Jump to content

VW Golf .:R - The blue rabbit


DarianM

Postare recomandată

  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DarianM

    105

  • JUG

    31

  • Kostas

    29

  • xht20

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu sfotul RBN ce experienta ai?

Momentan am stage 1 si sunt foarte multumit de cum merge masina. Loguri curate, fara erori, consum bun si masina merge de puterea promisa. Nu cai fabulati pe pereti.

Sincer, eu le ceream banii inapoi! Scurt!

Nu mi-am cerut banii inapoi pentru ca stiu raspunsul care l-as fi primit. Asa ca nu are rost tiganeala.

Link către comentariu

Eu daca ma duc la un magazin si iau un televizor care nu merge imi cer banii inapoi sau alt produs(aici nu e cazul).

Nu e tiganeala sa-ti ceri si sa-ti aperi drepturile.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Nu este vb de tiganeala dar REVO nu cred ca are o politica de refund.

Link către comentariu

Si mie mi se pare normal sa ti se inapoieze banii avand in vedere ca problema era de soft, nu de hardware. Practic ei s-au ales cu banii si tu..cu nimic. Defapt, alti bani dati pe un soft care te multumeste. Probabil ai ajuns la o suma la care puteai opta pentru softul de la ABT Germania..

In fine. Seriozitatea firmelor din Romania..

Si eu am mai auzit de un caz cu un Golf VI benzina (nu mai stiu exact motorul) care nu mergea cum trebuie si pana la urma proprietarul spunea ca le va cere banii inapoi. (este pe forum proprietarul dar nu mai stiu exact cine).

Nu ma intelegi gresit, nu vreau sa arunc cu noroi in nici o firma, si nu ma bucura cazurile astea ! Dar e bine de stiut. Trebuie sa avem de unde sa ne documentam inainte sa facem acest pas.

P.S.: Andi, politica asta ar trebui sa existe la fiecare firma, din orice domeniu ! Daca nu esti multumit de produs, ori il schimba ori iti da banii inapoi. Totusi nu vorbim de sume mici, mai ales la Revo. Multi nu castiga atat cat este softul..deci nu sunt sume de "uitat".

Modificat de qwk
Link către comentariu

Nu am zis ca este normal, nu ma intelege gresit, mi se pare de neacceptat sa nu iti dea banii inapoi. Nici eu daca as fi fost in locul colegului nu cred ca m-as fi tiganit, unii nu au puterea asta si nici nu le sta in caracter din cauza asta eu imi mentin parerea REVO este o firma overrated, cel putin pe partea de TDI.

Link către comentariu

Haideti sa nu mai continuam cu offtopicul pentru ca nu ajuta la nimic sunt sigur.

Eu va multumesc pentru sprijin.

Este adevarat ca nici nu am solicitat momentan banii inapoi.

Link către comentariu

Nu ar trebui sa iasa o tiganeala. Este o chestie de bun simt, iar o simpla discutie ar trebui sa rezolve problema. Asta..daca sunt o firma care se respecta si-si asuma greselile sau nereusitele.

Ar trebui facut un topic special cu firmele de chiptuning, unde se pot spune pareri si voturi pentru diferite firme..

Gata, am treminat cu off topicul :)

Link către comentariu

Cea mai bune documentare o faci pe forumurile din afara, nu din Romania, majoritatea softurilor de la firme mai mari vin de afara. Acolo sunt mult mai multe masini modificate, mult mai masiv, nu doar un stage 1, vezi ce probleme au si cum se rezolva.

Oricum e stiut interesul romanilor pt flame, aruncat cu noroi, moartea caprei vecinului, chuck noris il bate pe van dame, etc..

Sa ai parte de masina cu softul asta si poate o masori pe acelasi dyno :-) o sa ii faci si stage 2, etc?

Link către comentariu

Imi pare rau Darian ca nu ai asteptat ultimul update de soft, absolut toate R-urile care ruleaza cu ultima versiune nu au nici o problema, nici o eroare si merg excelent. Mai mult cei care au fost cu ele la dyno au atins puteri mai mari decat cele declarate de noi.

Cat despre refund, orice client REVO are 30 zile money back guarantee. Cu alte cuvinte daca cineva nu este multumit din orice motiv de software, are 30 zile in care se returneaza integral suma platita. Darian nu ne-a cerut acest lucru niciodata.

Link către comentariu

O sa o masor si pe dyno cu stage 2 adica evacuare si admisie + soft, dar o sa o masor si pe circuit.

Oricum am vazut ca la noi multe valori de dyno sunt irelevante, sper sa mi se demonstreze contrariu.

