Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

Acum doua saptamini am fost pe acolo, Drajna - Slobozia.

Dezastru...

Dar tot e mai bine decit sa ocolesti si sa treci prin foarte multe sate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a se avita zona de centura in dreptul localitati Domnesti. am nimerit si coada de 5 km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din nefericire cam toate drumurile ce pleaca din A2 sunt terminate:

Fundulea-Manastirea

Lehliu-Ciochina

Drajna-Slobozia

Fetesti-Tandarei

Fetesti-Chirana

Cernavoda,Medgidia,Basarabi-orice directie

Sunt prea multe drumuri proaste ca sa te poti informa pe un forum.Poate gasim un site ceva sa dea categorii la drumuri ceva ca la hoteluri sau eventual sa le putem da si noi o nota.Numai eu cred ca as scrie cateva ore drumuri proaste.

Ieri am descoperit ca drumul Rm Valcea-Petrosani pe la Voineasa parca DN7a dispare evectiv pe vreo 10 km in locul lui aparand o poteca pietruita.

Dar sa fim recunoscatori sunt si avantaje:

pe alocuri poti sa admiri peisajul

scade consumul de conbustibil

te pregateste fizic si psihic pt orice situatie neprevazuta.

All the best and be off road!(oricum nu aveti alte solutii!!) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sibiu-Brasov = dezastru mai bine ocololiti acest drum e plin de semafoare si denivelari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gaesti -targoviste...............de mult n-am mai vazut asa dezastru de drum . Da nu aveti cum sa-l ocoliti . Prin pitesti cica e mai rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vineri plec de la Galati catre Italia. Ma intereseaza cum se circula de la Sebes pana la frontiera.

Stiu ca sunt lucrari si am citit cate ceva dar as vrea sa stiu impresiile de la cineva care a fost zilele

acestea pe acolo sau cineva din zona. Ajung in zona Sebes dupa-amiaza pe la ora 17-18.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu te sfatuiesc...

eu am trecut pe acolo...ce-i drept nu zilele astea...undeva prin vara...si a fost partea cea mai proasta din drumul strabatut intre Romania si Italia...~30-40 d km..in aprox 5 ore...a fost crunt :D

bafta oricum..o sa ai nevoie :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am fost in Sept si am mers ok, aglomerat dar ok. si eu sunt curios cum se circula zilele astea ca am auzit diferite stiri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am postat in acelasi timp wrc-ule :) ...l-am bagat in ceata pe om :D....exact ce ziceam...bafta ca o sa ai nevoie :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, dupa aia am vazut. mai asteptam sa vad ce zic si altii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe portiunea de drum Sebes-Deva-Arad se lucreaza la greu!

Acest traseu este indicat sa se faca noaptea cand probabil traficul este mai putin.

Adrian care este mai exact traseul tau? Probabil ca este Galati-Buzau-Brasov-Sibiu-Arad(total neindicat).

Ai putea sa incerci traseul Galati-Buzau-Brasov-Cluj-Oradea-Ungaria.

Sau poate are cineva alta recomandare???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De obicei merg Galati-Buzau-Ploiesti-Tirgoviste-Pitesti-R.Vilcea-Sibiu-Deva-Arad etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ploiesti-Targoviste-Pitesti evita cu orice pret !! e varza drumul ala!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce zici de urmatorul traseu:

Galati-Buzau-Bucuresti-Pitesti-Craiova-Caransebes-Timisoara-Arad.

Eu unu fac traseul Buc-TM la 2 sapt si drumul este Ok si dureaza cam 7h-7.30h din casa in casa, asta cu un stil de condus normal.

Sau mai bine mergi pe traseul dat de mine mai sus! Valea Oltului si Sibiu-Arad este de evitat mai ales pe timp de zi!!

Drum bun!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am auzit numai vorbe bune despre drumul BV-Sighisoara- Cluj Oradea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre Suceava-Cluj mai stie cineva ceva recent ??? Mai exact C-lung Moldovenesc-Dej ma intereseaza ... Stiu ca Pasul Tihuta era dezastru la inceputul lui Septembrie ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am unit cele doua topic-uri ce tratau acelasi subiect: acesta si cu cel denumit "Drumuri de evitat"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

TgJiu-Petrosani-Simeria era in lucru la un moment dat; ceva noutati?? s-au terminat lucrarile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi, ideea e ca vreau sa ajung la deva ca sa merg mai departe in vestul salbatic...

am batut drumurile alea "in tinerete" asa ca o sa ma uit pe harta sa le identific si sa vad daca vin mai bine pe acolo de la vilcea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Targoviste-Campulung: evitati, e jalnic. Dupa Campulung, spre Brasov, e mai ok, dar pana acolo e jale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am lipit de un revelion la Praid. Spuneti-mi, va rog, cum este drumul Tirgu Secuiesc-Miercurea Ciuc-Sovata. Am citit pe aici, la inceputul anului era laudat. Care mai este starea lui acum? Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Miercurea Ciuc-Praid (ca nu ajungi pana in Sovata) e OK. Problema pe timp de iarna este zapada, pe care foarte greu o pot curata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in general, e ok.

update la Bistrita _ Pasul Tihuta : cu exceptia a 6-7 km cu denivalari, drumul este in bune conditii. probabil la anul va fi ok 100%. din pacate, nu stiu cum e pe teritoriul judetului Suceava, dar se pare ca voi afla azi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!