Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

In trecut Deva- Lugoj - Tm era un drum de 2 ore.

Acum ...... Deva - Lugoj este prost dupa intersectia cu Ilia, durata 1:30 - 2 ore

Lugoj - Tm drum de nota 4 cu indulgenta pe vare-l faci si in 2 ore (au aparut cateva semafoare, la care timpul de asteptare este "fara numar")

Daca vrei neaparat traseul asta iti recomand ca Lugoj-Tm sa-l faci prin Buzias. Drum slab calitativ dar fara semafoare si nu este asa aglomerat.

Varianta pe Arad este intr-adevar f aglomerat.

Lugoj - Buzias - Timisoara ... (cineva mi-a zis ca ar fi bunutz drumul asta si f. liber)...

cand ai fost ult data pe el ?

poti sa mi-l asemeni cu vreun drum mai cunoscut ? in jurul bv , b, moldova ?

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci Bogdan N :offtopic:

mai lung, mai bun -_-

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pe DRUMUL 2 am fost ultima data acum 2luni, e foarte posibil sa existe semafoare, asa cum spune "deocamdata".

Lugoj - Buzias - Timisoara = seamana cu drumul de intrare spre "El Capitan" Snagov : mai o groapa, mai un sant, mai o denivelare, dar in general ...bunicel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci Bogdan N :D

mai lung, mai bun :D

sa nu te astepti sa fie ca dn1 :D dar nici rupt :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Drumul Drajna-Slobozia este OK. L-au facut ca in palma, in schimb dupa ce se trece podul de la Giurgeni (8 ron taxa de trecere) sunt 2-3 km in reparatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bogdan N, legat de Drumul 1, daca vrei sa treci prin Hateg, vezi ce am scris aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lugoj - Buzias - Timisoara

Eu fac drumul acesta destul de des,deci ti-l recomand,mai o groapa mica,mai o denivelare,asfalt din acela rugos in mare parte(zgomotos),merge parcurs cu o viteza medie de 100km/h,insa este mult mai liber fata de drumul direct Lugoj-Timisoara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci.

m-am hotarat , asta e traseul :

BV-SB-Deva . De aici o iau spre Lugoj. De la Lugoj - nu merg spre Timisoara , ci spre Buzias. Dar de la Buzias, iaraasi, nu o iau spre Timisoara (probabil e aglomerat la ora la care o sa ajung si evit ), o iau putin in jos si ies direct pe E70

deci : Lugoj - Buzias - Bacova - trec prin sau pe langa Cheveresul Mare - apoi, nu o ia in sus spre Timisoara , ci o iau putin in jos spre E70 (TM - Stamora Moravita), prin Sacosul Turcesu , prin Liebling, Iosif, si in Jebel se intersecteaza cu E70 (TM-Stamora) , Deta ... etc. (si am primit referinte ca e bun.

Sanatate si drum bun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sisu_stelistul

Trebuie sa ajung sambata aceasta, probabil cu plecare de dimineata la Brasov.

Prima oara vroiam sa merg pe drumul pe care am mers anul trecut, adica: Constanta-Slobozia-Urziceni-Ploiesti-Brasov, dar am inteles ca se lucreaza pe la Azuga, care este starea drumului, sunt blocaje, ca drumul stiu ca este bun, cu mici exceptii?

Acum mi-a mai venit prin minte o ruta: Constanta-Urziceni-Buzau-Brasov; acolo cum este drumul, este aglomerat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acolo unde?

buzau - brasov e bun si liber dar trebuie sa iti placa serpentinele sau sa ai persoane sensibile in masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sisu_stelistul

Urziceni-Buzau-Brasov, la ala ma refeream, pe acolo n-am fost niciodata, daca este in lucru, sau este prost?

Voi ce ati alege daca ati fi in locul meu, se pierde mult timp pe valea prahovei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lugoj-Timisoara...50-60 de km de cosmar pentru cei ce au masinile cu suspensiile coborate si mai rigide...

...mai o groapa, mai un sant, mai o denivelare...amicul ce mergea in spatelele meu vedea scantei de la galmele si sleaurile formate din cauza traficului... :tomato:

se poate merge si cu 100 constant insa cu Tuareg sau Tiguan :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urziceni-Buzau-Brasov, la ala ma refeream, pe acolo n-am fost niciodata, daca este in lucru, sau este prost?

