Jump to content

Aviamotors Bucuresti


toni
 Share

Postare recomandată

acum si cu voi si cu valiauto ala mi se confirma. Toti ganditi la fel. Nu vreau sa ne luam la harta dar voua vi se pare normal sa fie asa? Dealerii traiesc cu aia prosti da` nu cu mine. Sa-ti explic de ce, dealerii iau taxa pe prostie. E normal ca la dealer o lista de consumabile sa te coste 13,8 milioane si la un alt magazin ( nu dau nume la niciunul sa nu ziceti ca fac reclama ) numai 6,8 milioane.? EXACT ACELEASI PIESE? Mai terminati-va cu comunismu` asta din voi. E ca si cum te-ai duce la piata si vezi portocale foarte bune la 30000 kg si alaturi portocale la fel de bune la 70000 kg? Sa nu-mi spui ca tu iei de alea de 70000 kilu` ca-ti permiti. Vorbiti din postura de angajati la dealer. Dar sunt curios daca ati fi in tabara asta v-ar place sa fiti jecmaniti , adica sa platiti DUBLU pe aceleasi piese? Sincer acum, schimbati-va mentalitatea asta ca altfel e jale.

Un om normal cauta cea mai buna oferta, unul anormal, se duce direct la dealer. Cu asta am spus tot. Nu stiu care e mai destept aici. Cel ce plateste dublu la dealer sau cel care ia la jumatate de pret aceleasi piese?

Trebuie sa intelegeti ca din banii nostri ( chiar si putini) pe care-i dam, voi traiti. Ba nu, pardon, voi traiti de la prostii care vin direct sa ia piese de la voi. De acolo ies banii grei, cred si eu daca ai adaos 80-90%..... Daca ati gasi numai d-astia ca noi, ati da faliment..... Banul se aduna incet incet in domeniul asta, ce fac dealerii in Ro se numeste "pocneala" "capatuiala" "jecmaneala" si "prostire".

Daca nu ma crezi, iti pot da lista cu ce trebuie sa fac eu acum la masina. Tu-mi dai pretul tau real si eu va arat in parte cat costa si unde. Va tine?

Ca sa nu mai spun ca altii mai au si alte obligatii, rate, copii p-acasa si alte alea.

Si cei de afara au rate, dar au si salarii normale iar la noi salariile sunt mici, ratele sunt la fel cu cele de afara si preturile la fel. Ei cum sa traiesti daca nu te duce capu`?

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie la ton si tonalitati...topicul asta nu e o hora cu strigaturi...deci sa discutam civilizat.

Exista deja un topic despre piesele originale Skoda vs. alte piese:

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=10132

E foarte bine ca exista solutii alternative la service-ul de firma si la piesele ce le vinde acesta.

Din asta castiga consumatorul...el poate compara si alege...

In general, cei care apeleaza la alte surse (piese si service), sunt persoane fizice si mai putin firme.

Dat fiind ca marea majoritate cumparatoare de masini noi sunt persoane juridice e normal ca service-urile de dealer sa mearga foarte bine, pt ca clientii persoane juridice apeleaza la service-ul de firma cand e vorba de intretinere si reparatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"""Daca nu ma crezi, iti pot da lista cu ce trebuie sa fac eu acum la masina. Tu-mi dai pretul tau real si eu va arat in parte cat costa si unde. Va tine?"""

Da-mi PM cu necesarul de piese si vom vedea ......daca oferta mea este mai avantajoasa sau nu .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Increderea in sursa de resurse ne-o lasam fiecare pe barba lui ...

Cred ca Ardei a vrut sa zica : De ce va plangeti de pret daca vreti si vreti sa va garanteze avia

Probabil ca viitorul apropiat va unifomiza preturile odata cu disparitia monopolului.

Cat despre carcotelile de pe ultimele 2 pagini eu as propune sa le abandonam.

Faceti un topic unde sa ne scoatem dintii si s-ar putea sa fie cel mai populat in replici.

Cat despre Ardei garantez pentru verticalitatea lui ,e prietenul meu de f multi ani.Mai are de lucrat la PR ,dar asta se dobandeste si cu timpul.

Salutare !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O.T.:

Cui ii apartine de fapt postul de mai sus (nr. 410) ?

Ca nu este prea clar, sau sunt personalitati multiple la aceiasi persoana.

