Jump to content

Modificari VW Polo 6R (Tuning)


Lvu
 Share

Postare recomandată

Da, la diesel cam asta trebuie facut, dar la benzinar din cate am inteles e diferit traseul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A intrebat cineva ca idee la reprezentanta cam cat ar ajunge eleronul (6R0 071 646 GRU) ?..

inca o chestie cum vi se pare cel dupa GTI ?

Nu l-am vazut pe viu decat pe cel de pe GTI. Nu mi s-a parut foarte spectaculos.

Am cerut eu pret si am primit doua - cred ca functie de cum batea vantul in zilele alea. Prima data anul trecut si costa in jur de 940 RON.. Apoi anul asta costa 1.330. Dupa care acum o saptamana 907.68 RON. Preturile sunt fara vopsita si montaj. Care mai costa 150 si respectiv 100 RON.

Q-ule ... mai multe poze cu masina aia alba cu plafonul negru ?!?!?!

Care-i treaba cu footrest-ul ala? Arata interesant.

Volanul ... intr-adevar, de mare senzatie. Dar maneaua la care se uita baiatul ala este dezagreabila. Plus ca nu inteleg papusica aia atarnata de oglinda si nici cum de nu are climatronic pe masina in conditiile in care are volan sport cu comenzi pe el. Iar radioul ala cred ca este o replica din China.

Led-urile alea sunt misto de tot. Dar la ce bani ?

Modificat de Dun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dun, intra pe facebook si cauta Polo 6r si acolo gasesti tot felul de poze cu Polo-uri de prin lume :) Gasesti si faine, dar si kitch-uri.. S-ar putea sa mai fie ceva poze cu polo-uri cu plafonul negru..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,si eu am infoliat plafonul si oglinzile,cu o culoare ceva spre un gri/ petrol/metalizat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai pune poze sa vedem cum arata, mai ales ca vad ca ai aceiasi culoare ca si mine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru poze,chiar azi dimineata am cumparat o bucata de autocolant model carbon rosu pentru a imbraca partea inferioara cromata,insa din pacate,nu mi-a placut cum am reusit sa o aplic si am dat-o jos.O sa merg la o firma specializata,poate ei reusesc mai bine.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si tu si Dun sunteti pusi pe treaba :) Si el si-a pus astazi jantele de vara, folie pe geamuri..va miscati repede

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

qwk-Te-ai hotarat la jante ? Hai sa vedem schimbari si la tine.Intre timp am comandat arcurile -30 mm fata/spate de la Eibach,cu speranta ca vor ajunge in 7 zile dupa cum am fost informat cand am facut plata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai bine, pana plec la Arad vad cum stau pe masina ta, dar m-am uitat la un configurator de oz si ai optiunea sa lasi masina in cm ma gandesc, asa ca am lasat-o 3 cm si arata foarte bine. Cu jantele inca ma gandesc. OZ sigur, dar nu stiu daca Hydra sau Superturismo..ramane de vazut cand ajung in Arad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:biggrin: Mie unuia, mi se pare ca treaba asta cu forge blow-off e ridicola, scumpa si inutila pe morisca de motor ce-o avem noi sub capota.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara suparare dar si mie mi se pare la fel..mai ales dupa al 2-lea filmulet..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt cele mai reusite poze,dar se vede ca am pus folie pe stalpi,plafon,oglinzi.antena shark........si mai urmeza si alte modificari.

http://imageshack.us...1204011231.jpg/

http://imageshack.us...1204011232.jpg/

Modificat de kriszteaurel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super super jantele. Arata f bine masina, singurul semn de intrebare e cu capacul de rezervor.. ?

gand la gand cu mine, eu vreau sa-mi pun jante pe asta, si chiar se aseamana cu ce vreau eu. Eu vreau modelul Sima http://data.motor-ta...9/008-61961.JPG

E si original

Modificat de polotsi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele mele sunt alessio si am pus capacele originale vw,acum vreau cauciucuri 195/55/15,practic sunt un pic mai sport decat cele care le am eu in prezent185/60/15.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt frumoase jantele,se potrivesc bine cu masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi,fara sa te laud dar sunt superbe jantele tale,si oricum motorul meu e mai mic si nu cred ca ar fi indicat sa pu jante mai mari de 15.Daca as putea in viitor sa pun si eu arcuri sport,astept sa vad ce realizezi tu.........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa stii ca nu simt nici o diferenta,in sensul ca trage mai greu,insa este mai rigida si cred ca se va accentua rigiditatea dupa schimbarea arcurilor.Sa stii ca arata bine putin coborata si cu jante pe 15" mai ales daca pui anvelope 195/55 R 15.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar arata bine, felicitari pentru modificari ! Eu din pacate va trebui sa mai aman jantele si restul modificarilor. Au intervenit ceva cheltuieli mai importante, asa ca masina trece pe planul 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit ledurile rosii pentru stopuri. Le-am pus, arata super bine din punctul meu de vedere, dar desi sunt CAN BUS, eroare tot imi da pe bord. Am pus poze cu diferenta intre led si fara led. Stopul stanga are led, iar cel dreapta este fara led. Lumina acum este rosie, nu portocalie ca la restul masinilor.

- Aici este si o filmare unde se vede mai bine diferenta.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte bine,partea enervanta e cu eroarea !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eh, e doar un bec in bord, dar maine merg la Cristi si sper sa rezolv eroarea :) Eu sunt foarte multumit de cum arata. La fel o sa fac si cu pozitia pe fata..

P.S. Pana marti crezi ca montezi arcurile ?

Modificat de qwk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin,ce sa zic,eu sper....daca imi ajung vineri asa cum au specificat cei de la care le-am cumparat,luni la ora 08.30 sunt deja programat la service,daca nu,anulez programarea pana sosesc.Oricum,dupa ce le-am montat,te sun sa ne vedem sa tragi tu concluziile,in sensul in care tu vrei sa o lasi mai mult de -30 mm pe spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai m-am mai tot gandit si cred ca raman si eu tot la -30 mm, dar acuma cu fata sunt curios cum o sa arate, cat de jos o sa fie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Promisesem acum cateva zile ca voi posta o poza cu zona una unii dintre noi ar vrea sa monteze footrest.

post-4613-0-63696600-1333625426_thumb.jp

Dupa ce se face lucrarea cu arcurile sa ma anuntati si pe mine, ca vreau si eu sa vin sa vad rezultatul pe viu. Si Sorine, sa ne spui ce ai rezolvat cu Cristi legat de eroarea generata de montarea led-urilor.

Modificat de Dun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!