Voi ce ati alege daca ati fi in locul meu, se pierde mult timp pe valea prahovei?

urziceni - buzau e f bun ca si buzau -brasov asa ca ia-o pe acolo.

dar vezi ca este o camera fixa radar la cotorca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca am servit-o, camera aia.

drumul buzau - intorsura - brasov e ok, doar ca intre Ciuta si barajul pe Siriu drumul e foarte virajat, cu urcari si coborari repetate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum mai e drumul? spre mare

vaslui - constanta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum mai e drumul? spre mare

vaslui - constanta

daca o iei pe traseul Barlad - Tecuci (la sendreni aproape de gl) faci dreapta, ajungi la marginea Brailei, (urmaresti indicatorul spre Slobozia. Numai ca la un moment dat, la undeva e un drum la stanga... in Baraganul parca faci stanga si ai sa ajungi pe drumul principal spre mare

uita-te si tu pe o harta, drumul in schimb e f. liber.

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci bogdan, drumul il stiu si eu , eu vroiam sa aflu de la cineva care a fost recent cu e soseaua sa nu fie drumul plin de gropi

ceva in genu , este varianta si prin galati cu bacul.. :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Velocity_Warrior

motorand - poti veni spre Galati si prin Cuca (la iesire din Barlad faci stanga, nu mergi inainte, dar cred ca stii tu mai bine decat mine) dar nu stiu cat de bun mai e drumul. Un coleg de-al meu a fost de Pasti la Iasi pe acolo si a zis ca-i OK.

Apoi un sfat ar fi sa iei bacul la Braila si nu la Galati. Din Galati spre Braila o iei pe dig nu pe la Sendreni, si exact inainte de a intra in Braila (inainte de pod) faci stanga si te duci exact la bac. Drumul prin Dobrogea e frumos si proaspat asfaltat, o parte din el.

Poti sa vezi si postul colegului dem3ntor aici.

Peste o saptamana plec si eu la mare si pe acolo mi-i drumul :angry:

Bronzare placuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt cei din zona, aveti idee cum e drumul de la Voineasa la Jidoaia ? Sau daca exista drum pe care pot merge si masini normale nu numai 4wd :icon_cool: :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

(la iesire din Barlad faci stanga, nu mergi inainte, dar cred ca stii tu mai bine decat mine) dar nu stiu cat de bun mai e drumul. Un coleg de-al meu a fost de Pasti la Iasi pe acolo si a zis ca-i OK.

Drumu Barlad -> Cuca (releu) e distrus, ala nu se poate chema drum. E vai de curul lui. Unde nu-s gropi sunt denivelari, si tot asa. Acum depinde si ce pretentii ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Velocity_Warrior

Multumim de info wolfydRg si bine ca mi-ai zis sa vezi ce mi-l iau de urechi pe colegul meu. Plus de asta aveam de gand sa fac o vizita Iasiului si as fi luat-o fix pe acolo.

Inca o data multumim de info si se poate adauga pe harta aceea de drumuri "terminate" (era intr-un alt topic parca).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da parca pana la cuca s-a facut drumul nu?

Modificat de msn2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut

pt urmatoarele trasee poate sa mi spuna cineva starea drumului?

Timisoara - Turnu Severin - Craiova - Bucuresti

Timisoara - Tg. Jiu - Craiova - Bucuresti.

mentionez ca vin din Bratislava si trebuie sa trec prin Timisoara neaparat sa mi fac schimbul de ulei la cutia de viteze si apoi trbuie sa trec prin Craiova sa mi imbrac volanul in piele. deci multumesc celor care ar vrea sa mi sugereze alt traseu, dar trebuie neaparat sa trec prin aceste 2 orase.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare, saptamana care vine vreau sa fac si eu un tur al romaniei si asi avea nevoie de ninste informatii legate de starea drumurilor intre:

Bacau -> Lacul Sf Ana -> Brasov

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie careva cum e drumul spre mare,ruta ploiesti-urziceni-slobozia?

anu trecut am intalnit in localitatea barbulesti o portiune de drum de ~2km cu pietre cat pumnul

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!