Cat despre dintii mei si probabil ai majoritatii celor care posteaza aici pe forum, dintre care unii sunt chiar si clienti Avia, cred ca stau f. bine acolo unde sunt (sau cel putin inca sunt) si nu-i nevoie sa-i scoata nimeni prematur. Chiar si virtual.

Iar pe ultimile pagini nu prea sunt asa de multe carcoteli, decat cele care fac apologia spagii.

Clientul asteapta sa fie tratat profesionist, cuviincios, amabil si prompt. Acestea in primul rand. Clientul cumpara unele dintre bunurile si serviciile pe care le oferiti, el plateste si este corect sa fie tratat precum am spus.

Si clientul mai doreste inca ceva: sa scapati, sa stergeti definitiv din atitudine si comportament, vechile metehne mai putin bune. Dar realmente.

Daca acestea se vor intampla si vor constitui atmosfera uzuala, baza de la care se poate pleca mai departe, multe dintre divergentele de acum vor fi de domeniul trecutului. Chiar si chestiunea cu statul langa masina. Eu sunt unul dintre pasionatii auto, dar de multe ori nu este nici o fericire pt mine sa stau si sa pierd ore intregi pe la service pt revizie si sa stau sa supraveghez mecanicii&comp pt a-si face bine treaba.

Cat despre preturile unor consumabile si piese, nu este vreo nenorocire daca exista unele diferente de pret, este si normal intr-o economie de piata, dar acestea sa fie cifrate undeva la cam 10-15%. Daca avem diferente de genul de la simplu la dublu sau similar atunci consider ca avem o problema, ca si o paralela ar fi ca un atentat la buzunar, oricum un atentat la bunul simt este. Aceasta in conditiile unor produse perfect identice si nu compatibile sau similare.

Iar despre : de ce va uitati/zgarciti la bani.................... cel mai bine ar fi sa vorbeasca fiecare pe bani lui si nu sa dea directive pe banii altuia. Mai ales ca din acei bani isi obtine salariul.

Eu cred ca s-ar putea, chiar daca unii se vor mai pierde pe drum.

Sa auzim de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rugaminte :

Warning pentru Ardei care intra pe forum de pe calculatorul meu si nu da log out inainte sa inchida int expl.Eu m-am obisnuit sa intru direct pe forum ,stiind ca intru direct cu logo-ul meu.

Postul de mai sus imi apartine,iar despre expresia cu dintii nu a fost decat o metafora si pentru ca vad ca lumea se incapataneaza sa inteleaga exact pe dos am s-o spun direct cu riscul de a lua si eu warning :

Aveti chef sa va impungeti si sa participati la concursul cel mai tare gica-contra,faceti atunci un topic unde puteti sa va si injurati ,sa o faceti pe desteptii ,pe ''precupetii'' , etc ...,si eu am curaj sa pariez ca daca faceti chestia asta va fi cel mai populat topic, pur latin cu propietari de masini nemtesti,daca prindeti aluzia!

carcaoteli ? - atunci ultimul post al lui dany ce e ?nu o impunsatura ?

costuri ?- avia ofera niste servicii si aia sunt banii pe care ii pretinde.Piata permite practicarea unor tarife,avia are cele mai mici tarife in reteaua skoda din bucuresti,iar eu unul sunt de principiul ca deschizi o afacere ca sa faci bani nu actiuni filantropice ,deaceea exista concurenta ca o balanta menita sa echilibreze preturile. Avia ,Brady si Pba au norocul ca sunt numai ei si daca piata permite ....Eu la randul meu am deschis o afacere de circa 5 luni si stiu cel mai bine ce inseamna sa practici scoruri sub concurenta ca sa-ti faci loc pe piata,incepi sa aduci bani de acasa.

Va rog sa nu mai epatam in mari intelepti si moralisti si ma rog ...

Va astept aici sa-mi spuneti problemele intampinate in relatia cu avia ,exemple concrete ,pe care sa le analizez si sa va ofer o solutie ,va rog sa-mi puneti intrebari legate de Skoda ca produs ,de serviciile pe care le ofera avia , hai sa nu ne mai judecam !

Daca se mai langane danga pe temele astea aveti cuvantul meu de onoare ca nu mai intru pe acest forum si poate ca voi si incerca sa ma comport nemteste asa cum deduc ca ati dori chiar dvs.

