Jump to content

Golf GT Sport - The Topicception


Ioana

Postare recomandată

Cum te multumeste statia? Ce presupune montajul ei. Ca pret am vazut ca este foarte accesibila insa nu am idee ce presupune montajul unei astfel de statii (eu prefer sa o folosesc doar la drum lung). Te-ai interesat daca la viteze mai mari rezista magnetul antenei pe masina? Foarte frumos ornamentul de la osir :)

Link către comentariu

Nu folosesc statia in oras, ci doar la drumuri lungi. Pentru instalare i-am montat doar o mufa pentru priza si atat, pentru ca venise fara.

Magnetul se cam plimba pe masina la viteze mai mari...

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

Frumoasa 'scufita' ,frumoasa pasiune,frumoase modificari!!! Bun gust la tot ce i-ai facut, tine-o tot asa!Felicitari si drumuri bune ! :)

Link către comentariu

Bafta multa in continuare cu masinuta, e superba si e super frumos intretinuta. Cat despre oglinzi... si mie mi le-au furat de 1 mai, ziua in amiaza mare in centrul bucurestiului, deci sa nu ne mai mire ca hotii au uitat de BMW-uri si acum s-au dat pe Golfuri. Ghinionul meu a fost ca aveam oglinda heliomata. :) Nu te-ai gandit sa-i vopsesti fustele si pragurile laterale in culoarea masinii? Eu zic ca ar schimba-o mult. Si mai voiam sa te intreb daca imi poti spune ce model de tipsuri ti-ai ales ca trebuie si eu sa-mi pun neaparat, ca mi-am pus bara de GTI si arata ca dracu fara tipsuri.

Link către comentariu

Multumesc.

Nu vopsesc fustele si pragurile pentru ca imi place contrastul rosu-negru specific GT Sportului.

Nu stiu modelul de tipsuri, le-am luat de la Pilot Auto, le aveau acolo pe stoc. Imi place mult cum arata cu ele.

Link către comentariu

Huh, felicitari pt modificarile aduse :icon_thumright:

Observ intr-o poza un sticker cu "Superchips", sa inteleg ca i-ai pus un "cip-cirip" ? :rolleyes:

Link către comentariu

Multumesc Riddler :rolleyes:

Stickerul e fix acelasi pe care l-ai vazut la vwfest acum un an si ceva :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 1 month later...

:D A venit momentul sa ma despart de rotile de vara, de minunatele PS3, pentru a trece la rotile de iarna... Cam devreme pentru gustul meu, dar asta e...

Pentru ca intre timp mi s-a mai furat un set de capacele de la valve, am decis sa le fac o surpriza hotilor, care probabil ca se vor reorienta asupra unui alt element al masinii... sa speram ca nu... :lol:

...sunt atat de mici jantele de 16

post-19163-1286824212_thumb.jpg

post-19163-1286824273_thumb.jpg

post-19163-1286824340_thumb.jpg

Link către comentariu

Eu ce sa mai zic de ale mele pe 14" :D

Oricum masinuta arata bine si cu ,,micutele"...

Link către comentariu

De astazi capota este putin mai lucioasa :o

Avea cateva zgarieturi fine gen "panza de paianjen" pe care le-am eliminat cu o solutie lichida de lustruit. Sunt foarte multumita pentru ca eu am lustruit-o si am vazut cum dispar zgarieturile de care spuneam. :D

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

Am vazut si eu niste zgarieturi noi, unele cam aiurea.Nu mai aduc masina in Bucuresti in viata mea...

O sa cumpar zilele astea si sa vad ce poate face.

Multumesc,

O seara faina!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Saptamana asta m-a surprins consumul, avand in vedere faptul ca este vorba de consum mixt si am circulat foarte mult in Bucuresti la ore aglomerate. Nu e stricata, nu e dereglata, nu minte :rolleyes: Nu vreau sa deschid o discutie tehnica, dar era prea frumos ca sa nu postez aici :biggrin:

Si pentru ca a fost asa cuminte a primit si un set de capacele cu antifurt pentru valvele rotilor de vara, ca sa nu mai am probleme. Merci OviDU :)

post-19163-1288084904_thumb.jpg

Link către comentariu

Frumos consum. De masina nu mai am ce zice...toti stiu ca e frumoasa :icon_thumleft:

Interesata semnnatura. Pacat de acele masini :(

Modificat de lucian_90tud
Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Masinuta a primit azi o noua turbina VNT20, desi nu era in plan :P Multumesc cipos, si tuturor celor care m-au ajutat cu sfaturi zilele astea :beerchug:

Mai jos atasez o poza cu un VNT17 in dreapta si VNT20 in stanga... si motivul schimbarii turbinei...:sick:

post-19163-0-63374000-1290617682_thumb.j

post-19163-0-01898700-1290617793_thumb.j

Link către comentariu

Nu i-am facut eu nimic, din contra. Am mers ca in rodaj ultima perioada pentru a-i prelungi viata... :icon_thumright:

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

Frumoasa schimbare, nasol motiv :). Cam devreme totusi la 70k. Acum cat vrei sa scoti dupa soft (stiu ca anteriorul era destul de agresiv :rolleyes: )?

Link către comentariu

Softul merge perfect cu turbina asta, nu-l mai schimb. A fost suficienta puterea asta si cu prima turbina si nu am simtit nevoia de mai mult. Sunt multe la masina care ar trebui modificate din punctul meu de vedere ca sa trec peste puterea actuala (indiferent care este ea in cifre exacte).

Acum trage de jos liniar, frumos in toate treptele, nu are lag asa cum m-as fi asteptat, nu suiera (dar se aude, cat sa nu uiti ca ai turbo) si nu pare sa fumege. Sper sa nu mai am probleme...

Link către comentariu

Ce-mi plac oamenii care atunci cand se strica ceva inlocuiesc piesa respectiva cu ceva mai bun si nu cu ce e mai ieftin/comod de pus. sa o folosesti sanatoasa!

Link către comentariu

Multumesc.:icon_thumright: Mult timp m-am gandit la problema turbinei (eram constienta de ea), insa schimbarea cu o noua VNT17 nu am considerat-o o varianta corecta, pentru ca pe BKD VNT17 are prostul obicei sa mai pice chiar si fara soft. Nu vreau neaparat sa generalizez, dar a fost unul dintre motivele pentru care am cautat ceva mai bun, fiabil.Sper sa fi fost alegerea cea mai buna...:Driver:

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

Aaaaaaaa... frumos upgrade. Deci avem turbine gemene.

Cred ca trage si mai frumos acum, VNT20-ul fiind mult mai putin stresat.

Sa ai noroc la ea. :icon_thumright:

Link către comentariu

Multumesc la fel :) Da, imi place cum trage, e mai stilata :Driver: si trage frumos de jos, liniar, fara explozii ciudate de putere sau lag...

Link către comentariu
the_punkreas2003

Welcome to the VNT20 club. Sau ma rog, un fel de VNT20 ;) Urat mai arata melcul tau :soothe[1]: . Si Cipos zicea ca mai rau ca la mine nu se poate

In alta ordine de idei eu cred ca am ceva spart sau sarit ca se aude ca un avion care decoleaza :D Ma duc maine la Cipos sa investigheze conductele si sa remedieze problema

But_fns, m-am gandit la tine cand am schimbat turbina. Astept momentul ala in care voi castiga la 6/49 si iti voi dona tie Golful asa cum am promis :)) Nu puteam sa te las cu VNT17 pe masina ;)

Link către comentariu
  • cristi511 locked, unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!