Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

bucata de la suceava la vatra dornei, si campulung este nenorocire!!! evit-o cat poti, pe langa drumul infernal cu gropi sunt si nenumarate basculante, buldozere si semafoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saptamana viitoare urmeaza sa plec in C.O. pe ruta:

Bucuresti-Urziceni-Ramnicu Sarat-Focsani-Targu Ocna-Bacau-Roman-Falticeni-Suceava-Gura Humorului-Campulung Moldovenesc-Borsa-

-Moisei-Viseul de Sus-Sighetu Marmatiei-Sapanta-Negresti Oas-Satu Mare-Carei-Oradea-Beius-Deva-Simeria-Hateg-Caransebes-Resita-

-Anina-Oravita-Bazias-Moldova Noua-Svinita-Isalnita-Orsova-Tn.Severin-Calafat-Bechet-Corabia-Tn.Magurele-Zimnicea-Giurgiu-Bucuresti.

Orice sfaturi,idei,informatii sunt binevenite.

Pe Oradea - Beius - Deva o sa iti doresti sa ai un aeroglisor... sau orice alt mod de transport aerian, drumul(?!?!) e oribil. Atentie mare in localitatea Sudrigiu (intre Beius si Stei) unde e plin de camioane si gropi care pot inghiti camioanele. Acum cu "lupta" electorala se mai carpesc unele gropi dar poti avea surpize

Drumuri bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut un drum pana la Braila azi. Am ales varianta E85 la dus (urziceni-buzau-braila) si drumul a fost chiar OK, soseaua buna, fara cozi si aglomeratie. Apoi cineva de acolo mi-a spus ca o varianta mai buna si mai rapida ar fi Slobozia - A2. I-am urmat sfatul, asfalt bunicel pana la tronsonul centura Slobozia - A2, unde se lucreaza, se asteapta mult in coloana, drumul e acoperit cu pietre mari, pe care le-am si luat cu scutul si cine mai stie cu ce. In conditiile in care n-am facut nici mare economie de timp, recomand varianta 1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate sa imi spuna cineva o ruta, si desigur starea carosabilului aceste rute.

Vin spre Bucuresti pe la Urziceni ... si vreau sa ajung in zona comerciala Baneasa. Ei bine este vreun loc unde sa fac dreapta si sa ma scoata in bucuresti-ploiesti ? Asta ca sa nu mai intru pana la Obor si acolo sa fac dreapta pe Stefan cel Mare si tot asa.

As avea nevoie de o ruta mai scurta ca timp .. dar sa si merite din punct de vedere al gropilor ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@andrein

Cea mai buna varianta ar fi sa o iei de la Buzau prin Ploiesti, fiindca varianta cu intrare pe centura Bucurestiului nu ti-o recomand.

Asa ai ajunge cel mai repede in zona Baneasa, evitand toata dementa din oras.

Ar mai fi o varianta cat de cat Ok, si anume sa intri in oras pana la D-na Ghica, acolo dreapta in sus spre Petricani - Pipera, prin Pipera la stanga spre Gradina Zoologica si intrare la stanga spre Carrefour Baneasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@andrein

Da, poti urma traseul propus de cornelius, dar nu-l recomand datorita aglomeratiei de pe Petricani. Te-as sfatui sa te duci inainte pe Lacul Tei, faci dreapta pe Grigore Moisil, urmezi drumul cu prioritate pana in Barbu Vacarescu, faci dreapta pe Barbu Vacarescu, prin fata pe la Hotel Caro si mergi inainte, treci podul, la aeroport Baneasa faci dreapta. E un pic mai lung, dar cred ca ai sanse sa ajungi mai repede. Sper ca ai inteles cat de cat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Petricani conteaza foarte mult traficul. Acum de exemplu este extrem de liber catre gradina zoologica. Eu zic ca decat sa te invarti prin oras merita mai mult pe Petricani. Daca vii in weekend merita mai mult pe centura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok ..una peste alta .. este ca am uitat sa precizez ca desi am treaba prin zona Baneasa vreau sa evit ruta Buzau-Ploiesti- Buc pt ca nu prea imi place. Si cred ca din punct de vedere al timpului cam tot acolo este : ori vin prin Ploiesti .ori prin Urziceni si aleg una din variantele propuse de voi.

