Jump to content

Poze montaj/demontaj polo 9N si 9N3


nicuiry
 Share

Postare recomandată

Iata cu cata grija ar trebui sa se lucreze la o masina. Pe unde s-a lucrat asa la masina voastra.

De la o schimbare de rulemnt, daca nu e introdus cum trebuie te poti alege cu multe belele.

Din filmuletul de mai jos puteti lua aminte cum se fac anumite operatiuni: http://www.youtube.com/watch?v=F-IbPKkCQxw

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si daca observati nimic nu se strange cu pistolul pneumatic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, fiindca e foarte bun la desfacerea filetelor murdare pentru ca desfileteaza in socuri si nu se solicita asa tare filetul de la depozitele care vor umple filetul din depunerile formate pe lungimea acestuia, deci se evita deteriorarea acestora

la strangere e contraindicat fiindca pot aparea alte complicatii, nu stiu cat de sanatos este pentru prezoanele rotilor fiindca n-am mai vazut pe nimeni sa le stranga la mana decat dupa ce pistolul pneumatic si-a facut treaba

Modificat de SergiuD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Bum gasit..am si eu de curand un polo 9N si nu stiu cum se da jos rama aia (1DIN..sau cum so chema) de sub radiocasetofon..e o ''gaura'' in care as vrea sa incerc sa montez o statie cb...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nicio prindere, baga mana in interiorul ei si undeva sus are niste gauri, trage de ele trebuie sa iasa spre tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha,,,am incercat putin,dar mi-a fost frica sa fortez....o sa incerc sa trag mai tare ...poate scot tot bordul :winter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
charismaticul

salut,

Stie cineva cum se demonteaza mansonul de la frana de mana la un VW POLO, sa spart butonul din capat si nu stiu cum sa-l scot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trage frana de mana spre maxim, si undeva sub maner cam la 15 cm de la buton spre baza, este o gaura, baga o surubelnita dreapta acolo si trage de maner spre bord, ar trebui sa iasa.

 

Am si eu nevoie de niste detalii daca tot am postat, nu reusesc sa scot ceasurile de bord, am desurubat cele 2 torx-uri din partea de jos insa clusterul pur si simplu nu se clinteste din partea de sus, am  tras de el din toate pozitiile parca e lipit, stiu ca acolo sunt 2 clipsuri sau ceva de genul, dar se misca bordul si ceasurile tot nu ies.... daca ma puteti ajuta. Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

In partea de sus e prins direct de bord fara suruburi sau altceva. Desfaci torxurile si apoi tragi de partea de jos inspre afara. Ies sigur. Doar daca nu cumva a umblat fostul proprietar si le-a lipit cu ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Procedura o stiam deja, multumesc pentru raspunsuri, dar problema e ca trag din partea de jos pana iese aproximativ 10-15 cm in afara dar sus e neclintit, parca ar fi lipit pe marginea de sus, si pot sa zic ca am tras cu ceva forta. Ceasurile nu par sa mai fi fost scoase vreodata, ma gandesc sa incerc sa incalzesc partea de sus poate se inmoaie prinderea sau bordul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

charismaticul

multumesc,

Am rezolvat problema, stiam ceva de o fanta, dar nu o vedeam.

urmeaza sa dau si eu ceasurile de bord jos, si te anunt daca apare aceasta problema a ta si la mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Poate sa ma ajute si pe mine cineva intr-o problema legata de inchiderea centralizata?

Nu este pe buton, ci se inchide cu cheia insa problema e ca la portiera stanga are toane. Cand merge, cand nu si e srtesant sa te tot duci pe partea dreapta sa incui sau sa descui...

Daca v-ati mai confruntat cu asa ceva poate imi spuneti si mie ce si unde sa fac pentru ca pareri am auzit destul de multe insa nici una nu a fost "buna".

Sper sa nu se supere moderatorii ca am postat aici dar nu pot crea un topic nou.

 

Cu stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca cautai pe la pagina 7,parca,era un topic :Probleme inchidere centralizata!,unde un coleg de-al nostru relata niste simptome foarte asemanatoare cu ale tale,daca nu chiar la fel...Solutiile sint prezentate acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc dan48 pentru raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Exista vreo persoana care a dat jos tapiteria de pe scane fata, respectiv bancheta spate?

 

M-ar interesa un tutorial sau macar sfaturi practice, vreau sa le demontez pentru a le spala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu de exemplu as schimba sezutul (buretele) de la scaunul soferului cu cel al pasagerului fiindca parca se simte mai nou cel din urma

 

nu cred ca mi se pare fiindca stiu ca e alta uzura stanga-dreapta si daca le-as interschimba sigur va tine mai mult in timp fara sa se simta uzura

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ştie cineva cum se dă jos mânerul de la portbagaj? A început să se exfolieze vopseaua de pe el şi arată foarte urât. Vreau să îl dau jos şi să îl vopsesc....

 

2013-03-24150051_zps95600692.jpg

 

2013-03-24150032_zpsee34991c.jpg

 

2013-03-24150016_zpsa52c14e6.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Am tot cautat pe net,fara succes,capacul din portbagaj care acopera locasul cu roata de rezerva.Stie cineva ceva,un link?.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La sectiunea de dezmembrari gasesti capac.Pentru colegul Mihai,capacul de la deschiderea portbagajului se desface prin interiorul haionului,trebuie desfacut plasticul interior sa ai acces la miner.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru reply. Sper sa nu fie prea complicat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sal si scuze daca nu aici tb sa scriu

am niste probleme care ma sacaie pe creier si nu stiu cum sa fac sa le rezolv: ventilatorul de la clima huruie/scartaie cand ii dau drumu si at cand accelerez, mai am un zgomot de plastice care se aude atunci cand sunt sub 2000 de ture sau soseaua este cu denivelari la grilele de aer din consola centrala, plasticul de la centura de siguranta de langa schimbator la fel vibreata in aceleasi conditii de mai sus, de ultimul moment am abservat ca pe partea stanga la usa soferu-lui se aude un zgomot de patrundere a aerului cum se auzea pe la dacii inainte, in mare parte am proble de zgomote ale plasticelor interioare, ce ar tb sa desfac si cum sa pot remedia aceste probleme

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
petrisorionut86

Pentru cei care vor sa lucreze la consola centrala, suport de pahare, ventilatie, sa-si schimbe mp3-ul sau cutia pentru depozitare de deasupra, puteti sa va faceti o idee citind aici http://www.polo9n.info/Wissen/anleitungen/mittelkonsole-mit-filz-hinterlegen pe mine m-a ajutat mult si multumesc colegului nostru Michael_9N pentru site-ul respectiv, utilizati google translate in romana pentru usurinta intelegerii instructiunilor. Drive safe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am rezolvat singur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru cei care vor sa lucreze la consola centrala, suport de pahare, ventilatie, sa-si schimbe mp3-ul sau cutia pentru depozitare de deasupra, puteti sa va faceti o idee citind aici http://www.polo9n.info/Wissen/anleitungen/mittelkonsole-mit-filz-hinterlegen pe mine m-a ajutat mult si multumesc colegului nostru Michael_9N pentru site-ul respectiv, utilizati google translate in romana pentru usurinta intelegerii instructiunilor. Drive safe.

 

desi nu prea mai citesc forumul, m`am uitat intamplator pe aici si ma bucur sa vad asta :icon_thumleft:

succes tuturor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • NuCeTaNu pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!