Cu respect !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

subscriu la cele spuse de D-l Barbato,

nu inteleg de ce se supara pe forumisti,

iar cei care arunca porumbeii (Andrei, Ninel) isi rad in barba de isprava facuta

stimati...cetateni...nu.. mai.. raspundeti... la provocarile.. elementelor destabilizatoare (daca pot parafraza un stramos comun :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

carcaoteli ? - atunci ultimul post al lui dany ce e ?nu o impunsatura ?

la care te referi?ca ultimul este cel in care il aprob 100% pe xxleus referitor la d-l ardei pe care il cam i-au dejtele pe dinainte uneori. serios, nici un post de al meu nu este o impunsatura , doar ca sunt de acord cu cele zise sau este o opinie de a mea. si daca e asa cum zici tu, de ar fi sa am ceva, am cu avia, nu cu d-l Mihail Barbato persoana fizica. am zis si repet: apreciez f mult ca avem pe cineva din partea avia (NEOFICIAL)cu care sa conversam si eventual un ajutor.(si uneori sa contrariem, fiecare cu parerea lui). cu totii avem dreptul sa zicem ce gandim.

Cu respect !

Stima!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"""Daca nu ma crezi, iti pot da lista cu ce trebuie sa fac eu acum la masina. Tu-mi dai pretul tau real si eu va arat in parte cat costa si unde. Va tine?"""

Da-mi PM cu necesarul de piese si vom vedea ......daca oferta mea este mai avantajoasa sau nu .

Uite facem public: Ce-mi trebuie mie acum:

Placute frana ATE cu senzor

Ulei ARAL 5W40

Filtru ulei MANN

Filtru motorina MANN

Filtru aer MANN

Filtru Polen MANN

Lichid frana DOT4-CASTROL 1l

Solutie spalare injectoare LIQUI MOLY DIESEL PURGE

Bujie incandescenta CHAMPION -4 bucati

Bujie incandescenta BOSCH incalzire -3 bucati

Da-mi preturile de la Avia, nu de la tine ca vorbeam de preturi de piese la dealeri.

Si sa stii ca nu e o cearta e o discutie in contradictoriu si iti voi dovedi ce inseamna "dealer ieftin - chiar si avia" si ce inseamna alte magazine de piese.

Sa stii ca pot cere si de la avia preturile, deci sa fii sincer si sa pui preturile corecte.Ca ma voi interesa... ;)

Multumesc,

Cu respect

Ar fi util sa posteze si omu` nostru forumist de la PoRo preturile la cele de mai sus. Sa comparam. La sfarsit vi le arat eu.

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite facem public: Ce-mi trebuie mie acum:

Da-mi preturile de la Avia, nu de la tine ca vorbeam de preturi de piese la dealeri.

Si sa stii ca nu e o cearta e o discutie in contradictoriu si iti voi dovedi ce inseamna "dealer ieftin - chiar si avia" si ce inseamna alte magazine de piese.

Sa stii ca pot cere si de la avia preturile, deci sa fii sincer si sa pui preturile corecte.Ca ma voi interesa... :blink:

Multumesc,

Cu respect

Ar fi util sa posteze si omu` nostru forumist de la PoRo preturile la cele de mai sus. Sa comparam. La sfarsit vi le arat eu.

Eu am incercat sa explic cum este treaba cu preturile.Cereti daca doriti o oferta de preturi la florin.mainescu@aviamotors.ro pentru ca Ardei nu va da nici o lista de preturi aici.I-am interzis acest lucru cu desavarsire.punct!

Dupa ce veti primi aceasta oferta nu e nici o problema sa o postati aici !

Aveti libertatea de a alege de unde sa cumparati si ce anume sa cumparati.Am explicat si cum sta cu garantia in acest caz ,vezi ex cu uleiul.

Nu va ambitionati nici dvs ,nici Ardei , va rog !

Principiul acesta cu a nu ne asuma raspunderea pentru un produs necomercializat de noi dar care este de aceeasi marca ,este pur occidental si civilizat,in spiritul economiei de piata ,mai ales nemtesc !A, si este pe linia Romania copie tot ... de la vest la est !

