Jump to content

Golf GT Sport - The Topicception


Ioana

Postare recomandată

the_punkreas2003

Eu n-am niciun fel de lag. Si nu am modificat softul. Ce a lucrat Voinea initial pt vnt17 - asa a ramas. Talk to the Garrett Master :))

Link către comentariu

Sa ma dai si pe mine o tura cu golfuletul cand treci la gumele de vara ;)

Link către comentariu

Cred ca in maxim 2 saptamani vor fi pe masina pentru ca mai am cateva lucruri in plan luna asta si trebuie sa am denverurile pe ea, desi mi-e mila de ele pe gropile astea...:vaidecapulmeu:

Link către comentariu
  • 1 month later...

Au trecut 10 000km de cand am schimbat turbina. Cu ocazia asta (sa zicem) a primit un update minunat :D

A devenit foarte foarte rea (asta e cuvantul potrivit), e tare sensibila la accelerare si culmea e ca diferenta se simte la mers normal.

Multumesc cipos :Driver: :D

PS: care lag ? :blah:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Nu am modificat softul, updateul a fost la turbina :)

PS: care fum ? :blah:

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

Turbina e de ceva timp :D Am zis ca update-ul a fost la soft. Ma bucur ca totul e ok :icon_thumright:

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Am updatat internele turbinei azi :) Nu softul. Softul este acelasi de vreo 2 ani cred... de 40 000km+ :)

E de-a dreptul speciala acum. Imi place mult feelingul pe care-l am cand o conduc dupa acest update :D

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

Te sun pt plimbare :blah: ,m-ai facut curios rau.

Link către comentariu

Ai si de ce sa fii curios. Difera foarte mult si asta mi se pare tare interesant...Am facut multi km in ultima perioada si azi dupa modificare am constatat ca e alta masina :))

Link către comentariu

Hmmmm.... Felicitari.

Ar cam trebui sa fac si eu schimbarea...

Link către comentariu

Cred ca ieri am mers in paralel pe DN1 intre Otopeni si Tancabesti. Nu iti conosc numarul, dar acum imi dau seama ca era masina ta.

Arata foarte bine si trage super...mai rar fete sa mearga asa! :icon_thumright:

O seara placuta!

Modificat de Andrei JSE
Link către comentariu
Publicat (modificat)

65.gif Eu eram :)) Am vazut stikerul, dar m-a bagat putin in ceata numarul tau :)

Merci, o seara frumoasa si tie :)

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
C o s m i n

Mai concret, ce diferente simti intre noua si fosta?

Felicitari ! :icon_thumright:

Link către comentariu
the_punkreas2003

Kirkus, ma rog de tine de 1000 de ani sa treci la 2.5 :)

Cosmin, o sa raspund (si) eu pt ca avem aceeasi turbina doar ca eu am facut update-ul acum mult timp. Lagul a disparut (se simte ca VNT17), trage liniar de la turatie mica pana dupa 4000rpm - ce sa mai - te bazezi pe turbina cand apesi acceleratia. O diferenta obiectiva poate face Calin., i-am dat masina mea intr-o seara. El are soft TCM si turbina stock, eu am soft TCM si VNT20. A spus ca la el treapta 2 se fasaie repede pe cand la mine trage liniar pana sus.

Cu siguranta are si Ioana ceva de adaugat - intr-o expunere mai plastica decat a mea :))

Link către comentariu

Asa e, a disparut lagul, trage de la turatii mai joase (1800-1900). Nu mai are acea explozie brutala de putere pe la 2000, trage putin mai liniar. Dar nu aici se simte diferenta mare despre care vorbeam. Ceea ce difera e sensibilitatea acceleratiei in stil normal de mers; la schimbarea vitezelor se simte cel mai bine diferenta.

Link către comentariu
C o s m i n

Ciudat. A mea (prima varianta) o simt la fel de elastica precum vechiul VNT15. Intra si trage de foarte jos. Deja pe la 1800 o simt din plin.

Oricum, important e ca o simtiti mai activa decat prima varianta. :)

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Dupa ~1 an de folosire mi s-au ars becurile Bosch si in mod surprinzator s-au ars amandoua la interval de cateva ore. :huh:

3 zile am folosit Philips Night Guide si diferenta a fost mare. Din momentul in care le-am montat mi s-au parut foarte galbene si noaptea era evident ca lumineaza mai prost decat cele Bosch. Motiv pentru care am comandat un nou set de Bosch Xenon Silver, pe care l-am montat azi, si din nou lumineaza alb, asa cum voiam.

Din punctul meu de vedere sunt cele mai bune becuri cu halogen H7... si culmea, sunt mult mai ieftine decat cele Philips... :idea:

Link către comentariu

Poti spune de unde le-ai comandat ca eu nu prea am gasit?

Link către comentariu

Cu turbo inainte si pe intuneric!

Am gasit o rezolvare pt micile trepidatii bkd

Am pus relantiul la 820rpm si avansul a fost reglat la 0. Poate te ajuta :D

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Da, din pacate nu prea se gasesc... Eu le-am gasit aici, la distribuitorul din Sibiu/Brasov, care mi-a raspuns prompt solicitarii (e a3a oara cand iau de la el).

kirkus, acolo a stat relantiul la mine mereu :) Poate asta e motivul pentru care trepidatiile nu se simt prea rau.

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu

Inteleg :)

Eu acum incep sa ma bucur cu adevarat de motoras :D

Link către comentariu
  • cristi511 locked, unlocked şi locked this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!