Link către comentariu

Bebe, nu ai inteles ideea ! Nu arunc cu noroi in nimeni, dar si feedback-ul negativ trebuie stiut. In plus, multe firme de renume, nu folosesc softurile de la firma mama (desi tie asa iti spun), ci le fac ei pentru a castiga mai multi banuti ! Am patit-o, crede-ma ! Si apoi nu-si recunosc vina si nici nu-ti returneaza banii dupa ce schimbi tot felul de piese, crezand ca e pe parte hardware problema..

Stiu ca tu ai soft de la Revo si esti foarte multumit. Ba mai mult, m-ai plimbat si pe mine cu masinuta si stiu cum merge, dar se mai intampla si situatii de genu, in care clientul nu e multumit, iar firma trebuie sa-si asume responsabilitatea.

Link către comentariu

Costi am si scris mai sus ca nu am cerut refund. Nu avea rost. 30 de zile banii inapoi este irelevant in situatia de fata, tinand cont ca s-au tot instalat variante de soft fara succes.

Sincer, daca asa este, ma bucur ca s-a rezolvat cu celelalte masini si merg senzational. Abia astept sa le vedem live, sa le admiram, sa schimbam pareri, doar asa face o comunitate auto, nu?

Sau am pretentii prea mari pentru Romania...

PS: Care masini s-au rezolvat? Poti si imi spui?

Modificat de DarianM
Link către comentariu

Si in Uk sau Grecia am vazut ca unele dau cam la fel.. Dar nu depinde tara ci tipul de dyno si operatorul. Unele sunt mai optimiste, unele mai realiste, oricum dyno il faci pt a vedea cresterea dintre stock si modificat si din valorile astea iti poti face o idee.

Sa o masori pe circuit e mai greu, acolo sunt mult prea multe variabile pe langa putere (cauciucuri, frana, suspensie..)

Link către comentariu

Dar motorul putea sa pateasca ceva daca mergea cu acele probleme? Daca da cine era vinovat?

Modificat de robi_zet
Link către comentariu

Darian, daca vrei sa vezi cum merge ultima versiune de soft Revo pentru masina ta, poti sa o incerci gratuit iar daca vrei o poti si pastra. Asa iti vei putea forma o parere 100% obiectiva, sa faci comparatii, dyno teste, etc.

Link către comentariu

Costi multumesc de oferta dar te refuz. Am vazut cum merge pe masina mea. Plus eu am alt soft acum de care sunt multumit si fara ecu blocat. Nu vreau sa repet experienta.

Astept sa vad alta masina facuta revo cu acest update miraculos

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Cel mai probabil masina nu patea nimic, in speta asta fiind motorul deoareec ecu intra in safe mode intrucat detecta detonatiile.

Link către comentariu

Dupa cum am spus mai sus Cristi, da aveam multe fuel cuturi si relanti oscilant dar nu mereu.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Link către comentariu

La Gti cand mi l-am luat acum 4 ani la fel aveam aprins martorul respectiv pt ca softurile nu era puse la puct..si dupa cateva luni a aparut update si s-a rezolvat fara probleme.. Ai avut tu un pic de ghinion..atat.. Acum 3 sapt am fost cu un prieten cu un RS3 si s-a facu Revo..Si masina care este o masina de generatie nou, cu un motor nou, ecu la fel, a fost in Intalia cu ea 4000 km si masina merge impecabil.. Deci eu cred ca mai tine si de un pic de ghinion, dar din ce am discutat cu Reo Romnaia problema ta era una pe plan international si s-a rezolvat dupa o luna.. :) Eu merg cu Revo de 4 ani si ma crezi ca nu am schimbat un furtun macar la ea,, si masina mea are puterea de 2 ori +.. si am mers cu ea.. si nu s-a facut odata de ras in fata oricarei firme de soft uri... Acum fiecare are dreptul la alegere si la o parere doar sa nu se trasforme in lucruri generale :)

Link către comentariu

Cristi eu doar am spus parerea mea si doar a mea, legat de experienta mea, nu am generalizat, nu imi permit.

Stiu despre masina ta si nu am contestat ca au posibilitatea sa faca un soft custom bun dar acele softuri care au fost la mine nu au mers si asta din februarie pana prin august.

De aceea nu vreau sa fie interpretat gresit ceva din ce am zis. Credeam ca este destul de clar ca vorbesc doar de masina mea, doar e topicul ei, nu?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Link către comentariu

Da.. ai dreptate.. ideea e ca a fost o chestie intamatoare zic eu.. nu geva general.. sunt sute de R in lume facute cu Revo si nu au fost probleme..

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!