O zi buna !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Haideti sa destindem un pic atmosfera cu un "nimic":

la 20.000 km s-a oxidat capacul "inoxat" la maciulia de schimbator de viteze,

(e un capac de plastic cred, care s-a facut tare urat, de pe la 10.000 km, de parca e oxidat, tocit, superuzat)

intrebarea mea este evidenta: imi este si rusine sa o pun (dar va garantez ca nu transpir anormal si folosesc schimbatorul doar pentru functia lui de baza :blink: ) deci, intra in garantia masinii sau e un moft de-al meu ?

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a mai discutat acest aspect ...vezi topicul 'Exfoliere element cromat..." or something...

Si eu am aceeasi problema dar inca nu am ajuns la dealer... Eu sper sa o rezolv pe garantie desi nu sunt sigur de reusita...

Si la schimbatorul de la Ambiente (care nu e cromat) apare aceeasi problema (vezi poza din topicul respectiv).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oxidat e una (si e de garantie) ,frecat si tocit de ceva de culoare roz e alta si nu mai e de garantie...

patat de odorizant sau grasimi (creme de maini ,etc ) e una ,exfoliat e alta...

Garantia se refera la defectul de fabricatie.Faptul ca in urma contactului chimic se distruge invelisul diferitelor componente nu este vina fabricii ,ele nu au fost concepute sa faca fata acestor situatii(manusi ,creme,verighete,etc).A!!!!!!! Poate avea obiectii clientul vis-a-vis de aspectul comercial al garantiei,pt ca nu are nici o vina clientul ca se intampla asa ceva,cand se vinde masina nu scrie nicaieri ca nu trebuie sa mergi pe ploaie,sau ca nu trebuie sa te dai pe maini cu creme ,sa ca trebuie sa-ti lasi verigheta acasa,etc. Din pacate eu nu am cum sa va ajut in aceste situatii ,pt ca tehnic vorbind nu este un defect de fabricatie pe care sa il reclam producatorului.

Va inteleg supararea dar nu am ce face ,va pot arata poze cu diferite situatiide acest gen daca doriti !

O zi buna !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum spuneam si cu alta ocazie, un certificat de garantie e in asa fel conceput incat sa fie in favoarea producatorului. Practic formularile te fac sa fii la latitudinea celui care se ocupa de garantii...

Cand aceasta chestiune, oxidare, exfoliere sau ce-o fii intervine in mai putin de 365 de zile si 18000km, nu se poate invoca o uzura normala nici batucire, sau frecare excesiva - daca sunt mai multi clienti cu aceleasi probleme. E clar ca materialele folosite pe acel schimbator nu sunt de calitate, rezistente la o folosire chiar moderata...

Firesc ar fi ca schimbatoarele sa fie schimbate pe perioada de garantie...iar dupa expirarea garantiei bineinteles ca nici clientii nu ar mai solicita nimic. Iar ca urmare a schimbarii pe garantie, producatorul sa rezolve problema prin inlocuirea materialelor cu deficienta respectiva...

Oricum va invit sa continuam discutia la topicul:

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=9107&st=20

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oxidat e una (si e de garantie) ,frecat si tocit de ceva de culoare roz e alta si nu mai e de garantie...

patat de odorizant sau grasimi (creme de maini ,etc ) e una ,exfoliat e alta...

Garantia se refera la defectul de fabricatie.Faptul ca in urma contactului chimic se distruge invelisul diferitelor componente nu este vina fabricii ,ele nu au fost concepute sa faca fata acestor situatii(manusi ,creme,verighete,etc).A!!!!!!! Poate avea obiectii clientul vis-a-vis de aspectul comercial al garantiei,pt ca nu are nici o vina clientul ca se intampla asa ceva,cand se vinde masina nu scrie nicaieri ca nu trebuie sa mergi pe ploaie,sau ca nu trebuie sa te dai pe maini cu creme ,sa ca trebuie sa-ti lasi verigheta acasa,etc. Din pacate eu nu am cum sa va ajut in aceste situatii ,pt ca tehnic vorbind nu este un defect de fabricatie pe care sa il reclam producatorului.

Va inteleg supararea dar nu am ce face ,va pot arata poze cu diferite situatiide acest gen daca doriti !

O zi buna !

Aveti dreptate, dar in cazul meu (si cred ca si la colegi este la fel) va spun ca verigheta o port pe stanga, iar crema de maini nu folosesc. Paradoxal oxidarea are culoare roz, dar nu am frecat cu nimic roz manerul de schimbator, de aici imi dau seama ca se stie f.bine problema :( si sunt pregatite argumente elegante.

