Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

DONE!

sunt anumite portiuni de drum care nu sunt pe harta aleasa de mine.

credeam ca sunt doar cateva, dar in curand se va inrosi toata harta :) trebuia sa imi iau un tractor!

post-15932-1213723206_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LE:merg in sus pana la putna iar la coborare o sa merg de la bicaz, gheorhieni la reghin, ce parere aveti? portiunea de la bicaz la gheorghieni este mai mica....

In acest moment ma aflu intr-o pensiune la Putna. :Driver:

Drumul pana aici (Ploiesti-Buzau-Focsani-Bacau-Suceava-Radauti-Putna) e super, insa saptamana trecuta am fost tot aici si am plecat pe drumul clasic catre Brasov(Putna-Sucevita-Vatra Dornei-Bistrita-Reghin-Targu Mures-Sighisoara-Brasov) si pot sa spun ca portiunea Vatra Dornei-Bistrita-Reghin e distrusa!!!

Astfel ca iti recomand sa folosesti ruta SUCEAVA-FALTICENI-PIATRA NEAMT-BICAZ-GHEORGHIENI-REGHIN-MIERCUREA CIUC-...

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Petrosani-Hateg: au reinceput asfaltarile. Sint portiuni decopertate, iar la podete inca se lucreaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Restricţii pe DN 7

DEVA - Circulaţia pe DN7 va fi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bicaz-Gheorghieni este recent plombat deci acceptabil...am fost saptamana trecuta iar din Gheorghinei-Oradea drum perfect!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca pe drajna slobozia mai este doar 1 km prost, restu e facut.

si ca in max 1 luna cred ca termina tot.

Esti sigur de ce spui? ca vreau sa trec pe-acolo peste o sapt. spre bulgari si mi-a spus cineva ca e problema, cica vreo 20 km ar fi piatra cubica sau ceva de genu'...ms

LE: "restu e facut" pe ambele sensuri sau cum ?

Modificat de speedo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Adaugati la drumuri cu probleme: intregul drum prin Pasul Prislop, e varza. Gropi cat vezi cu ochii si practic va sfatuiesc sa va luati un set de amortizoare cu voi...

Bicaz- Poiana Teiului (Largului) : pe alocuri s-a surpat, denivelarile sunt destul de mari. Sper sa-l repare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am si eu nevoie de cateva sfaturi pentru un proiect si ma adresez celor care au fost de curand la Geoagiu Bai. Eu nu am reusit sa ajung si de aceea va cer voua ajutorul. In principiu ma intereseaza cam in ce stare sa gaseste drumul de acces si modul cum este el semnalizat. Merci anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi STRICT la drumul catre Geoagiu Bai si anume la cei 13km pe care ii faci din DN pana in localitatea Geoagiu Bai, pot sa iti spun ca este de nota 8-9. Nu sunt gropi sau denivelari majore, insa nu te astepta sa gasesti vreo autostrada pe acolo. Drumul, pe 90% din lungimea lui, este asfaltat, taluzat, plombat(unde a fost cazul), exista marcaje rutiere si indicatoare si se poate rula si cu 100km/h. O sa intampini ceva probleme minore la drumul care face legatura intre Orasul Geoagiu si Geoagiu Bai, intrucat este o portiune de serpentine si un sfert din acesta este cu piatra cubica, iar restul drumului prezinta cateva obstacole in asfalt, astfel ca vei prefera (in unele locuri) sa folosesti si sensul opus de mers.

Din punct de vedere al semnalizarii drumului de acces catre Orasul Geoagiu, respectiv catre Geoagiu Bai, venind din directia Brasov, exista UN SINGUR INDICATOR (pe care il poti rata, daca nu esti atent) amplasat pe DN, la cateva sute de metrii inainte de banda de preselectie, care anunta faptul ca trebuie sa virezi spre dreapta.

Drum bun!

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult de informatii. Trebuia sa ajung acolo dar nu am avut cum si chiar aceste detalii nu le puteam obtine in alt mod.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un drum prost anul trecut (nu stiu acum) Drobeta Turnu - Severin --- Caransebes

Nu s-a schimbat mare lucru.. tot groaznic e... portiuni neasfaltate, gropi la greu, semafoare peste semafoare Este de evitat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

treceti pe harta si drumul targoviste -gaesti. e sub execrabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Velocity_Warrior

Stie cineva daca drumul Adjud - Onesti s-a refacut de anul trecut si pana acum ? Daca nu, se poate trece si acesta la drumuri nasoale. E un drum vechi, facut din placi de beton iar lufturile dintre ele au ramas neacoperite in ultimul timp. E pacat, ca e unul din drumurile de legatura Moldova - Transilvania.

Focsani - Targu Secuiesc nu prea se poate numi drum. Pana la Lepsa (hai Gresu cu indulgenta, sa zicem cam jumatatea distantei) drumul e bunicel, apoi dispare asfaltul si se merge prin munte efectiv :beerchug:. Este un drum vechi strategic (de aceea nu a fost asfaltat) dar la care se lucreaza de anul trecut. De la Focsani pana pe la Vidra drumul e proaspat asfaltat de anul trecut. Se vrea a fi principalul drum European de lagatura dintre Transilvania si Moldova. Se pare ca au termen de finalizare vara lui 2009, om videa ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si in special Oradea-Satu Mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Mai poate confirma cineva in afara de msn2 ( :) ) ca pe aici se poate circula in conditii bune si ca mai e doar o portiune mica cu probleme ? (slobozia-drajna)

post-10065-1213874856_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bicaz-Gheorghieni..drum bun,deci cred ca ar trebui sa modifici...am fost acum 2 sapt.Sunt cateva gauri mici si e denivelat in unele zone...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Informatie EUROPA FM azi 19.06.2008 : Drumul Slobozia - Drajna inchis timp de o luna pentru reparatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Slobozia - Drajna inchis o luna pentru reparatii!

Informatie Europa FM, azi 19.06.2008.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DN 65A Turnu Magurele - Rosiorii de Vede - Costesti - Albota = EXECRABIL.

Adaugati-l si pe asta cu rosu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci ramane varianta cu Harsova. Am alta optiune mai buna daca vreau neaparat sa ies pe la Vama Veche ?

O fi si asta o chestie...sa mergi paralel cu autostrada pt 20km de drum stricat. I love Rumenia!! :)

post-10065-1213893907_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adrian82, drumul spre Geoagiu bai e asfaltat tot si relativ ok. Intrarea spre Geoagiu se face cum vi dinspre judetul Alba la prima intersectie mai mare, spre stinga comuna Romos, spre dreapta Geoagiu. Atentie la iesirea din Geoagiu spre bai e o bifurcatie. Trebuie sa o iei in partea stinga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

treceti pe harta si drumul targoviste -gaesti. e sub execrabil.

Domnu' din Ploiesti, da' Ploiesti - Targoviste (in judetu' matale, ca in Dambovita au mai plombat) cum este? SUB SUB EXECRABIL?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In judeteul meu, ca sa ajungi la DUMNEATA, poti folosi varianta PARALELA 45 - FILIPESTI - MORENI - TARGOVISTE, unde drumul e ca in palma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DN 65A Turnu Magurele - Rosiorii de Vede - Costesti - Albota = EXECRABIL.

Adaugati-l si pe asta cu rosu. - L-am trecut si pe asta!

am scos Bicaz - Ghiorghieni.

Abia astept sa scot Slobozia - Drajna :evil: :evil:

P.S. vad ca s-a facut join la cele 2 topic-uri.

multumesc!

post-15932-1213994226_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!