Jump to content

Accesorii aftersale


dedeye
 Share

Postare recomandată

...eu mi-am pus tempomat la jumatate din banii ceruti de cei de la Autogrup!! Parghia a fost (55 euro+transport) si montajul 1 milion (se face in max 15 min)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    109

  • Calin

    98

  • Al Bundy

    87

  • sorin_ss

    41

Top Posters In This Topic

Posted Images

vreau si eu tempomat de unde ai luat tu garfield ,sau e cel din cehia?, la skoda in craiova tempomatul costa 3,5 mil cu montaj

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da,de pe site-ul din cehia (1500 coroane = 53 euro)! dar daca spui ca la Craiova e 100 e cu montaj...

Modificat de garfield
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-ati dat de gandit cu preturile alea. inseamna ca astia de la auto grup sunt cam nesimtiti...

vreau si eu sa imi iau de la cehi, ce trebuie sa fac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dedeye nu te mai avanta asa mult la autogrup... si eu sunt din cta si pot sa zic ca`i stiu destul de bine. Ca un mic exemplu, o revizie la un tour 1.6 benzina la ei ma costa 7 mil... si la galatila Ivas 3 mil :( deci.. "testeaza piatza" :( nu te mai arunca la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau si eu sa imi iau de la cehi, ce trebuie sa fac?

Pai poti sa comanzi tu (ii trimiti un mail celui de acolo sa-ti zica exact procedura) sau astepti pana facem mai multi o comanda comuna (o sa fie mai putini bani la transport)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oglinda cu efect antiorbire se poate monta aftersale, nu ma intereseaza senzorul de ploaie,ca vin numai impreuna, ca am inteles ca trebuie schimbat parbrizul ca sa functioneze, dar daca montez oglinda fara sa schimb parbrizul va merge senzorul antiorbire?Oglinda cu efect antiorbire se poate monta aftersale, nu ma intereseaza senzorul de ploaie,ca vin numai impreuna, ca am inteles ca trebuie schimbat parbrizul ca sa functioneze, dar daca montez oglinda fara sa schimb parbrizul va merge senzorul antiorbire?Oglinda cu efect antiorbire se poate monta aftersale, nu ma intereseaza senzorul de ploaie,ca vin numai impreuna, ca am inteles ca trebuie schimbat parbrizul ca sa functioneze, dar daca montez oglinda fara sa schimb parbrizul va merge senzorul antiorbire?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu comand acum la ceh farurile cu xenon. Daca vrea sa se mai bage cineva, procedura este urmatoarea:

Viram banii intr-un cont de EUR al cehului, dupa primirea banilor va trimite produsele.

Oglinda cu senzor antiorbire ar trebui sa functioneze fara senzorul de ploaie, cat timp senzorul de lumina ce comanda "inchiderea oglinzii" se afla in fata acesteia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca doar cei care au senzor de ploaie care vine obligat cu oglinda retrovizoare heliomata NU se poate una fara alta au niste trasee in plus trase ? Daca nu au nici unii nici altii banuiesc ca e de muncit la greu si de desfacut f mult ....cineva care lucreaza in service cred ca m-ar (ne-ar) putea lamuri ce presupune montare after sale a oglinzilor laterale heliomate si cam cat e de complicata si de ..scumpa :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am rupt din gresala Maneta pentru intrerupatorul multifunctional:dus la service nu sa putut repara pe garantie.

Factura: Volan demontat si montat 52,36 ron.

Intrerupator stergator dem./montat 26,18.

Bara fata dem./montat 128,52 [Nu mai sa demon/ decat proiectorul pt a schimba pompa de apa la sterg]

Pompa spalare far demont/si montat 13,o9 [Nu am faruri cu stergatoare???]

Materiale mici 16,52 ?????

