Jump to content

Aviamotors Bucuresti


toni
 Share

Postare recomandată

Se practica, cel putin in Pantelimon da. Am fost eu la ei pe 28 aprilie...dar daca vezi ca uita de ea, spune-le tu. Nu aduce una de acasa, oricum o platesti la "Materiale" pe deviz...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, si in Militari au facut la fel: folie pe scaun si pe volan, la unii am vazut si pe schimbator la mine au sarit peste, poate si din cauza formei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, azi m-am lovit si eu de Aviamotors :beerchug:

Am trimis un mail cu acest text:

As dori sa activez semnalul sonor pentru armare/dezarmare sa fiu atentionat de alarma ca intradevar

a facut treaba...m-am saturat sa trag de manere sa verific daca masina este intradevar inchisa.

Puteti sa-mi spuneti va rog cat m-ar costa aceasta operatie efectuata de aviamotors service?

Multumesc

Si am primit urmatorul raspuns:
Stimate domnule Liviu Voicu,

Va multumim pentru atentia acordata serviciilor oferite de noi.

Va informam ca pretul pentru activarea semnalului sonor la armare/dezarmare, este de :

-110 RON(fara TVA) – test VAS.

Cu stima,

Valentin Ionescu

Oare este normal sa dau 110RON (si mai si zice FARA TVA) pentru 5 minute de munca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E munca grea acolo :beerchug:

Astia nu-s normali :rolleyes:

Ai de gand sa le dai banii astia ? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fraer cine da :D

Nu vreau sa dau nume de alte service-uri insa la unele se face gratis daca masina este luata de la ei si daca nu este luata atunci se plateste mult (dar mult) mai putin...chiar foarte OK....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu despre ce service-uri vorbeste DArtagnan.. (mai exact, despre ce service) :D

Dar sa mai zic ca nici acea suma mult mai mica nu ar trebui sa ni se ceara? Masina este in garantie, daca eu am chef sa mi se activeze functia asta, ma duc la ei si ii pun sa o activeze!

Si.. sa mai zic inca un lucru? De aceste functii suplimentare mi se parea normal sa fim anuntati cand am ridicat masina.. domne' noi mai putem activa aia, aia, aia... doriti? Nu mi se pare normal sa nu te anunte, pentru ca in cazul in care afli tu mai tarziu, sa te duci la ei si sa iti ceara o groaza de bani pt. 5min. de stat confortabil pe scaunul masinii si butonand la VAS...

Rusinica celor de la Avia si respect pt. cei care fac treaba asta gratis!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De-asta ma si mira asemenea "tarif"...

La masina mea (in garantie) s-a activat inchiderea automata a usilor la 15 km/h in service-ul Aviamotors-Militari GRATUIT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine la fel la Brady! Insa mai am de activat beep-urile de armare/dezarmare alarma.

(si mi-au zis sa vin sa-mi faca gratis caci deh, masina este de la ei ei tot ei vor sa aiba grija de ea...)

Modificat de DArtagnan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

barbato mihail

Buna seara ,

Iata unul din motivele pentru care nu voi posta din ce in ce mai rar si intr-un final deloc. Pt genul de posturi a la D'Artagnan si Shkoda : carcotesc (daca e corect termenul) Din acest motiv indiferent de serviciul oferit in orice domeniu clienti ca alde matale nu vor fi niciodata multumiti.Practic asta este singurul mod prin care va simtiti multumiti si anume abia atunci cand aveti ceva de comentat sau reprosat. Nu veti reusi niciodata sa construiti un parteneriat adevarat cu dvs ca beneficiari.

Este corect ca Vali a gresit , este corect ca Vali este nou ( nu e scuza ,putea sa intrebe), dar in acelasi timp nu orice dureaza putin se face gratis numai asa de dragul de a atrage clienti.( presiune roti -10.000 bucata)

Eu unul gasesc foarte corecta ideea ca trebuie platit un serviciu.

Are masina alarma originala din fabrica sau este pusa ulterior ,cand ati optat pt aceasta dotare ati cerut probabil sa fiti informat cu tot ce stie sa faca ,acesta fiind si criteriul dupa care ati ales-o ( + pretul :Driver: ).Daca va razganditi peste x luni si mai vreti sa si bazaie ,sa si latre , sa si blincane , ma mai intorc si din drum si zic ca a latrat destul , fa-o cum a fost , mi se pare foarte normal sa platesti chiar si 110 ron.Deoarece este un topic destinat avia ,va voi transmite un mesaj dle D'Artagnan : interesandu-va de avia uneori de 3 ori intr-o pagina ,avand oricand disponibilitatea de a renunta la brady ,inseamna ca sunteti in cautarea unui serviviu de calitate , iar calitatea costa .In general serviciile de calitate superioara au preturi mai sus.Daca doriti un astfel de serviciu la avia il gasiti oricand , fara programare dar pe bani !!!

