functiei).

Da, se poate opri corneringul in momentul in care decid ca vreau sa il dezactivez din vag com.

Va rog frumos totusi, sa lasati acest aspect sa fie discutat in arii tehnice, pentru ca nu isi are rostul pe topicul meu, in care atentia ii este dedicata masinii :vaidecapulmeu:

gbrgeorge, nu sunt adepta foliei pe capota, am avut o idee sa pun folie pe plafon (din alte motive decat cele strict estetice), insa am renuntat, o prefer cat mai OEM. In plus, o folie imitatie de carbon sau o capota de carbon nu s-ar potrivi cu negrul grilei de GT Sport :icon_thumright:

Link către comentariu

superba masina, s-o stapanesti sanatoasa !

daca nu te ajuta cu nimic corneringul ai putea totusi sa-l scoti ca sa nu te trezesti cu vreun bec ars cand ai mai mare nevoie de el.

Eu cel putin, sunt genul care foloseste proiectoarele de 2-3 ori pe an, in conditii de ceata sau ploaie torentiala

Poate mai dai o fuga pe la bucuresti intr-o duminica dimineata :icon_thumright: sau Joi seara ..

La fest te-am ratat :vaidecapulmeu: eram la o terasa cat ai fost tu pe-acolo

Modificat de Dreadfull
Link către comentariu

Si eu ma asteptam s-o duca prost becurile din proiectoare :vaidecapulmeu: Dar deocamdata e totul ok. Cand ma plictisesc de functie o dezactivez. Doar ca rar cand merg am viteza indeajuns de mica incat sa se aprinda (chiar si pe serpentine), asta fiind motivul pentru care nu pot sa spun ca ma ajuta la ceva.

Vin la intalniri, dar la cele din Ploiesti :blah_:

Ti-am vazut masina la vwfest, desi erai suparat ca nu apare in poze mai multe :icon_thumright:

Link către comentariu

pai, era singurul editiooooon :D

stiu ca te duci in ploiesti, dar si bucurestiul e aproape, ce dracu, eu fac service-urile la ploiesti la cardinal :D

Link către comentariu

dupa ~2 ore de citit toate posturile si de uitat pe poze...am ramas surprins...

este incredibil ce ai facut din aceasta masinuta...ai investit destul de mult dar cu bun-gust,iar rezultatul spune totul.

sunt curios pe viitor ce iti mai propui sa mai modifici(daca mai ai ce :blah: )?

a...si ce mia ramas in minte a fost acel post de al tau in care spuneai ca ai condus 5000km,~70h in continuu.

continuu=fara oprire,fara somn,fara mers la toaleta,fara nimic? :D scuze daca ai precizat acest lucru pe undeva...nu imi mai amintesc(atatea posturi,atatea poze)

Numai bine!

Link către comentariu

Merci ;) Ma bucur ca ti-a facut placere sa citesti atatea pagini :D

Este foarte adevarat, m-am exprimat in mod gresit si sigur nu s-a inteles ceea ce am vrut sa spun.

70h este timpul aratat de BC+ in care motorul a rulat (continuu :P ) , sunt 70 de ore facute in aproape 2 saptamani, in niciun caz fara sa ma opresc. Deci cei 5000km sunt facuti in 70 de ore, in 2 saptamani :vaidecapulmeu:

Deocamdata masina merge si arata asa cum mi-am dorit, nu mai am pe wishlist deocamdata modificari in ce-o priveste. Urmeaza in curand o revizie mai amanuntita, si cand va mai primi ceva nou, voi posta imediat :P

img2264m.jpg w640.png

img2253az.jpg w640.png

img2257m.jpg w640.png

Link către comentariu
  • cristi511 locked, unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!