Jump to content

Senzor Presiune Pneuri


besti
 Share

Recommended Posts

bun, de activat m-am lamurit, dar cine ma poate ajuta cu codurile de buton si respectiv mufele care trebuie ? va rog mult si multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 259
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    39

  • Al Bundy

    38

  • WooZie

    17

  • micuzzu_marius

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

F l o r i n

Eu....maine.

Link to comment
Share on other sites

astept un raspuns cand poti,am vazut ca a spus al bundy ca ar fi necesar doar butonul si mufa, restul cu fire cred ca ma descurc, merci mult

Link to comment
Share on other sites

1k0927121b reh butonul

4d0971636b mufa

000979009ea 2buc kit reparatie fire mufa

000979025 kit fir abs

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

F l o r i n

astept un raspuns cand poti,am vazut ca a spus al bundy ca ar fi necesar doar butonul si mufa, restul cu fire cred ca ma descurc, merci mult

si firele cum le conectezi in mufa ??? fara pini ?

Orice mufa... contine housing-ul si pinii.... si se comanda separat.

Edited by F l o r i n
Link to comment
Share on other sites

4d0971636b mufa

Sent from my iPhone using Tapatalk

eu am comandat 4B0 971 636 mi-au zis de la porsche ca e pt jetta 2006-2011, iar a mea e 2008. Oare sa nu fie bun ?

Link to comment
Share on other sites

Codul dat de tine este pentru senzorul de ESP la masini pana in 2006 si nu pentru jetta.

Link to comment
Share on other sites

pffff si oare nu se potriveste la butonul de set ? ca astia de la pbn au verificat si cica e bun....nici nu stiu ce sa fac, sa anulez comanda sau nu, ca inca n-am platit ca au zis ca e suma mica si o platesc la ridicare

Link to comment
Share on other sites

Daca mufa de la butonul de SET are codul scris pe ea , pot sa te ajut eu.Desfac si ma uit.

Link to comment
Share on other sites

te-as ruga, daca nu ti-e greu, in mod normal cred ca ar trebui sa fie scris, multumesc mult

Link to comment
Share on other sites

Ma uit maine si-ti trimit un pm.

Link to comment
Share on other sites

Adica nu ai nevoie decat de astea:

1K0 927 121 C REH - TPMS Switch – 89.03 LEI

4B0 971 636 - Connector Housing Switch – 25.11 LEI

uite, eu de aia am comandat astea 2 piese, ca am vazut replay-ul tau :), totusi sper sa intre mufa

Link to comment
Share on other sites

Daca citeai cu atentie, vedeai ca alea sunt pentru montare pe golf.

Edited by Al Bundy
Link to comment
Share on other sites

pe orice site am cautat, golf 5 si jetta sunt puse impreuna la acest buton, poate o diferi la passat sau altceva, dar consola de golf 5 e la fel cu jetta, cel putin asa am vazut in poze. Hai ca vine butonul si mufa si vedem, m-oi descurca cumva

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat la mufa mea de SET.are codul:4D0 971 636 B.

Mufa de la ASR are acelasi cod ,difera doar litera de la sfarsit.

Edited by florin r.
Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult, daca nu s-o potrivi, mare discutie ce o sa am cu ei, pentru ca ala care a facut comanda a zis ca ala e codul, cu b...in fine vedem. Sa traiesti

Link to comment
Share on other sites

micuzzu_marius

Ai reusit sa montezi butonul? Cum ai facut legaturile? Un fir vine in compartimentul motor la mufa de ABS , dar celelalte unde se leaga? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

F l o r i n

unul se leaga la ABS - compartiment motor, doua butonul de control al tractiunii, unul la siguranta SC4 - 5A.

Edited by F l o r i n
Link to comment
Share on other sites

micuzzu_marius

Si daca nu e buton de dezactivaare ESP cum e la Jetta 6, nici de dezactivare ASR, sau cablajul pentru ESP e tras deja(ca sa ma leg de el) doar ca nu au mai pus butonul?

Link to comment
Share on other sites

F l o r i n

nu cred....

te legi direct in centrala electrica, siguranta, masa si ABS

Link to comment
Share on other sites

unul la siguranta SC4 - 5A.

Sau la butonul asr sau esp ca astea tot pe siguranta 4 sunt legate.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Legarea la butonul de alaturi se face pentru masa si iluminare. Astea poti sa le iei si de la bricheta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

L-am legat aseara, 3 fire la butonul de asr, iar unul pe pinul 7 in abs, dupa cum am citit pe aici ca se face, vad ca daca tin apasat pe el face un bip in bord, cred ca merge. Multumiri

Link to comment
Share on other sites

micuzzu_marius

care e pinul la jetta 6-golf 6 in modulul ABS din compartimentul motor pentru TPMS (am inteles ca ar fi 39)si care e pentru ESP(cica ar fi pinul 8) nu sunt sigur, asa e? multumesc

Link to comment
Share on other sites

F l o r i n

La Jetta 162 - 2011 - motor CAYC

La cea cu ESP - este T47/35

La cea fara ESP - este T26/7

Link to comment
Share on other sites

pinul folosit pentru ABS cu 26 pini este acesta:

Pentru mufa cu 47 pini, pinul este cel din [poza 2.

post-1788-0-36905900-1343762344_thumb.jp

post-1788-0-58522200-1343762445_thumb.jp

Edited by Al Bundy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!