Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

la-u refacut. am fost de 1 mai si nu mai erau decat vreo 100m de drum neasfaltat. in rest..totul era ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost cineva pe dn1 de curand?

Cum se circula ?

Vreau sa ajung la Moeciu.

Merge varianta: Bucuresti - pitesti - Campulung - Rasnov?

Cum drumul de la Pitesti spre Campulung?

Tnx

Modificat de alexdias
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucuresti -Ploiesti .... si stanga dupa ce cobori podul de la Predeal

-se lucreaza pe centura Ploiesti , parerea mea e ca se merge mai bine pe centura decat prin oras .. am fost si prin si pe langa, de fiecare data am mers mai bine pe centura, daca ai norocul sa prinzi verde ..... nici nu bagi de seama ca se lucreaza.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai departe de ploiesti?

Ma intereseaza cat faci pana la sinaia din ploiesti?

Am inteles ca se lucreaza pe la azuga si stai sa iti vine rau....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza cat faci pana la sinaia din ploiesti?

Am inteles ca se lucreaza pe la azuga si stai sa iti vine rau....

Pai de la Ploiesti la Sinaia faci 60minute la mers lejer.

La Azuga poti sa stai si o ora, daca pleci in weekend (V-D), sau 5-30minute daca pleci in cursul saptamanii (L-J).

Varianta propusa de tine mi se pare extrem de lunga.

De ce nu incerci : Bucuresti - Ploiesti - Valenii de munte - Cheia - Sacele - Brasov - Bran - Moeciu ? Drumul e superb, are nota 9 de la mine si nu e nici foarte aglomerat. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@TIBI_84

dupa pod cum vii din slobozia este tot portiunea aia care mie mi s-a parut 1-2 km neasfalat destul de urat si prafuit.

In rest este ok drumul.

Eu am trecut in 21 iulie 2008 pe acolo

Drive Safe

Modificat de Klauss78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CT@:

E bun si traseul asta.

Ai idee cati km sunt?

Modificat de alexdias
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre:

Timisoara - Turnu Severin - Craiova - Bucuresti

Timisoara - Tg. Jiu - Craiova - Bucuresti.

Stiu doar portiunile:

- Turnu Severin - Craiova - Bucuresti - este ok, singura portiune cu gropi mari si denivelari este in Strehaia City !!!!

Atentie la Radar pe portiunea Filiasi - Craiova.

- Tg. Jiu - Craiova este bunicel cu portiuni bune, dar foarte multe localitati.

- Craiova - Slatina - Pitesti este bun, exceptand zgomotul de la criblura.

- A1 mi s-a parut ok, dar era si noapte cand am trecut eu acum 2 sapt.

Drum bun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucuresti - Ploiesti - Valenii de munte - Cheia - Sacele - Brasov - Bran - Moeciu

Sunt in jur de 200km.

B - Pl = 60km

Pl - Bv = 105km

Bv - Mo = 30km

_____________

B - Mo = 195km

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu recomand ce zice CT 10 VWP. sau macar centura de EST a orasului. care iese in drumul de BZ si dupa aia catre Cheia. e libera, buna si e Ok asfaltul.

Pitetsi campulung e ok asfaltul, dar e cam aglomerata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

centura de EST a orasului

Inseamna ca in momentul in care treci de LUKOIL-ul de la Barcanesti, sa faci dreapta catre Ghighiu si sa mergi tot inainte pana la intersectia cu DN1, il traversezi si mergi catre Valenii de Munte. :wub: [dar probabil ca stiai]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie careva cum sunt drumurile intre:

sfantu gheroghe -> lacul Sf.Ana -> targu secuiesc ? si gheorgheni -> bicaz (acum 1 an era decent)

