Jump to content

Aviamotors Bucuresti


toni
 Share

Postare recomandată

@Valix, asa scrie pe factura :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sambata ma prezint si eu pt programare la tinichigerie la AVIA!

Sper sa iasa nuanta la vopsea ca cea de pe masina...altfel cred ca innebunesc sa vad masina cameleon! :)

Dar parerile voastre sunt pozitive pana cum...asa ca ma duc plin de speranta! :P

mie mi-a iesit ok culoarea....doar ca lucrare nu mi-a placut...vezi topicul Tinichigerie la avia sau brady. in rest la culoare au matchuit-o perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare bine ca sunt unii forumisti care apreciaza calitatea serviciilor Avia Motors. Ne vom stradui pe parcurs sa o imbunatatim, chiar daca , inevitabil vor mai fi si scapari .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ardei_iute:Sper ca scaparea sa nu fie tocmai la mine! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost astazi la service AVIA sa fac programarea pt tinichigerie!!

au fost super draguti cu toate ca am inteles ca sambata nu se lucreaza la dep de tinichigerie!Au stat putin si peste program....si au fost foarte draguti sa-mi explice ce si cum se vor face rep. plus ca au incercar sa-mi inlature temera ca vopsirea nu ar iesi ok! :D

Multumesc domnului de la receptie tinichigerie Bogdan Marinescu precum si colegului de la magazie care au fost foarte amabili!

Acum trebuie sa-l caut pe dl.Barbato pt o garantie :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt havoc: ce ai de reparat la masina?

merci

grig

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc domnului de la receptie tinichigerie Bogdan Marinescu precum si colegului de la magazie care au fost foarte amabili!

am avut de a "face" cu amandoi si sunt de nota 10. atat la cap. comunicare cat si disponibilitatea de a te ajuta in felul in care pot si au cum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt havoc: ce ai de reparat la masina?

merci

grig

Capota motor-vopsit(zgarietura pe ea)

Parbriz schimbat-(ciupit)

Stalp spate dreapta,deasupra usii...fff putin infundat (nu am idee cum s-a intamplat)

Lampa dreapta spate de pe hayon schimbata(sparta ,banuiesc,de un "binevoitor")

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desi pana acum nu am avut probleme am 2 bile negre pentru avia:

1. Am bagat masina in service pentru revizia de 75K si niste reparatii la tinichigerie. Am lasat in portbagaj 4.5l ulei (atata intra la o revizie). Cand am luat masina aveam nivelul uleiului peste nivelul maxim (1-2 mm) iar in portbagaj 1/2l ulei. Am fost si am intrebat ce s-a intamplat iar explicatia a fost ca probabil au scurs uleiul si apoi au schimbat filtrul - o explica acest lucru jumatate de litru in plus? Oricum acceptam aceasta explicatie daca schimbam uleiul in spatele blocului dar la avia ...

2. La tinichigerie estimarea era de 2 zile. bineinteles ca dupa ce au trecut 2 zile am sunat (sperand eu sa iau masina :-) ). D-nul Manuel Bita mi-a zis sa sun a doua zi ca nu avea informatii complete (parca nu putea intreba ...) In sfarsit urmatoarea zi dupa vreo 3 telefoane la care MBita imi zisese ca ma suna inapoi in 10-15 min aflu ca nu se apucasera de masina (era a 3-a zi). Am plecat bineinteles la service sa vad ce se intampla. I-am zis d-nului MBita ca era treaba lui sa se intereseze de masina (mai ales ca sunasem de 4 ori) si mi-a zis ca nu scrie in fisa postului lui ... si pe deasupra l-a deranjat ca ii vorbeam la per-tu. Oricum am fost personal la tinichigerie si s-a rezolvat problema in 2 zile (super multumit sunt de reparatie).