Inainte de a posta aici omeneste ar fi fost sa incercati un replay in care sa intrebati : Dle Ionescu sunteti sigur de oferta pe care o faceti ?Va intreb acest lucru deoarece pretul dvs ma face sa ma orientez catre alt dealer?Io ,care sunt de la tara asa as fi procedat.

Tot textul asta in ideea ca forumistii sunt autodidacti ,studiaza fenomenul si incearca sa il inteleaga ...ma rog in general ,nu toti !

Si eu care ma gandeam ,frumos, ca acest topic va fi un sprijin tehnic ,va raspunde unor intrebari legate despre skoda ca marca ,si cand este cazul va rezolva probleme de PR.

Pt oferte , reclamatii ,programari exista www.aviamotors.ro sau 2094010.

Oseara buna la toata lumea !

Richellieu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnule Barbato, stiu ca adevarul doare insa asta este, daca aveti curajul mergeti la domnul Vali si rugati-l sa va arate in INBOX (dar cinstit) de cate ori l-am intrebat pe dansul daca informatia data pe mail este corecta.

(tare as vrea sa vad daca o s-o faceti si daca o s-o spuneti si public :Driver:

Intradevar m-am orientat spre alt dealer (nu sunt de la tara) si am fost servit gratis si calitativ, mesterul a conectat o smecherie gen tablePC, a dat niste click-uri cu un pix si gata, ba chiar m-a pus sa aleg si tonajul, toata stima pentru dansul, si data viitoare tot la astfel de servicii calitative o sa apelez (cu bani sau fara).

Modificat de DArtagnan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, deci l-ati intrebat pe domnu` Vali de cate ori am intrebat daca pretul este corect sau nu?

(a, va este jena? normal, si mie mi-ar fi :D)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DArtagnan, toate problemele si chestiunile expuse ti-au fost intelese...

Sa nu transformam totusi acest topic intr-un ping-pong cu dl. Barbato.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

barbato mihail

uite ca nu m-am gandit aseara la 22.30 sa intrerup omu' .... dar stiu ca la clienti ca matale se practica telefoane in timpul pauzei de masa ( e un exemplu menit sa transmita un mesaj) .

Azi de dimineata mi-a confirmat ca a existat reply ,corect !

Asa ca nu imi ramane altceva decat sa va urez succes in relatia dvs cu brady!

Scuze nu am pt ce sa imi cer deoarece ati inteles ce ati vrut din postul meu .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

barbato sunt clienti si clienti. Unii mai multumiti, altii vesnic nemultumiti, altii care au fost multumiti ( vezi cazul meu ) altii care vor gasi mereu ceva sa-i deranjeze orice le-ai face. Stii si tu bine asta.

Dartagnan, Nu va mai luati la paruiala ca nu are rost. In fond trebuie sa ne respectam unii pe altii. Macar intre noi daca nu in relatia cu Firma.

Mai bine facem ceva constructiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu mai comentez nimic ca orice zic nu zic bine... :D

Deci domnu Vali a gresit, era mai simplu daca domnu` Barbato in loc sa ma atace pe forum scria ca a fost o greseala si ca defapt pretul este X ron, corect? Dar nu, dansul a preferat noroi si asta a primit...ca deh, asa este acolo...

Cum spunea Diesel, ce am vrut sa arat in acest thread am reusit, in rest nu mai spun nimic.

O zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D-le Barbato... calitatea costa, intr-adevar, aveti dreptate.. asa este in orice domeniu!

Doua lucruri mai am de zis si gata...

1. La ce va referiti cand spuneti calitate? La urma urmei este vorba de o simpla activare a unei functii pe care o are alarma.. De ce aceasta activare este de o calitate mai mare la avia motors si la restul dealerilor, nu?

2. Nu vi se pare "calitate" faptul ca de fiecare data masina iese din service "ca noua", iar angajatii te trateaza cu amabilitate si respect? Nu vi se pare "calitate" faptul ca nu ti se cere nici un ban, iar mecanicii isi vad de treaba si nu asteapta ciubuc pt. a rezolva o problema? Nu vi se pare "calitate" faptul ca ti se da masina de schimb pt. ca masina ta trebuie sa ramana la service 2 zile, pana sosesc piesele?

aaa.. si inca ceva: M-am nascut in Bucuresti, am crescut in Bucuresti, iar la tzara ma duc doar de cateva ori pe an,pt. a-mi vizita bunicii si a lua o gura de aer curat!

