Jump to content

Modificari VW Polo 6R (Tuning)


Lvu
 Share

Postare recomandată

Cred ca Sibiene pt ca vine de la Cluj :). Corect e in varf de munte :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Follow me home se poate activa la modelul asta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine nu merge pentru ca am centrala de confort si am lumini de drum permanente (care nu se pot dezactiva) :tuktuk:

Paste Fericit Tuturor! :Driver:

Modificat de Lvu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Climatronic se poate pune pe modelul asta ? ma refer ca upgrade ulterior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca am vazut pe ceva forum nemtesc un retrufit de-asta, insa zicea omu' ala ca e destul de costisitor, undeva pe la 300 Euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu pe orice masina se pune greu climatronic, iar 300 euro mi se pare extrem de putin pentru asemenea operatiune. Cam atat ma costa incalzirea in scaune..climatronicul cred ca trece de 500-600 euro.

Sarbatori fericite !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai, "scula" in sine costa 150 Euro. Cu ce cablaraie or mai fi necesare, modificari in centrala, etc., eu asa tin minte: 300-350. Oricum, decat sa faci mod-ul asta, mai bine il comanzi din start (daca nu-i vorba de o masina SH), ca pe Confi, la Confortline, e dat la 355.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai mult ca sigur trebuie schimbata si aeroterma pe langa celelalte componente mentionate de voi mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O nelamurire: comenzile de pe volanul multfunctional sunt iluminate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum e cu volanul cu comenzi, se poate monta unul pe un model care nu a venit echipat cu el ? ma refer sa functioneze volumul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da merge dar ai nevoie de alta spira si calculator de coloana (ceva de genul) ca sa mearga comenzile

Modificat de Circoloco
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite de exemplu volanu asta mortal , daca il comand, il pot face sa functioneze ? Si care e diferenta dintre el si cel original cu comenzi doar pe stanga ?

http://www.ebay.de/itm/Golf-6-Polo-6R-Lederlenkrad-MFL-Multifunktionslenkrad-Leder-komplett-/251037826013?pt=DE_Autoteile&hash=item3a73053bdd

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e de Golf HL dupa parerea mea. Are comenzi pt player, telefon si navigare prin BC cu display mare. Mai bine orienteaza-te dupa cel de polo gti. Asta daca iti place aspectul mai sportiv

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbind de volanele originale, vad ca exista o diferenta de prindere a partilor unde sta degetul mare, suruburile sunt pozitionate altfel. Din aceasta cauza sa nu poata fi pus airbagul de pe unul pe altul ? Cu alte cuvinte, chiar difera airbagul ?

http://www.ebay.de/itm/VW-Polo-6R-Highline-Lederlenkrad-Multifunktion-TOP-/400237164584?pt=DE_Autoteile&hash=item5d2ffe7828 - model cu comanda pe stanga

http://www.ebay.de/itm/Original-VW-3-Speichen-Lenkrad-Polo-V-6R-Volkswagen-6R0419091D-/290696373523?pt=DE_Autoteile&hash=item43aedaa513 - model fara comanda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

polotsi - cred ca te poate lamuri colegul Bogdan @ DUN , el este pe cale de a schimba volanul si stie sigur care si cum se potriveste,incearca sa iei legatura cu el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca faceti maine seara o reuniune ca cea de saptamana trecuta, vin si eu prin B si ma pot alatura.

P.S. Mi-am pus jantele 15' Sima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

qwk, hai sa ne punem motorizarile pe portbagaj. sa scrie clar acolo 1.6 TDI, cu font de golf 6. eu vreau sa pun la mine 1.2 TSI rosu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) eu chiar cand mi-am facut stopurile am renuntat si la inscriptia cu "polo" si la cea cu "TDI" :)) Eu prefer sa fie cat mai clean..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La VW 1.2 TSI nu are nimic rosu. La Seat am vazut ca unele 1.2 au i-ul rosu.

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Golf VI sunt trecute asa pe spate:

1.2 TSI - 85 cp - nimic

1.2 TSI - 105 cp - TSI

1.4 TSI - 122 cp - TSI

1.4 TSI - 160 cp - TSI

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parca arata bine si sa stii cu ce te pui. momentan, TSI simplu mi se pare o descriere incompleta a modelului, dat fiind ca exista si o versiune de 90 de cai, care nu se diferentiaza cu nimic. Corect ar fi ca cele de 105 cai sa aiba I rosu, daca nu si 1.2 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!