Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

salut!

pe la jumatea lui iulie vreau sa plec in concediu, mi-am facut un itinerariu si v-as ruga sa imi spuneti cum sunt drumurile sau daca este vreo ruta pe care ar trebui sa o ocolesc.

multumesc!

post-15932-1213549895_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa merg in iulie si nu stiu in ce stare e drumul. As merge pe TIRGU-MURES, dar e mai lung. Astept parerile celor care au calatorit pe ruta, BLAJ-TIRNAVENI-BALAUSERI-SINGEORGIU DE PADURE-SOVATA-PRAID.

Modificat de misu tdi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BUCATA SUCEAVA-VATRA DORNEI ESTE O MARE PORCARIE DE DRUM.

peste 1 an poate va fi gata dar eu nu m-as duce pe acolo nici daca as avea cazare gratis!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te sfatuiesc sa mergi pe varianta Targu Mures. Poti sa scurtezi pe la Unirea ca sa nu ajungi prin Turda. Chiar am trecut prin Alba-iulia nu demult si a fost ok drumul.

Eu unul nu m as baga intre Tarnaveni - Blaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci, intre TIRNAVENI si BLAJ, e ca alea din IRAQ. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe la unirea ii bun drumul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie mare la podul peste Dunare de la Cernavoda, cand va intoarceti de la mare. Podul este plin de denivelari/galme, incompatibile cu un lowrider. Podul peste canal este reparat, dar e mai bine sa respectati restrictiile de viteza din cauza gratarelor de la punctele de dilatatie.

Putin spus respectarea restrictiilor de viteza.Tresa fii cu ochii cat cepele pe tronsonul ala!

BUCATA SUCEAVA-VATRA DORNEI ESTE O MARE PORCARIE DE DRUM.

peste 1 an poate va fi gata dar eu nu m-as duce pe acolo nici daca as avea cazare gratis!!

Asa stiu si eu,in plus nici Vatra dornei - Bistrita n-ar fi mai prejos.Iti recomand bucata Targu neamt - Targu mures!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te sfatuiesc sa nu mergi pe Blaj - Tarnaveni - Balauseri. Ruta recomandata este Alba - Unirea (nu stiu cum e drumul pe scurtatura) sau Turda - Ludus - Tg Mures - Balauseri - Sovata - Praid. Astfel Alba - Balauseri mergi pe european iar Balauseri - Praid e FB.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

pe la jumatea lui iulie vreau sa plec in concediu, mi-am facut un itinerariu si v-as ruga sa imi spuneti cum sunt drumurile sau daca este vreo ruta pe care ar trebui sa o ocolesc.

multumesc!

Vatra Dornei - Reghin: praf

Gheorgheni - Bicaz: praf

Atat stiu eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar am fost joi, 12.06.2008 la Alba-Iulia, de la Targu-Mures, si am mers pe scurtatura, pe la Unirea, si drumul e chiar bun, si mai scurt cu vreo 20 de km spre deosebire de varianta Ludus - Turda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

praf ca la drajna? sau mai putin? :icon_thumright:

macar este asfalt? sau e groapa langa groapa?

LE:merg in sus pana la putna iar la coborare o sa merg de la bicaz, gheorhieni la reghin, ce parere aveti? portiunea de la bicaz la gheorghieni este mai mica....

multumesc!

Modificat de dem3ntor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

dragi colegi, ma vad nevoit sa lansez acest topic deoarece in luna august doresc sa plec prin tara in concediu. dupa stabilirea traseului aflu ca o sa ajung inapoi la galati cu volanul in jurul gatului, restul masinii ramanand pe plaiurile mioritice... am harta pe care o atasez si vreau ca la sugestiile voastre sa punctez cu linii rosii toate drumurile proaste. nu e nevoie decat sa imi spuneti: suceava-vatra dornei s.a.m.d. Eu ingrosez pe harta si uploadez din nou. spuneti drumurile care sunt intradevar proaste si care merita ocolite.

pana acum: suceava-vatra dornei-bistrita.

sper sa fi semnalat bine: drajna - slobozia

cam 30km de la braila spre focsani

LE: nu luati in seama legenda hartii

LE2: rezolvat pana la Sebastian

multumesc!

post-15932-1213642263_thumb.jpg

Modificat de dem3ntor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca pe drajna slobozia mai este doar 1 km prost, restu e facut.

si ca in max 1 luna cred ca termina tot.

poti sa mai pui pe harta si:

turnu severin - caransebes drum f prost in reconstructie de nu se mai stie cand...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune acolo o linie ingrosata pe traseul CLUJ- DEJ- BAIA MARE ii dezastru, tot drumul ii incretit si denivelat :icon_thumright: de fapt legatura buna cu restul tarii inafara de iesirea catre Satu Mare nu este!!!

Modificat de adi_bm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sebastian stefan

Mai adauga Cheile Bicazului - Lacul Rosu, intratea si iesirea din Ghiorghieni.pline de gropi. Bicaz-Poiana Teiului -denivelat, Poiana Teiului -Vatra Dornei tot denivelat dar si mai prost.Tot proaste mai sunt Gheorghieni-Reghin si Sadova-Borsa.

Modificat de sebastian stefan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai usor ar fi sa faceti altfel: luati o harta cu toate drumurile din Romania, scoteti-le pe cele cateva care sunt intr-o stare buna sau acceptabila si ce ramane este ceea ce va intereseaza. S-ar putea sa fie mai usor decat modul in care incercati voi abordarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alxrro Foarte adevarat din pacate.

Am mers Brasov-Sibiu. Nu l-as incadra in lista pentru drumuri dezastruoase, dar in mod sigur intra in categoria drumurilor proaste. Este in lucru pe multe portiuni si se circula cu semafor. Iar in alte locuri este decopertat drumul, lasind loc unor gropi in care am crezut ca imi las motorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...are dreptate alxrro...

Cel mai prost drum din tara....Targoviste - Ploiesti...practic nu ai pe unde sa ocolesti "craterele" (de evitat...mai bine Targoviste - Moreni - Filipesti - iesire DN1)

Al doilea cel mai prost drum din tara Targoviste - Gaesti (spre Pitesti), aici cel putin sunt ceva mai mici gropile...la asta nu avem alternative...

Un drum prost anul trecut (nu stiu acum) Drobeta Turnu - Severin --- Caransebes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DN 76 Oradea - Beius - Deva, periculos(!!!) atat datorita starii FOARTE FOARTE proaste a drumului cat si a traficului greu din abundenta.

Dem3ntore, cred ca vei ajunge sa inrosesti toata harta.

Sanatate si drumuri bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@adi_bm as vrea sa te corectez: intre Cluj si Gherla (Livada mai exact) drumul este foarte bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

extensie la Bistrita -Cluj -Vatra Dornei, pana la Suceava, prin C-lung Moldovenesc si Gura Humorului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ingrijireauto.ro

aici il sustin pe kovari, drumul cluj -livada (la 70% dintre cluj si dej) e ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar aceea portiune ii ca-n palma, dar restul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intre Slobozia si Baraganu, jumatate din drum este nasol, mai exact jumatatea dinspre Slobozia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lugoj - Timisoara=execrabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!