Modificat de shkoda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am mai intrat de ceva timp pe topicul AVIA si acum cand revin iar vad porcaieli ?? Frateee .. nu-mi vine sa cred ca iar ii sare x sau y in cap lui Barbato ptr ca nush cine a raspuns nush ce si nu convine acelor x si y. Io am mai postat despre AVIA, si ma repet .. desi operatia ce mi-a fost facuta la masina a fost absolutely free (poate isi va lua AVIA bani de la SKODA CZ ptr operatie) am fost tratat ca oricare al client contribuabil, ca sa nu mai zic ca folia pe scaun + atentia la masina + o chestie de efect : sters capac motor, verificat nivel ulei + alte minuni - au fost facute chiar in service, sub ochii mei la geam. Mihail Barbato presupun ca are un mare rol in schimbarea (imbunatatirea) serviciilor Service Pantelimon spre bine .. in fond omul intra aici si vede ce ne doare, dupa care .. vorbeste cu lumea de acolo, zic eu. D`artagnan .. ca si in alte posturi mai vechi, de care imi amintesc .. cam cauti "mobilizarea" maselor intr-o directie sau alta, din cate stiu eu mailurile sau scrisorile oficiale beneficiaza de oarece confidentialitate din ambele directii si reprezinta doar puncte de vedere informative, pentru un raspuns concret trebuie discutat face 2 face. So, ca sa nu mai postez ca muta`n lift doar de dragul de a ma "citi" cineva, as incheia prin a-ti pune (D`artagnan) o intrebare simpla : de ce nu ai vorbit cu dl Voinea despre aspectul asta cu Vas/Vag ???? Mie mi-a setat autolock-ul la o intalnire fara nici o problema, binevoitor si fara nici un ban .. cred ca te putea ajuta si pe tine, fara sa mai fie nevoie de cateva post-uri rautacioase despre dealerul x si ptr dealerul x !

Nu iau apararea AVIA / Mihail Barbato/ nu am actiuni si nici un procent din vanzari ...

Respect ptr cine stie sa respecte !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offtopic:Ce inversunat este vrajit de fabia :(

Ontopic:eu unul am fost mereu multumit de serviciile AVIA Pantelimon din toate punctele de vedere,exceptia a fost intalnirea cu Dl.Sapera!

Modificat de Havoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate acest topic vad ca s-a transformat mai mult intr-un razboi publicitar intre avia si brady si nu cred ca acesta ar fi scopul acestuia.Ar trebui ca lumea sa fie multumita ca exista un angajat al avia care urmareste acest topic si incearca sa vina in intimpinarea dorintelor clientilor-d-l Barbato.Daca sunteti total nemultumiti nu este cazul sa faceti publicitate altor firme concurent-d-l Dartagnan (spuneti doar ca nu mai treceti pe la avia si...punct).Exista un topic pentru Brady unde va puteti expune parerile fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Havoc - nu stiu daca se numeste inversunare :), dar deja se ia razna pe topicul asta .. cu fiecare post scris se mai ataca cineva din nu stiu ce motiv, pana la urma trebuie scris PRACTIC si trait pe propria piele ptr fiecare experienta enumerata. Poate fi indreptatit nu stiu care user al vwforum sa nu aiba aceleasi pareri cu altul, sau cu un user care mai si lucreaza la dealerul in cauza, dar politica de preturi ale unei firme nu poate fi discutata sau influentata daca ataci la propriu, pe forum o persoana care nici macar nu e reprezentat oficial al acelei firme .. dupa cum spunea si dl. Barbato candva, el intra ca pers. fizica .. in timpul liber. Din cand in cand mai are un rol (mare/mic) ptr rezolvarea unor probleme. EU unul nu as vrea sa nu mai posteze MB sau sa intre pe forum .. din cauza unor atacuri in/directe ale unor alti colegi forumisti, pur si simplu gratuite.

Daca e de spus vorbe de rau, am si eu propria experienta si cu Brady si cu AVIA .. dar nu ajuta pe nimeni cu nimic, si de aia le pastrez pentru mine.

Cu scuzele de rigoare ptr cei care au adormit dupa posturile mele, si ptr moderatori daca am OT-uit la greu .. incercati fratilor moderatori sa mai potoliti setea de "conflicte" ale unora de aici, pe bune !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost vinerea trecuta la revizie la avia pantelimon si mi s-a pus pe scaun si volan folie protectoare. nu am avut nimic de reprosat nici lucrarii nici d-lui andrei de la receptie. ca mai sunt cateva scapari la alte lucrari...asta e...mai sunt si scapari dar nu grave.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

barbato mihail

Nea D'Artagnane ca sa vezi si mata si colegii de pe forum de ce te consider rau intentionat ,in seara asta am aflat de la Vali ca a existat si reply la reply ... ce e drept a doua zi ,dar niciodata nu e prea tarziu !

Ma bucur ca , colegii de la receptie isi respecta fisa postului si isi cunosc masura puterii lor de decizie .Asa este , o astfel de operatie se face gratuit ,dar numai cu acordul unui factor de decizie ,ca nu e firma in codru ,incercam sa ne disciplinam , lucram pt o marca nemteasca,iar timpul ne va perfectiona si vom ramane in continuare cei mai buni!

Succes !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau si va rog ca pe viitor sa pastram o conduita civilizata intre noi si sa avem un dialog civilizat pe acest topic!

Este de apreciat ca dl. Barbato intra in "focul" incrucisat al nemultumirilor noastre, dar ca parteneri de discutie TREBUIE sa mentinem un nivel de respect reciproc!

In caz contrar, moderatorii de pe aceasta arie vor aplica sanctiuni conform regulamentului VWFORUM.RO!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!