MANETA ACTIONARE STERG.201,46

POMPA VAS STROPITOR 141,21

TOTAL 579,34 RON CU TVA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oauuuuuuu :D Avea vreun viciu constructiv sau chiar ai mana asa grea ? :Driver: Oricum si daca avea un viciu constructiv nu cred ca-l puteai dovedi cumva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era sa intre un Audi A6 in mine pe pod la Lujerului,m-am speriat si cand am pus frana,am impins cu mana in maneta.In intersectie era si un politist,eu avand prioritate m-am bucurat ca nu m-a lovit si politistul ne-a spus sa plecam din intersectie!Am mers o ora cu stergatoarele mergand continuu si de aceea s-a stricat pompa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si era sa duca si motorasul de la stergatoare.

Dus la service 9.30,luat masina 12.10,predat masina 15.40(am scapat ca imi cereau programare),piesele de schimb pt. garantie nu le aveau,trebuiau comandate.Le aveau pe stoc numai pe bani...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare pentru noii posesori de Octavia Elegance....Maneta schimbatorului de viteze are capacelul pe care sunt afisate vitezele cromat? Am citit pe undeva ca unii dintre forumisti au avut surpriza neplacuta sa fie negru....Si in cazul in care se intampla aceasta nenorocire (pt mine ar fi) cat ar costa aftersale schimbarea acestuia si de unde poate fi achizitionat ??? Mai am pana in ianuarie cand vine masina....si deja incep sa-mi fac griji pentru orice detaliu....cred ca am mai si chelit un pik... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@pegasus cand va hotarati sa comandati ceva sa imi dati si mie un pm ca vreau si eu ceva de la cehi ms anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare pentru noii posesori de Octavia Elegance....Maneta schimbatorului de viteze are capacelul pe care sunt afisate vitezele cromat? Am citit pe undeva ca unii dintre forumisti au avut surpriza neplacuta sa fie negru....Si in cazul in care se intampla aceasta nenorocire (pt mine ar fi) cat ar costa aftersale schimbarea acestuia si de unde poate fi achizitionat ??? Mai am pana in ianuarie cand vine masina....si deja incep sa-mi fac griji pentru orice detaliu....cred ca am mai si chelit un pik... :o

Nu ar fi mai bine/normal sa astepti sa vina masina? :lol: Daca vine, fara roti, fara volan, s.a.m.d. ? :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal , vreu sa stiu daca se poate monta ulterior achizitiei masini functia, Leaving- Coming Home , fara senzorul ptr stergatoare..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ar fi mai bine/normal sa astepti sa vina masina? :blink: Daca vine, fara roti, fara volan, s.a.m.d. ? :Driver:

ai foarte mare dreptate...dar stii cum e cand astepti....iti faci tot felul de griji....chiar si pt. niste prostii....mai trece timpul... :lol:

Mi se par totusi nasoale fazele astea....cand vine masina si observi ca nu e ceea ce ai comandat...Am un prieten care a comandat o masina cu o anumita culoare si i-a sosit masina vopsita in alta culoare....A refuzat-o categoric....Sper sa nu am astfel de surprize...Bineinteles ca nu o sa schimb masina pentru capacelul de la schimbator...Dar sunt de cacao fazele astea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorin4all.

Pentru linistea ta octa 2 elegance are maneta+manerele de la usi interior cromate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-a montat cineva aftersale "duze incalzite"?

Toate vesele!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

Stie cineva cat costa barele transversale si suportii de bicicleta pentru Octavia 2? Are cineva vreo oferta de la dealer ?

Daca nu de la dealer, macar ce fel de bare transversale se potrivesc pe Oct 2 ? Cine are rog sa dea detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiam ca barele transversale erau cam 350 RON si suportul de bicicleta vro 250 ron ,nu mai am preturile exacte dar pe acolo se invarte.Exista un catalog de la skoda cu accesorii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Stie cineva cum se pot scoate capacele acelea din plastic care sunt puse in locul proiectoarelor (la masinile care nu au proiectoare din fabrica)? Mi-am cumparat proiectoarele ptr skoda II si vreau sa le pun pe masina dar nu stiu cum se scot capacele acelea si nu vreau sa stric ceva,poate are careva o schema ,un desen sau ceva sfaturi. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...nu au suruburi,la fel ca proiectoarele?

Intrerupatorul pentru lumini la proiectoare il ai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!