Jump to content

Jante si anvelope Polo 9N


Luc BGN
 Share

Postare recomandată

popa alexandru liviu

este vreo problema daca pe Jante de 14 toli (INCH) Latime/diametru janta 6 J Parametri numar prezoane 5 distanta intre prezoane (mm) 100 diametru gaura centrala (mm) 57 ET (dezaxare) 43

anvelope corespunzatoare 185/60R14 , montez anvelope 165/70R14 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 749
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Adrian_S

    59

  • cosmin1012

    48

  • Snake_CMC23

    30

  • Aditu

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se pot monta si 165 70 14 dar din moment ce sunt mai inguste,o sa stea mai tapan cauciucul,mai intins,nu stiu cum sa-ti spun..

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

175/65/R14 sunt cele mai potrivite pentru iarna si 185/60/R14 pentru vara!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut !!! aveti idee cum se numesc jantele originale (aliaj) pentru polo 9n ...2003...cele in 5 spite ..????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt mai multe modele, ai o poza sa vedem despre care vrei sa stii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se numesc MELBOURNE. Dimensiuni: 6Jx15, ET 43. Cod: 6Q0 601 025 L.

Modificat de hazin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi mult !!! aveti idee cam care ar fi un pret corect second hand cu cauciucuri de vara ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe polo 9n am avut jate pe 15 model mai rar original de polo9n sau vandut anul trecut cu 200 de euro cu un set de cauciucuri mai slabute sunt pe pozele de la profil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

O intrebare catre cunoscatori.. Am un polo 9n din 2002, urmeaza sa-mi achizitionez o pereche de jante avus 2 originale de golf 4. Intrebarea este: pot pune anvelope 195/50/15 ? Sau 195/55/15 ? Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merg puse atat cu talon 50 cat si 55, insa pentru niste jante pe 15 talonul 50 e cam putin iar daca nu ai suspensie sport o sa fie o distanta enorma intre pneu si aripi care arata urat rau, sa nu mai spun ca simti mult mai bine gropile.

Pune macar 55 dar merge si 65.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oare ? sa fie asa de vizibila diferenta de 5 mm ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 5 mm nu e foarte mare dar eu stiu diferenta intre 45 si 55, cel de 55 e cu 30% mai confortabil in mers la mine la polo. Intre 50 si 65 acolo e diferenta mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai putea pune cu talon de 65 dar cred ca o sa-ti atinga si sigur nu le ai in talon(deci nu sunt legale)Sunt prea inalte.Eu am avut pe fata si atingeau la viraj maxim.

Mergi pe 195 55 15,e cam mare diferenta de pret fata de 195 50 15,dar asta e....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate monta pe un Polo 9n3 din 2008 Caucuicuri de 185/65/14?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot monta bineinteles, singura problema este ca nu le aveti specificate in ci. Va recomand totusi 185/60/r14 si 175/65/r14 pentru anvelopele de iarna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am vazut la cineva chiar 185/70 14. Sunt cele mai mici care se puneau pe Golf 4.

Arata binisor si nu pareau nici mari, doar ca e problema cu CI-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor,

As avea nevoie de parerea vostra in legatura cu modul de montare a 4 anvelope noi , cumparate de la o vulcanizare de renume la noi in oras.

Este vorba de 4 buc Dunlop Fast response, 195/50/15, fara sageata care sa indice sensul rotatiei, doar inscriptionate Outside/inside.

Ce ziceti sunt montate ok, ma refer la profil, teoretic ar trebui sa fie in acelasi mod dar invers ...

post-27774-0-86014500-1333981982_thumb.j

Modificat de microb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca inscriptia:"Outside" este spre exterior, este OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi se par ok,stanga e intr-un fel iar dreapta in altul ( adica fata stanga cu spate stanga si dreapta fata cu dreapta spate).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar asta mi sa parut aiurea, teoretic trebuiau sa fie la fel toate patru, doar sa fie in oglinda, sau nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare,

As dori sa cumpar niste jante din aliaj pentru anvelopele 185/55 R14. Stiti cumva ce ET este potrivit?

Modificat de vladimir13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Merci mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

am si eu o intrebare:

rezerva la polo e pe 14 " cu prindere 5x100 ? exista si rezerva ingusta de polo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!