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sf.Gheorghe – Bixad: DN 12, drumul e bun, dar o portiune dupa Sf.Gheorghe e din beton, care pe alocuri e fisurat si pe margini sunt mici portiuni prabusite intre fisuri (destul de rare). Dupa unul dintre sate (Olteni sau Bodoc, nu mai stiu care) incepe asfaltul, care e chiar bun. Numai in apropiere de Bixad sunt urme adanci lasate de camioanele grele cu piatra de la cele doua cariere din zona. Pe la mijlocul satului Bixad, la drepta se intra pe DJ 113 (e indicator maaare). Pana la iesirea din sat e cam nashpa (ceva gropi, se baga canalizare-tevi etc.), apoi urmeaza “drumul celor 32 de curbe”, cu portiuni bune, cu portiuni peticite (mai bine sau mai rau), cu denivelari, cu vreo doua portiuni cu piatra cubica. De la ramificatia la stanga spre SF Ana – la dreapta Balvanyos si Tg.Secuiesc, spre Sf Ana incepe jalea! (Spre Tg.Secuiesc n-am fost, dar mai sus, pe topicul asta, Bogdan N zice ca-i mai bun). Spre lac asfaltul e bombardat, gropi peste tot, nu le poti ocoli, dar norocul e ca nu sunt adanci si nu tine mult (numai cativa km!). Dupa ce drumul "isi revine", ajungi la cabana Sf.Ana si incepe rezervatia "Lacul Sf.Ana - Tinovul Mohos" (administrata de o firma privata), unde ca sa intri cu masina tre' sa platesti (parca 10 ron).

Gheorgheni – Bicaz: DN 12C – drumul este bun, ce a fost groapa s-a peticit, pana spre Lacu Rosu e putin circulat, urcusul nu e atat de abrupt ca dinspre Moldova, iar privelistea spre Gheorgheni din cel mai inalt punct – Saua Suhardului, vreo 1250 m – e superba! De acolo incepi sa cobori spre Lacu Rosu si spre Chei, unde incepe aglomeratia si pe unde e bine sa treci in cursul saptamanii, pen’ ca in weekend e ca in Bucuresti: bara la bara si parcari "meseriase". Dupa ce treci de Chei e OK, da-i gaz pana-n Bicaz :D

Drum bun!

Modificat de Skorrida Red
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iar intreb si eu. Ceva nou la centura de Vest a Ploiesti? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iar intreb si eu. Ceva nou la centura de Vest a Ploiesti? :D

Deplorabila ... am fost acum 1 zi ..... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aoleo :D... O iau prin Ploiesti :(

Ms Mult!

Modificat de Executron
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pierzi decat 10 minute daca o iei prin Ploiesti si nu mergi pe varianta.

Asa ca fara "aoleo", te rog! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost la mare in weeknd. daca e liber, s-a reparat f bine drumul prin barbulesti. deci doar la barierea aia mai se simte putin denivelarea. in rest e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un drum pana la Budapesta si am auzit ca DN7 intre Zam si Arad are unele restrictii.

Eu ma gandesc la 3 variante:

1. Buc - Pitesti - Rm Valcea - Sibiu - Sebes - Cluj - Oradea

2. Buc - Brasov - Tg M - Cluj - Oradea

3. Buc - Pitesti - Craiova - Tr Severin - Caransebes - Lugoj - Timisoara.

Care varianta e mai buna? Eu inclin spre 1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi cu incredere pe DRUMUL 1, dar ai grija ca pe Valea Oltului e un semafor la care se fac cozi kilometrice, dar care tine mult verde si nu se asteapta exagerat, iar portiunea Sebes - Cluj e ticsit de radare, camere fixe si politie. In rest, drum bun!

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa ajung si eu prin caransebes-timisoara si ma intereseaza starea drumul "european" dintre turnu severin si caransebes.

semai lucreaza sau nu? cat din drum e facut?

sau fac ca anul trecut si o iau prin tg jiu si hateg?

ths

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog mult si URGENT:

1. Targu Mures - Bistrita

2. Bistrita - Targu Lapus

3. Bistrita - Suceava

4. Vatra Dornei - Campulung Moldovenesc s-a reparat?

Multumesc anticipat!

Modificat de CT 10 VWP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Bistrita - Vatra Dornei vezi ce am scris in postul #604.

Vatra Dornei - Campulung Moldovenesc am inteles acum o luna ca nu era mai bun decat tronsonul Muresenii Bargaului - Piatra Fantanele de pe traseul Bistrita - Vatra Dornei, asa ca am mers pe valea Bistritei pana la Poiana Largului. Apoi se poate merge prin Targu Neamt la Suceava.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tg Mures - Bistrita este onorabil nu sant gropi dar este peticit grosolan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ziarul Telegraf din Constanta anunta sambata trecuta (2 aug) in editia elctronica ca:

"Regia Autonomă Judeţeană de Drumuri şi Poduri (RAJDP) şi Direcţia Regională de Drumuri şi Poduri (DRDP) Constanţa vor amenaja o rută ocolitoare spre/dinspre litoral, cu scopul fluidizării traficului rutier care se aglomerează excesiv

Modificat de Daniel 57
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!