Pot avea oare probleme in viitor de la nivelul uleiului peste maxim sau amestecul ulei vechi-ulei nou?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da Doamne...sa iasa si la mine reparatia ca sa fiu macar mutumit..nu super..;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa iasa ok, dar sa nu te uiti mai in detaliu ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot avea oare probleme in viitor de la nivelul uleiului peste maxim sau amestecul ulei vechi-ulei nou?

Aceasta intrebare de ce nu ai pus-o celor de la service ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai am pus-o si la service dar nu ma asteptam la alt raspuns decat nu si vroiam sa vad si alte pareri de la cei ce nu au toate motivele sa fie subiectivi... oricum sa puna ulei peste nivelul maxim sau sa nu scoata filtrul de ulei cand scurg uleiul e cam inacceptabil pentru un service profesionist, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi la ora 9.30 am predat si eu masina la AVIA Pantelimon pt repartii...termen de ridicare pe joi!!

Acum tin degetele incrucisate! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi am scos masina de la reparat. :Driver:

Multumiri dl-lor Sebastian Lebedencu si Emanuel Bita.

Am avut de vopsit bara fata, capota motor, bara spate si de inlocuit un far.

lucrarea a iesit f bine, masina arata ca noua, culoarea a iesit perfect (octavia 2 - gri grafit)

a durat exact o saptamina, timp in care s-a primit si acceptul de plata de la asigurator

nu in ultimul rind, multumiri si lui Anisor(sper ca i-am retinut bine numele) si echipei lui.

o seara buna

grig

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bucur pt. tine Grig!!Sa o stapanesti sanatos in continuare fara alte incidente!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inseamna ca la mine a fost doar o scapare.....sper sa nu mai ajung in service pt astfel de chestii....

o bila alba lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata azi am luat masinuta!!!

Parbrizul montat bine,stopul spate la fel..vopsit bine...in schimb este putin mai deschisa la culoare noua vopsea..mi s-a spus ca este din cauza lacului nou..care este mai stralucitor..iar in timp....nuantele vor fi la fel..!!A fost vopsit frumos si uniform!!Iar acum la sfarsit mi-au dat masina spalata!!

Din partea mea...au 9.5(10 daca se adevereste povestea cu lacul)

Multumiri tuturor de acolo...si in special D-ului Bogdan Marinescu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bravo! ai fost un norocos ca ai luat-o asa repede.

ce culoare e masina si de citi ani?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vin si eu cu o mare nota 20 ptr service-ul avia pantelimon :) .. am trecut azi pe acolo (oarecum intamplator) si am vrut sa vad daca mi se poate face reglarea timoneriei, ca sa intre mai bine in viteze (sa nu mai scape uneori intrarea in treapta 1) rapid, la obiect .. cu 15 min. inainte de ora stabilita sa iau masina era deja gata, m-am uitat pe gemuletz la ea .. cu huse de plastic pe scaun, si la sfarsit un super gest :( : mi-a sters capacul motorului de praf si a verificat nivelul uleiului (tipul din service).

de asta s-a ocupat : dl. Liviu Subtirica

mersi AVIA !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grig:Masina este gri soboloan(culoare destul de greu de reprodus) din august 2005!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine tot gri grafit este si a iesit ok peste tot...nu se vede absolut deloc...masina din septembrie 2005....o mica problema am, mi s-a decolorat cred ca de la caldura cam 5 cm patrati....spre stergatoare, zona aceea... i

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:Driver: nasol dany!

In leg cu culoare eu unul vad diferenta..capota proaspat vopsita pare mai deschisa la culoare...dar prietenii care nu stiu..cica este la fel!!Eu i-am facut chiori :rr:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta e..bine ca nu este pe deasupra si este in interior decolorarea aia...oricum sunt multumit:) sa speram ca ajung p'acolo doar pt revzii :) :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Cine a mai fost in ultima vreme la AVIA? Se practica punerea foliei peste scaun, sau se intampla doar de "sarbatori"?

Nu de alta, dar am programare in curand la tinichigerie/vopsitorie si vreau sa stiu daca trebuie sa imi cumpar o "rogojina" din aceea pentru scaun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!