Jump to content

VW Golf .:R - The blue rabbit


DarianM

Postare recomandată

  • 2 weeks later...
  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DarianM

    105

  • JUG

    31

  • Kostas

    29

  • xht20

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Englezii astia stiu sa faca treaba buna

Si culmea e ca lui Chris incepe sa ii placa din ce in ce mai mult Bucurestiul. Nu cred ca vrea sa mai plece de aici :))

Am auzit ca masina are un raspuns foarte buna la o simpla apasare a acceleratiei dupa ce si-a bagat mainile Chris in evacuarea lui.

Link către comentariu

Dap, Christian se acomodeaza din ce in ce mai bine in Romania :)

Poze cu evacuare lui Darian pe topicul Topgear & Longlife.

Link către comentariu

Sunt multumite de cum au lucrat baietii dar mai ajustam putin. E prea Race pentru mine, se aude fenomenal dar prea tare pentru cine face multe drumuri. Trebuia sa fiu eu mai explicit in ceea ce doresc :D

Link către comentariu

Oho, de la 3000RPM in jos tremura toata masina. Sper sa ca i s-au ars sitele si s-a potolit, ca altfel era insuportabil.

Link către comentariu

Oho, de la 3000RPM in jos tremura toata masina. Sper sa ca i s-au ars sitele si s-a potolit, ca altfel era insuportabil.

Eu nu i-as fi pus intermediara aceea. La Milltek mergeam doar cu finala si era super, fara pic de rezonanta

Link către comentariu

Vedem o sa modificam finala si vedem ce ramane din sunet, dupa care mai modificam si intermediara

Link către comentariu

Nu e problema intermediara. Finala este directa plus diametrul este la fel pe ambele tobe. Trebuia redus macar diametrul dintr-o singura toba si nu va rezona deloc.

Link către comentariu

Pai asta am zis si eu se modifica finala dupa care vedem. Sistemul este super pentru cine vrea sunet Racing dar eu imi doresc altceva. Avantajul este ca baietii pot modifica dupa cum doresc, daca o comandam prin posta de nu stiu unde ramaneam cu ea asa.

Sunt foarte multumit de servicile oferite de TG

Link către comentariu

Nu e problema intermediara. Finala este directa plus diametrul este la fel pe ambele tobe. Trebuia redus macar diametrul dintr-o singura toba si nu va rezona deloc.

Intrarea in finala este de 76mm iar cele doua tevi dinaintru finalei sunt tot de 76mm?

Link către comentariu

Traseul e 63mm, tobele 63mm. Daca puneam macar toba transversal atenua foarte mult din rezonanta. Cealalta varianta este reduerea diametrului in toba. Toate sistemele trebuie sa aiba diametrul ceva mai mic in tobe.

Link către comentariu

S-a facut o finala noua si s-a reglat traseul pentru a avea un sunet mai domol. Rezultatul. Superb. La mers normal masina se aude doar putin peste stock, fara drone iar in acceleratie sunetul este placut. Sunt super multumit

Link către comentariu

Si alte noutati se stiu :P Mananca asfaltul cu stg2 :)

Link către comentariu

O sa fac dar nu prea am camera. Poate incerc ceva cu tel dar de afara ca inauntru nu am suport

Link către comentariu

Super masina si te invidiez pt sound-ul evacuarii. Bine ca a iesit asa cum iti dorea ca altfel ramanea englezoiul fara manute si nu mai avea cine sa imi faca evacuarea :lol:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!