Pun mana acum pe harta sa vad exact strazile indicate de voi pt a ma lamuri !

Deci varianta propusa de Cornelius este 82947954xx3.th.jpg numai ca pe acolo sus se termina harta si nu mai stiu caci nu am fost niciodata la Gradina Zoologica Buc si in plus imi place cum suna uned ma scoate :rolleyes: -Carrefou Baneasa . O tin tot pe drumul principal pana dau cu capul de Mall Baneasa :lol:

Asa si a doua varianta propusa de andrein79 este : 44612141te7.th.jpg

Am o intreabare si la asta: dupa ce intru pe barbu vacarescu o tin tot inainte pana pe Aerogarii unde fac drepta si intru pe Bucuresti-Ploiesti nu ?

Modificat de andrein
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

personal as veni pe Ploiesti... nici pe mine nu ma incanta dar este var cea mai buna dupa parerea mea....

Nu este nici f circulat, fie ocolesti Ploiestiul pe centura, fie o iei prin oras, DN-ul se merge bine zic eu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai putea incerca varianta cu intrare pe centura in Voluntari mers pana la intersectia cu Pipera - Tunari, faci stanga si apoi dreapta catre Gradina Zoologica.

Am constatat ca centura s-a mai eliberat decand trenurile au revenit pe linia normala spre Constanta si nu se mai pune bariera atat de des.

Insa nici varianta asta nu e cea mai fericita, decat daca ajungi foarte devreme in Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@andrein: corect ceea ce ai spus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Drumul spre Vidra (jud Valcea) e de vreo 63 km din valea Oltului...

As vrea sa ajung pana acolo insa nu stiu in ce stare se afla asfaltul... si e pacat sa ma trezesc ca odata ajuns acolo nu am de ales si voi face 63 km de drum prost.

As vrea sa ma plimb pe acolo pe 21 iunie ;) - nu am mai fost nicoidata.

A mai fost cineva pe acolo acum recent sa imi spuna si mie cum se prezinta drumul si daca merita? :D

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@andrein

Au anuntat ca incepand de azi se restrictioneaza traficul in zona Aerogarii, pentru constructia noului pasaj subteran.

Asa ca, daca vrei sa ajungi la Baneasa vino pe oricare ruta , numai prin B.Vacarescu-Aerogarii , nu.

Eu stau in Aviatiei si in fiecare zi e coada de pe pasarela Baneasa pana la Aeroport, de acum cred ca o sa vie jale mare.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saptamana viitoare urmeaza sa plec in C.O. pe ruta:

Bucuresti-Urziceni-Ramnicu Sarat-Focsani-Targu Ocna-Bacau-Roman-Falticeni-Suceava-Gura Humorului-Campulung Moldovenesc-Borsa-

-Moisei-Viseul de Sus-Sighetu Marmatiei-Sapanta-Negresti Oas-Satu Mare-Carei-Oradea-Beius-Deva-Simeria-Hateg-Caransebes-Resita-

-Anina-Oravita-Bazias-Moldova Noua-Svinita-Isalnita-Orsova-Tn.Severin-Calafat-Bechet-Corabia-Tn.Magurele-Zimnicea-Giurgiu-Bucuresti.

Orice sfaturi,idei,informatii sunt binevenite.

1. Bucuresti-Urziceni-Ramnicu Sarat-Focsani-Bacau-Roman-Falticeni-Suceava drum super bun, despre devierea prin Targu Ocna nu pot spune nimic

2. Suceava - Gura Humor recomand drumul prin Moara nu prin Ilisesti, mai eviti cateva semafoare si drum in lucru

3. Gura Humor - Iacobeni drum ingrozitor in reparatii plin de semafoare si mizerie, Iacobeni - Borsa acceptabil cu gropi mici peticite sau nu.