Desigur nu este un defect de fabricatie, dar garantia de 2 sau 3 ani la alte masini nu se refera numai la defecte de fabricatie, acelea se constata in primele 2-3-6 luni. Se refera si la anduranta si cred ca piesa asta nu a fost facuta sa reziste mai mult de 6 luni.

Inteleg ca PoRo nu accepta astfel de garantii, normal ca nu consider corect, mai ales ca nu pot cumpara doar placheta cromata, trebuie sa iau maciulia cu totul. Si burduful bonus. Pentru ei desigur.

Va salut cu acelasi respect !

Modificat de volksman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai eu iti aduc facturile de la importatorii directi de unde cumpar piese. Sau de la magazine, poate, de unde le cumparati si voi (avia) dar puneti adaos 100%. Din moment ce e sigiliata piesa si e de la magazinul de unde iei si tu nu vad unde e problema.Sincer. doar sa ardeti oamenii? Uite, eu imi iau piesa de la reprezentant ( 10 piese) si vin la tine sa mi le pui. Ca service ma dai afara? Stii ce te-asteapta dupa aia?.........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

normal ca nu vrea sa faca acest "pariu"(d-l barbato) aici..in vazul tuturor...sa vada si restul colegilor de forum si sa sperie de adaosul lor? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva magazin de specialitate...? ,dle Godoroja ?S-au pur si simplu pricepeti greu !?

Nu aveti decat sa va simtiti jignit e problema dvs si asta din cauza ca nu intelegeti nimic ,dar pentru ca eu am rabdare voi mai explica inca o data ( si pt diesel si dany ):

- Preturile pot fi aflate venind la sediul nostru sau scriind la piese@aviamotors.ro ; florin.mainescu@aviamotors.ro ; adrian.pascu@aviamotors.ro ; iar dupa ce le aflati nu aveti decat sa le postati aici ,pentru ca nu ma deranjeaza si nu ma afecteaza ! E greu de inteles ? A ! Pe Ardei nu il las sa vi le spuna pentru ca nu este el cel mai in masura sa o faca ! Nici eu delatfel...

- Cat despre maciucile de schimbat vitezele ,nemultumirea dvs este vis-a vis de produs.Scuzati-ma dar asta este calitatea lor .(Audi are alte standarde .... , dar un proprietar de audi nu ia micul dejun deasupra bordului sau volanului ,si te abordeaza la ''per tu'' din prima si pastreaza o forma de respect in discutie ,pentru ca un proprietar de audi se vrea a fi cu alte standarde si cu alt statut social...asta in cazul in care am observat eu bine.)

Eu am schimbat astfel de componente in garantie dar pentru exfolieri ,cocleli ,deformatii din turnare .

Si ca sa inchei ,daca vrea cineva sa se incontreze cu mine hai sa o facem la pm ,nu aici .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.(Audi are alte standarde .... , dar un proprietar de audi nu ia micul dejun deasupra bordului sau volanului ,si te abordeaza la ''per tu'' din prima si pastreaza o forma de respect in discutie ,pentru ca un proprietar de audi se vrea a fi cu alte standarde si cu alt statut social...asta in cazul in care am observat eu bine.)

s-avem pardon, dar cati am vazut coborand din audi(si nu numai) si interactionand direct sau indirect cu ei, nu cred ca 20% din ei aplica la ce ai zis mai sus. cel putin la noi in tara. in ultimul timp numai "ghiuluri" si "lanturi" de 1kg de "aur" mai peste tot. pare-se ca moda cu cd-ul la oglinda retro. a trecut. din cate audi-uri am vazut pe strada peste 50% am vazut ca au suportul de numere din Vest si nu porsche midocar etc. hai sa nu ne agatam de maruntisuri. sa nu-mi spui ca un fotbalist cu audi iti vb la fel cu un alt om care detine o fabia cea mai ieftina, dar cu o facultate (si eventual un master). repet: destul de rar un asa proprietar de audi, din pacate. :D

numa'bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

(Audi are alte standarde .... , dar un proprietar de audi nu ia micul dejun deasupra bordului sau volanului ,si te abordeaza la ''per tu'' din prima si pastreaza o forma de respect in discutie ,pentru ca un proprietar de audi se vrea a fi cu alte standarde si cu alt statut social...asta in cazul in care am observat eu bine.)

