Jump to content

Detailing exterior


Northman
 Share

Postare recomandată

Din păcate nu voi mai aduce prea curând. Deși e un produs bun nu a fost și nu este cerere suficienta.

Poți încerca similar c1 de la gtehniq sau modesta dacă te lasă buzunarul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colin, daca are importanta si eu as vrea opti-coat 2.0 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mișto. Deci de la începutul anului și pana acum 3 cereri. Având în vedere ca costul unui transport rentabil din state este de 800 EUR...... :). Sorry guys no can do. Cum va ziceam dacă vreți straturi ceramice mergeți pe c1 de la gtehniq e cel mai accesibil pentru noi în acest moment

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multi lauda si Wolf's Hard Body. Am si eu aplicat pe masina dar tot dau o ceara cand se ma incalzeste.

Ca protectie e f bun, rezista bine. Masina spalata la self si la spalatorii. Are sheeting bun dupa atatea luni.

 

Legat de opti coat, daca se strang mai multe persoane, poate il pot pune intr-un transport. Problema e ca nu stiu o data fixa, ultimul a fost in decembrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wolf Hard Body tine 1 an (producatorul zice 2, dar in realitate pe forumurile din afara nu a tinut nimanui mai mult de un an), nu intra in aceeasi categorie cu Modesta, Gtehniq, Opti-Coat

 

Daca vreti protectie 100% contra pietrelor puteti incerca 3M Paint Defender Spray - varianta la spray a celebrei Venture Shield

 

 

L.E: Pentru cei care nu stiu: Opti Coat necesita intretinere anuala (un paint cleaner care sa curete contaminantii stransi de acesta) pentru ca are tendinta sa isi piarda din luciu si sa devina aspru. Va spun din practica desi am vazut acelasi lucru scris pe forumul de la Optimum si pe Autogeek

Modificat de colin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Opti-Coat puteti lua din UK, de la EliteCarCare, transport rezonabil pentru un colet mic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Muale: da-ne mai multe detalii, cati ar trebui sa ne strangem si cam cat ar fi pretul.

Eu personal as vrea undeva in aprilie.

 

@colin: intre Modesta, Gtehniq si Opti-Coat, tu ce recomanzi ca ar avea cea mai buna rezistenta?

@toni: sau daca are cineva drum pe la sofia, au dealer autorizat: http://www.cardetailing.bg/product.php?ProductID=9 :)

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca Modesta ar avea cea mai buna rezistenta si de asemeni nu necesita intretinere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu avem Lamborghini încât să merite investiția în folia de la 3M. După 5 ani oricum trebuie schimbată că se îngălbenește.

Toni, check PM. Ști tu unde.

Modificat de kendoo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si de la modesta care dintre produse? Am intrat pe site-ul lor si au mai multe...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai eu personal as merge pe bc-05. Dar exista si de dat cu pistolul bc-06 daca vrei

 

L.E: Daca va intereseaza pe mai multi opti coat 2.0, pot cere 3-4-5 seringi de la dealerul din USA. Ajunge par avion in aprox o saptamana

Modificat de colin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am vazut ca modesta este 150 lire in uk, as ramane la opticoat.

@Colin: cam la ce pret ar ajunge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde care din Modesta. Unele sunt mai scumpe. La ce preț ajunge ce? Nu înțeleg la ce ai făcut referire.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modesta BC-05: http://www.i4detailing.co.uk/cgi-bin/sh000001.pl?WD=modesta&PN=modesta-bc05-advanced-water-repellent-glass-coat%2ehtml#aBC_2d05

Ma refeream daca ai cere cateva seringi de opticoat 2.0 la dealerul din USA, cum ai spus intr-un post anterior, care ar fi pretul cu care ar ajunge la noi?

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de nr de seringi dar în principiu +- 250 lei per bucata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In acest caz, daca poti, eu vreau 1 buc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat deja mail pentru 5 buc. Restul vă rog pm ca sa nu poluam topicul. Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spuneai intr-un post anterior ca opticoat are nevoie de intrtinere anula. Ce produs ar fi recomandat? Optiseal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...sau orice paint cleaner

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam. Optiseal mai am si de aceea intrebam :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colin se referea la un paint cleaner care sa curete contaminarea de pe stratul de Opti-Coat. Opti-Seal este un sealant care ofera protectie, nu curata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate o recomandare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice paint cleaner care nu este abraziv - Din descrierea produsului rezulta daca este sau nu abraziv. Pentru ca evident daca este abrazivi diminuezi grosimea stratului de opti-coat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai mi-a ajuns pasta de polish Autosol. Imi puteti spune cu ce as putea sa o folosec? Prosop de microfibre, burete???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!