4. Borsa - Satu Mare drum bunicel dar destul de liber.

Am facut traseul Bucuresti - Suceava - Satu-Mare - Petea acum 2 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru ca nu am primit nici o indicatie in legatura cu solicitarea facuta pentru ruta Galati-Vatra Dornei,vreau sa spun eu cum se prezinta drumul,trecand pe acolo.

-la dus am mers pe ruta Galati-Tecuci-Adjud-Bacau-Roman-Falticeni(de aici incolo drumul este in reparatie,santuri,gropi,PRAPADUL DE PE LUME)-Gura Humorului-Cimpulung Moldovenesc-Vatra Dornei

-la intoarcere am venit prin Piatra Neamt-Bacau-Tecuci-Galati. Drumul Vatra Dornei-Piatra Neamt este mai bun,insa multe gropi si zone unde se termina soseaua brusc si urmeaza o diferenta de nivel de 50cm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

50 cm e juma de metru!!!

poate 50 mm adica 5 cm :)

alta data pune si tu mai din timp ca iti raspundeam eu da am vazut prea tarziu cererea ta.

oricum pt vatra dornei eu recomand drumul pe e85-tg neamt poiana largului si vatra dornei.

este bun in afara de 10 km care trebuie parcursi cu 20 la ora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@msn2

am trecut pe acolo si in plus ma ocup si de productia de mobilier din PAL ,asa ca stiu foarte bine cat este 50 cm :P

este o diferenta de nivel care , daca ai ceva viteza,te face sa iti iei zborul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar Oradea-Salonta-Arad-Timisoara-Lugoj-Caransebes stie cineva cum este ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu esti prea circotas, e bun :P

pe Timi-Lugoj se lucreaza, ai sanse sa prinzi 2 3 stopuri dar asta e...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar Oradea-Salonta-Arad-Timisoara-Lugoj-Caransebes stie cineva cum este ?

Oradea - Salonta = 9

Salonta - Arad = 9

Arad - Timisoara = 10

Timisoara - Lugoj = 8

Lugoj - Caransebes = 10

__________________________

Total starea drumului = 9.2

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

note exagerate...se pare ca sint mai circotas eu ...

pe arad timisoara s-a inceput raschetatul de vara pe unele portiuni, deci 8

juriul meu a decis asa: 8 8 8 5 7; CS spre DTSeverin nu ia nota de trecere, se va prezenta in toamna! :P

examenul a fost vinerea trecuta :rolleyes:

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@andrein

Au anuntat ca incepand de azi se restrictioneaza traficul in zona Aerogarii, pentru constructia noului pasaj subteran.

Asa ca, daca vrei sa ajungi la Baneasa vino pe oricare ruta , numai prin B.Vacarescu-Aerogarii , nu.

Eu stau in Aviatiei si in fiecare zi e coada de pe pasarela Baneasa pana la Aeroport, de acum cred ca o sa vie jale mare.

Bafta!

mersi cornelius ..bine ca stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai stie cineva de situatia lucrarilor la drumul dintre Brasov - Sibiu. Mai se sta la semafoare? Am saptama viitoare un drum pana la Alba si nu stiu pe unde sa o i-au. A-si putea sa ocolesc prin Poiana Marului si sa ies langa Fagaras la Mandra pt ca am auzit ca problema ar fi intre Fagaras si Brasov. Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin Poiana Marului drumul e foarte rau. Iti recomand sa mergi prin Sighisoara-Medias-Copsa-Alba Iulia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie mare la podul peste Dunare de la Cernavoda, cand va intoarceti de la mare. Podul este plin de denivelari/galme, incompatibile cu un lowrider. Podul peste canal este reparat, dar e mai bine sa respectati restrictiile de viteza din cauza gratarelor de la punctele de dilatatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!