Jump to content

Aviamotors Bucuresti


toni
 Share

Postare recomandată

Am fost astazi la Avia Pantelimon si am ramas placut impresionat. Pana acum din 2015 am facut toate reviziile la Porsche Nord.

Imi cerea masina inspectie tehnica si m-am programat online la ei. Chiar au verificat-o ca lumea - ca idee stergatoarele imi erau dereglate si cel din stanga batea in stalp - nu m-am gandit sa le spun de dinainte de problema asta si totusi cel care a verificat masina a vazut chestia asta.

Inspectia a costat 180 de lei + 50 de lei reglajul stergatoarelor.

Tot respectul pentru dl Sebastian Haidu, consilierul care m-a preluat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Dupa ce mi-am luat un VW Golf VII SH (1.6 TDI 116CP/2017) a venit si timpul pt prima revizie in Romania (in august). Am zis sa o fac la un dealer autorizat si am ales Avia Motors (Militari).

Ok primirea la data si ora programate, am putut ridica masina la ora promisa.

Dar: cand sa plec cu masina martorul de motor era aprins! Si nu fusese aprins inainte!

Le-am spus si au trimis pe cineva cu un laptop sa vada ce problema are si a gasit ca o mufa nu era conectata (cel putin asa a zis acel domn). Au bagat masina in service si au remediat.

Pot intelege ca cineva a facut o greseala (erau multi baieti tineri care lucrau in service inclusiv la masina mea).

Dar problema mea mare e ca nimeni nu face nici cel mai mic control de calitate. Cineva a scos masina din service si nu a vazut becul rosu din bord care indica o problema la motor. Sau (probabil) nu l-a interesat.

Iar pt aceasta revizie  mi-au luat peste 1100lei. Fara a face nici un control de calitate!

In conditiile astea nu pot decat sa va recomand sa evitati acel service sau sa fiti cu ochii in patru daca va place sa jucati le risc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am un passat B8,2018,2.0 150 cp dsg6,am garantia de la Avia motors Pantelimon si am zis sa sun sa imi fac o programare pt schimbul de ulei si filtre,uleiul de la cutie si distributie,am ramas socat de preturi,manopera daca as fi venit eu cu piesele era de 2700 ron iar cu piesele lor 6300 ron,wow,lucrez in domeniu si piesele sunt 2000 ron,hepu,continental,liqui moly,mahle,piesele,nu alti producatori ieftini ........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salutare,

Am fost și eu la revizie la Avia Motors Pantelimon și au văzut ei ca,curge un pic de ulei pe la diferential si inca vrei 2 parti și cum am garanție ma programeaza în 2 săptămâni sa vin sa îmi schimbe piesa(diferentialul).

Trec cele 2 săptămâni și ajung la avia,ma întreabă dacă stau,am zis ca nu,vin după-amiază și o ridic,pe la 14:30 ma suna sa îmi spună ca s-a făcut o greșeală pe partea de etichetare și ca mai durează 2,3 zile dar ma suna el și a doua zi,am așteptat 3 zile nimic,sun eu,îmi spun ca anunță colegul și ma suna,iar nimic,apoi scriu pe WhatsApp și ma suna intr-un final consilierul(Sebastian)și îmi spune ca nu a rezolvat nimic și tot asa am întrebat ce se întâmplă pana am făcut 10 zile de când masina sta degeaba la avia.

 

Apoi iar insist pe WhatsApp sa ma sune consilierul,și minune îmi spune sa vin maine(azi) sa iau masina ca o sa fie gata în a doua parte a zilei,dar surpriza ma suna azi sa îmi spună ca mai curge ulei pe la semering și mai dureaza o săptămână ca piesa vine din afara,da întreb și eu când s-au uitat de unde curge ulei nu au văzut ca curge și pe la semering?!

 

Mi-au stricat toată starea,plus ca de florii și înainte de paste aveam de gând sa circul și eu,mai făceau cumpărături,ma duceam la părinți,dar de unde.

 

Cel mai enervant este ca nu te suna măcar odată la 2 zile sa te informeze ce s-a mai întâmplat,cand urmează reparația,nimic,mereu trebuie sa trag eu de ei și pe langa asta nu vor sa îmi dea masina ca se poate strica mai tare,dar de când au văzut defecțiunea ei m-au chemat abia la 2 săptămâni sa îmi schimbe piesa,apoi mi-au spus ca VW plătește doar demontat și montatul piesei noi,ei ar ieși în pierdere dacă ar monta și demonta iar.

Deci eu nici acum nu am masina...

 

Am cerut masina la schimb,au spus ca da doar contracost,cei care aveți garantie și ati avut o situație dinasta,v-au dat masina la schimb?

Vreau sa dau un mail și reprezentat Volkswagen din Germania de unde am luat masina sa vad dacă sunt obligați sa îmi dea masina la schimb sau nu.

 

Acum stau și ma gandeasc dacă duci masina avariata mai tare cred ca durează cu lunile.

 

De când am luat masina doar la Avia am făcut reviziile și reparațiile dar m-au enervat asa tare încât ca nu o sa ma mai duc,le mai dau și la alții o șansă.

Scuze de postul lung,dar am vrut sa scriu exact cum s-a întâmplat.

 

Sper sa nu pățiți ca mine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!