Haina face pe om :D ... dar unde va credeti domnule ? In Germania? Sau in Luxembourg?...defapt in aceste tari nu masina parcata in fata casei conteaza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar pentru ca eu am rabdare voi mai explica inca o data ( si pt diesel si dany ):

- Cat despre maciucile de schimbat vitezele ,nemultumirea dvs este vis-a vis de produs.Scuzati-ma dar asta este calitatea lor .(Audi are alte standarde .... , dar un proprietar de audi nu ia micul dejun deasupra bordului sau volanului ,si te abordeaza la ''per tu'' din prima si pastreaza o forma de respect in discutie ,pentru ca un proprietar de audi se vrea a fi cu alte standarde si cu alt statut social...asta in cazul in care am observat eu bine.)

Imi pare rau sa constat ca discutia atinge un asa nivel...din partea dv.

Sa imi fac acum mea-culpa ca nu am cumparat un Audi?

Dv., domnule Barbato, cum apreciati standardele mele si statutul meu social??? Analizand masinile din semnatura? Sau aveti si alte date in acest demers...?

Va intreb aceste lucruri pentru ca sunt direct vizat in postul dv (desi eu nu am avut obiectii nici vis-a-vis de Avia sau angajatii ei ci doar am mentionat unele realitati legate de certificate de garantie si alte lucruri conexe).

Astfel de pilde (ca si aceea cu spaga intr-o firma privata) arata care e de fapt mentalitatea desi declarativ lucrurile s-ar vrea diferite...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci este vorba de pura coincidenta ...

Vineri am dus munca de lamurire cu cineva '' care la audi i le-a schimbat'', a carui atitudine a lasat mult de dorit .Am crezut ca exista o legatura ... mai ales cand sunt ''intrebat '' daca am curaj sa postez nu stiu ce liste de preturi pe forum...

Referitor la mine ... sunt om nu stanca ,asa ca daca ma impungeti o sa raspund si eu cu aceeasi moneda ,mai ales ca aici vb in nume propriu si nu ca angajat avia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite ca sa mai scriu si eu prin zona AVIA si sa fiu on-topic si nu off-topic... din cate vad eu discutia se canalizeaza pe o persoana si nu pe un service... ma rog... cred ca mai exista si moderatori pe forum.

In fine... am fost azi la revizia de 45.000 km + alte cateva probleme la AVIA Militari. Toate lucrurile au mers foarte bine, insa acum astept ziua de vineri ca sa schimb sonda lambda 1... din cate am inteles eu.

A sa nu uit... Din cate imi acum eu aminte cineva a intrebat daca se pune husa de protectie pe volan... eu am avut pusa husa si pe volan si pe scaun + carton pentru picioare asezat peste cauciucurile existente.

P.S. Cred ca dati oricum aiurea cu "pietre" in Mihail...

Cu stima,

Marius

Modificat de Mariuz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am fost astazi la Avia Militari si vreau sa-i multumesc domnului Andrei pentru sfaturi si informare.

Respectat ora programata, rezolvat problemele rapid si plecat repede (nu de alta dar cei din sala de asteptare incepusera sa comenteze preturile din service Avia si am preferat sa tac si sa plec).

Nu m-au dezamagit domnii de la Avia Militari (sunt si exceptii da nu este cazul de exemple ca doar mergem pe generalitati).

Se pare ca husa pentru volan si cartonul sunt numai pentru "anumite persoane", oricum pentru mine nu asta este standardul obligatoriu pentru profesionalism

;)

Vreau ceva informatii referitoare la lichidul de frana (cantitate, tipuri, etc) la Fabia, imi pare rau da nu reusesc sa gasesc pe forum, eu mai caut da poate stie cineva exact locul sau datele.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ajuns si eu astazi prima data la Avia (Pantelimon). Veneam dupa e oxperienta destul de neplacuta cu service-ul Brady, asa ca eram cam sceptic.

Problema cu care am venit era faptul ca instalatia de spalare a lunetei nu mai functiona. Nu am nimic de reprosat celor de la Avia: am venit, am facut comanda, am asteptat sa fie gata masina si am luat-o (fara sa platesc nimic :offtopic: ). As putea spune ca s-au purtat "nemtzeste"; nici nu mi-au facut masaj, nici nu s-au certat cu mine.

Cel mai probabil o sa merg tot la service-ul Avia cand o sa mai fie cazul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!