Jump to content

VW Golf .:R - The blue rabbit


DarianM

Postare recomandată

  • 3 weeks later...
  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DarianM

    105

  • JUG

    31

  • Kostas

    29

  • xht20

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi am antifonat usile si podeaua urmeaza maine montarea unui subwoofer si amplificator pentru el. Nu ma ating de instalatia originala Dynaudio. Pentru nevoile mele este arhisuficient.

post-91867-0-76404000-1332615522_thumb.j

Link către comentariu

Sunt novice, deci nu radeti daca va intreb: se poate antifona si plafonul?

Pentru subwoofer de unde o sa iei semnal? Il pui in portbagaj? Vreau/m mai multe detalii despre operatiunea asta, Dynaudio de pe MK6 simte putin lipsa unui subwoofer :D.

P.S: Acum vad ca nu te-am felicitat pentru masina :D. Sa o stapanesti sanatos! E deosebita!

Link către comentariu

Da se poate antifona si plafonul. Practic poti antifona tot ce vrei. Eu am ales doar podeaua si usile pentru a nu pune prea multa greutate sus.

Nu prea ma pricep eu la audio, toata operatiunea este facuta de un prieten foarte priceput dar din cate am inteles semnalul se ia din spatele headunitului ceva high low (chiar nu ma pricep asa ca daca zic prostii nu sariti cu gura).

Exact asta am zis si eu pentru ce am nevoie momentan Dynaudio are nevoie de un subwoofer asa ca am ales un Alpine mic pentru portbagaj ca sa nu ocupe mult spatiu si un aplificator pentru el tot Alpine. O sa revin cu poze.

Dupa ce am ascultat mai atent aseara impreuna cu baiatul de se ocupa de asta am realizat ca dynaudio nu merita banii de optiune daca il dai mai tare este mai mult galagie decat muzica asa ca in viitor voi schimba si boxele plus amplificatorul.

Optiunea este buna pentru cine nu are pretentii foarte mari de audio, oricum este mult peste sistemul stock dar nici 800 euro sau cat era optiunea, hai 300-400 merge

Link către comentariu

Gata am montat si subwooferul si amplificatorul Alpine sunt foarte multumit, este exact ce am nevoie acum.

Incluzand antifonatul cu dynamat s-a schimbat total masina.

IMAG0153

IMAG0148

IMAG0143

IMAG0158

IMAG0157

IMAG0155

IMAG0156

Link către comentariu

Stai ma ca nu-i chiar asa. Dynaudio e 518EUR cu TVA si suna decent pentru orice ureche. Daca vrei sa sune mai bine, iti trebuie neaparat alta sursa si antifonare, in principal. Daca vrei peste, schimbi cu alte doua sisteme pe 2 cai si te costa toata afacerea in jur de 2000EUR. E cam mare diferenta, zic eu.

Link către comentariu

Subscriu si eu la spusele lui JUG. Pentru cat costa, Dynaudio de pe Golf se aude decent.

Se simte si la zgomotul exterior antifonarea?

Link către comentariu

Nu prea am poze ca podeaua s-a facut la lumina lampii :)) dar pot sa iti zic ca au intrat vreo 2 cutii de dynamat plus ce mai avea el prin casa si se simte diferenta :D

Ca lucru e facut bine, un prieten foarte priceput a lucrat, foarte greu a fost cu demontatul

Modificat de DarianM
Link către comentariu

Nu prea am poze ca podeaua s-a facut la lumina lampii :)) dar pot sa iti zic ca au intrat vreo 2 cutii de dynamat si se simte diferenta :D

Ca lucru e facut bine, un prieten foarte priceput a lucrat, foarte greu a fost cu demontatul

Bravo, cam atata material am folosit si eu

Link către comentariu

Vezi ca am modificat si eu acolo ca de fapt erau 2 cutii intregi si a mai avut si el ceva prin casa.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Cat masina mea se odihneste in asteptarea altor upgradeuri va prezint un alt proiect marca Shadows Racing Team Valcea:

Seat Leon Cupra 1p Golf R20 engine si 4wd Haldex Gen4 conversion by Relco Tuning cu sprijinul RBN.

Masina de baza este un Leon Cupra 1p stage 2+ RBN care a primit un motor nou de Golf R20 cu turbina k04 si upgradeurile deja existente la care s-a realizat o conversie 4x4, integrala de Golf mk6 R.

Masina este 100% functionala si ruleaza de aproximativ o luna.

Scuzati limbajul din clip dar cei de fata nu stiau sa se abtina.

Modificat de DarianM
Link către comentariu

O mare reusita! Bravo!

A aparut o noua definitie a modelului Leon Cupra R . :))

Link către comentariu

DiabloXXL , daca este masina ta cea transformata, ar fi frumos sa ii faci un topic aici ! Caci nu vedem asa ceva in fiecare zi, felicitari, de curiozitate cat te-a costat toata conversia? caci eu cred ca ai dublat valoarea masini :) bravos

Link către comentariu

Da este masina lui, si din cate ne-am interesat singura (prima) Cupra 1p 4x4 din lume, functionala, care sa mearga pe strada.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!