Jump to content

Accesorii aftersale


dedeye
 Share

Postare recomandată

stie cineva daca se poate pune ESP? si cam cat ar costa?

sau cruise control?

nasol cand iti pui parinti sa iti cumpere masina.. si tu sa ii lasi de capul lor..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    109

  • Calin

    98

  • Al Bundy

    87

  • sorin_ss

    41

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cruise Control nu e mare branza. Cu 100Euro ai facut operatiunea. ESP cred ca nu prea se mai poate pune acum, sau daca se poate o sa fie f. scump (peste 800 euro cred, gandeste-te cat costa ca optional, corectati-ma va rog daca gresesc).

Atentie! Sa nu fie masina in garantie ca o s-o pierzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ESP-ul contine multe sisteme care trebuie puse,inclusiv ceva pe la directie,electronica multa si trebuie umblat la partea electrica,sistemul de franare etc.In romania nu se poate pune si daca se putea costa de ordinul miilor de euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cunoaste cinve daca se poate monta un buton de ON/OFF pt. airbag in cazul in care masina nu are acesta obtiune dupa cumparare ?

Ma intereseaza chestia asta in special pentru oras.Un amic a dat cu octavia intr-o groapa si a lovit bara fata iar airbagurile s-au deschis si acuma plange ca nu are atatia bani pentru inlocuirea bordului etc..

Sau daca exista siguranta pentru AIRBAG poate se poate scoate aceasta pentru a oprii functionarea airbagurilor .

Multumesc si sper ca aceasta intrebare sa nu fie absurda .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu avea CASCO? referitor la aspect. mai bine face un efort financiar si rezolva problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ciudata chestie!! pana acum ne doream airbag-uri si-n parasolare si-n ambreiaj,perdele de aer verticale si la "n" grade...si acum cautam sigurantele de dezactivare! :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Are cineva parasolar pt luneta? stock nu aftersale

Modificat de Shellshock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, eu am parasolar stock. E o perdea de plastic care in mod normal sta rulata intr-un tub fixat pe polita de deasupra portbagajului. Se trage in sus si se fixeaza in doua carlige de marginea superioara a hayonului. E destul de util vara si/sau in zilele cu mult soare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si sa zicem vara il tii tot timpu tras cand deschizi portbagaju deranjeaza cumva sau tre rulat inapoi de fiecare data?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-i nevoie sa-l rulez, se ridica odata cu hayonul si se lasa la loc atunci cand il inchizi. Personal il ridic primavara si il cobor toamna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-i nevoie sa-l rulez, se ridica odata cu hayonul si se lasa la loc atunci cand il inchizi. Personal il ridic primavara si il cobor toamna.

After sale se poate monta acest parasolar ? Cam cat costa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si asa vizibilitatea in spate era redusa, presupun ca cu parasolaru pus e aproape 0 :mop:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ovidius: Se poate monta sigur; strans e ca un tub cu diametrul de cativa cm care se prinde de polita de deasupra portbagajului cu cateva suruburi. Mai trebuie montate doua carlige de plastic pe ornamentul interior al hayonului. Sigur gasesti modele de diverse dimensiuni, culori etc., originale sau nu.

@Shellshock: Nu e chiar asa, vizibilitatea este redusa datorita dimensiunii geamului, in timp ce parasolarul se comporta ca o folie, intuneca putin imaginea. Este util tot timpul, atat ziua ( lumina soarelui ) cat si noaptea ( farurile celor din spate ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ovidius: Se poate monta sigur; strans e ca un tub cu diametrul de cativa cm care se prinde de polita de deasupra portbagajului cu cateva suruburi. Mai trebuie montate doua carlige de plastic pe ornamentul interior al hayonului. Sigur gasesti modele de diverse dimensiuni, culori etc., originale sau nu.

Dar pentru geamurile laterale ca la megane exista ? ;) ..cred ca ar fi foarte utile pentru pasagerii din spate... sotia si fiica-mea (bebelusa - 3anisori ;) ) se tot vaita din cauza soarelui, ca ele stau in spate ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt lateral nu cred ca exista original!! poti lua universale!! sau mai bine.... FOLIE!!!! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

150 lei te costa folii neomologate si 300 de lei cele omologate. cred ca sunt mai practice decat perdelele. asta daca luam in calcul ca un copil singur in spate poate sa se plictiseasca si sa inceapa sa traga de perdelute. veti zice evident ca: depinde cum e educat si ce-i impui sa faca sau sa nu faca, dar va reamintesc ca sunt copii :) sunt atatea cazuri (si va pot spune concret unele) in care copii lasati singuri in masina, se blocheaza singuri sau trag de manete sau de alte accesorii ;) pentru ei orice luminita sau alt lucru fiind foarte interesante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot pune usor foliile?? unde gasesc folii omologate ?si 300 lei e doar o bucata pt un singur geam??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai sincer eu am stricat vreo 2 suluri de folie pana sa reusesc sa pun bine un geam :D folia se vinde la tub si la metru. eu sunt din constanta. aici iti pot recomanda de unde si cine sa ti le puna dar in alta parte nu stiu. vino si u un wekend la mare si se rezolva:P cat despre pret, 300 ron geamuri spate + luneta. eu vreau sa imi pun si pe geamurile din fata numai ca nu e voie. dar tocamai asta e mai palpitant nu?:( macar daca ma opreste politia, pana sa-mi zica de ce m-a oprit stau si ma gandesc eu pt ce :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa-ti pui fara probleme si folie pe fata numai ca trebuie sa-ti ramana cel putin 75% din vizibilitatea normala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai idee ce inseamna 75% vizibilitate? stii geamurile alea de la mercedes putin bleu? eh alea sunt. 75% e ceva de genu chenarului care desprate posturile intre useri :) ce afacere ai facut daca ti-ai pus din aia? :( mai bine nu-ti mai pui, e acelasi lucru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu inteleg de ce nu au putut sa puna optional din fabrica geamuri spate si luneta fumurii, chiar m-am uitat cand mi-a configurat masina si nu era. pe fabia stiu ca este si nu inteleg pe octavia de ce nu este. de pus folie dupa nu m-as baga daca asta inseamna sa demontez fete de usi sau chestii de genu asta, daca se poti pune fara a demonta nimic atunci e bine :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foliile se pun fara sa scoti fata de usa sau luneta :vaidecapulmeu: la inceput cand au aparut, pentru a fi puse mai bine intr-adevar se scoteau fetele de usa.acum s-au mai desteptat baietii si nu mai scot nimic :frigbaitata: ne fac pe noi sa scoatem... banii din buzinar :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...eu am folie pe toate geamurile!! 75% fata si 35 luneta si laterale spate!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa pui niste poze cu folia pe fata? si apropo, e autorizata? ai avut probleme cand te`a oprit nenea cu cashcheta?:P

Modificat de c4linutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar maxi-DOT-ul se poate pune dupa vanzare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!