Jump to content

Modificari VW Polo 6R (Tuning)


Lvu
 Share

Postare recomandată

Multumesc ! Ne vedem,timp sa avem si vreme buna !Cat despre RNS 510,e altceva....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt convins...dar si alta suma de bani..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin,ai dreptate in privinta sunetului,este superior RCD-ului 310,deci nu cred ca este o iluzie ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa mi se pare si mie cu RCD510, desi la specificatii par sa fie toate la fel..

Modificat de qwk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti face un upgrade si la antena, cu una model Diversity.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate un cod de produs, o sursa alternativa retelei PoRo pentru achizitie si un pret?

Ce trebuie demontat pentru inlocuire?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine antena nu ma intereseaza,atat timp cat navigatia functioneaza perfect cu cea din bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dun, nu stiu daca vb cu mine sau cu FRE :D

Daca era vb de antena, nu stiu sa iti spun cod sau pret. Te pot ajuta cu o poza sa vezi cum arata.

Pt cod vorbeste cu Kostas. El are ETKA si iti poate spune codul dupa VIN

Asta inseamna antena Diversity:

"Antena Diversity asigură o calitate optimă de recepţie şi, prin aceasta, o fidelitate deosebită a sunetului şi în condiţii dificile de recepţie. Undele electromagnetice ale emiţătoarelor radio şi TV sunt reflectate de clădiri înalte sau de munţi. Din acest motiv, o antenă nu recepţionează doar un semnal, ci şi cotele de reflexie transmise cu întârziere şi care pot afecta calitatea de recepţie. În acest context se vorbeşte despre perturbaţii Multipath. În cazul antenei Diversity, mai multe antene (până la patru) recepţionează semnalul radio, iar receptorul elimină în mare măsură prin filtrare perturbaţiile, prin intermediul colectării de calitate a semnalelor antenelor."

post-16307-0-05984600-1337876803_thumb.j

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda ... cu tine vorbeam.

M-ar interesa chestia asta in ideea de elimina batul antenei. Am vazut pe niste golf-uri montata doar aripa de rechin. Daca pe Polo vine la pachet atat aripa de rechinut cat si batul atunci ... multam fain, dar nu e cazul.

Oricum, cred ca multi iti vor fi recunoscatori pentru descrierea antenei pe care eu nu am mai vazut-o pe nicaieri.

Modificat de Dun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe multe golfuri chiar nu mai este vreo antena. Eu spre exemplu, cu rcd510 din fabrica nu am.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine ma bate gandu sa-mi schimb antena cu una Diversity, dar am vazut ca sunt destul de mari preturile la ele, in plus nu ma prea incanta ideea sa dau plafonul jos ca sa o montez..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine in configuratie, figureaza impreuna cu RCD-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost azi la colegul Al Bundy si am facut proba la butonul STAR de pe RNS 510, cel care activeaza comanda vocala a sistemului,cu un microfon de la un car kit OEM si functioneaza fara a avea pregatire pe masina,doar conectand cei doi pini ai microfonului la RNS.Trebuie comandat microfonul care se pune in plafoniera,cablu ecranat si o mufa pentru a conecta microfonul in spatele RNS-ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RCD 510 are asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Firar sa fie :))

Vreau si eu sa ii fac ceva si nu ma lasa :)

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lasa ca incepi cu chestii mai marunte pentru inceput :)..leduri piesti tat, sau nu ?:-S

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimba-l cu un RNS! E destul de ieftin plecand de la un RCD 510 si mult, mult mai ieftin decat din comanda...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand dai 400 euro pe el din fabrica..nu prea iti mai vine sa-l schimbi cu un RNS510 pe care mai dai minim 200 euro la schimb. In plus, nu vad pe Polo RNS510 in configurator, doar RNS310

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca s-a aburit un far de ceata cu condens, are de a face cu garantia ? sau ce ar trebui sa fac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu,se schimba,mergi la o constatare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e normal sa-l schimbe. In cazul lui The Ego la Golf VI, i-au zis ca stiu de problema dar producatorul nu are nici o solutie/rezolvare pt asta. Magarie...

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tipic volkswagen...si eu am primit acelasi raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am urmarit topicul vostru si devine stufos.

Poate ca ar fi bine sa faceti topic-uri dedicate pentru fiecare tip de modificare/tuning: exterior, audio, interior, lumini.

Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!