Jump to content

Accesorii New Leon, Altea, Altea XL, Toledo


vincentsv
 Share

Postare recomandată

Asa repede iti pot spune ca trebuie sa dai mai inainte jos manerul de desfacut capota,dupa care trebuie dat laoparte "peretele" de plastic stanga.Nu e chiar asa de greu.Manerul de la capota il desfaci cu o surubelnita lata,tragand inspre fata masinii capacelul de siguranta afara,dupa care manerul il tragi inspre interiorul masinii,apoi ridici unpic pragul de plastic (de pe parte soferului) in sus ca sa ai un pic de joc dupa care desfaci "peretele" din stanga.Asta ar cam fi,mult succes!

PS. Merci de poza.

Inca ceva,la Altea mea era deja suportul asta de picior din fabricatie. :vaidecapulmeu:

Modificat de alteacupra
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alteacupra

    37

  • Cristi_fx

    31

  • mirceagsm

    29

  • TIBI_84

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dar are niste fante trebuie sa tai mocheta,la tine este direct peste mocheta?

Modificat de Geogvn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi la cele 3 agatatori,daca da trebuie sa faci 3 gauri mici.Da,la mine sta tot peste mocheta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da la acelea ma refeream,atunci e ok.

Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Geogvn

In poza ti-am insemnat cu galben locul unde se afla capacelul(clama) de siguranta;tragi cu mana stanga de maner ca si cum ai desface capota,cand ai ajuns cu manerul la pozitia din imagine introduci o surubelnita lata in locul insemnat si tragi(impingi) catre motor.Fara frica,nu ai ce rupe iar dupa ce ai scos capacelul tragi de maner catre scaunul soferului.Restul il faci cum ti-am scris in postul#176.C-am asta e tot.Spor la treaba!

cimg0639rx1.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult, azi imi fac timp si urmez sfaturile tale.

Mersi si pentru poza, acum inteleg mai bine.Ciao.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am facut timp si am montat suportul,nu a fost usor si se putea si mai bine :wacko:

Atasez si pozehpim1736da9.th.jpghpim1735le1.th.jpg

Modificat de Geogvn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am facut timp si am montat suportul,nu a fost usor si se putea si mai bine :P

Atasez si pozehpim1736da9.th.jpghpim1735le1.th.jpg

Sa inteleg ca esti gata :P Arata fain si nu-ti face griji,data viitoare vei fi profesionist! :P

PS. Clama o pui la loc tot asa cum ai dato jos. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult, mi-ai fost de mare ajutor.

Numai bine ;)

Modificat de Geogvn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutari si multe multumiri "Geogvn" si "alteacupra" pt sfaturi si poze montaj suport picior, dupa documentare fix 30 min. pt toata operatiunea, mai greut cu refixarea plasticului din spatele manerului capotei. Fostul meu Toledo care a fost in echipare doar de Stella, a avut suportul din nastere, pacat ca acum la Stylance au "uitat" de el. A vazut cineva si altfel de cotiera pt scaunele fata, in afara de cea din dotare care nu e prea comoda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista ceva pentru leon care cred ca se poate monta si pe Toledo(in doua culori rosu si negru),referitor la capacelul care sustine manerul de la portbagaj am avut acelasi probleme m-am chinuit si eu destul de mult, acum cred ca l-as monta in cateva clipe.Oricum suportul isi merita banii,pozitia piciorului este mai buna decat inainte.

Eu as vrea sa-mi montez dvd in masina,ma bate gandul sa montez ecranul in tetiera,merita, si-a mai montat cineva?

Bafta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@clau62

Aici este o cotiera neagra originala Seat 5P0061000,in poza nu se vede prea bine dar este din piele,pe un suport de plastic care vine insurubat pe cotiera ce o avem noi deja.Pe langa cea neagra mai este una neagra cu portocaliu 5P8061000

,ultima find de la Altea XL.Cotierele de la Altea(XL),Toledo 5P nu se potrivesc si la Leon 1P(cel putin asa stiu eu).

post-5905-1174521420_thumb.jpgpost-5905-1174521168_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari, eu nu am pus dvd-ul in tetiera ci am cumparat unul mic, portativ cu ecran pliabil de 18 cm diag. cu DivX si TV tuner care se alimenyeaza de la priza de 12 V din spate sau bateria lui si astfel mai stau juniorii linistiti la drum lung.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari, eu nu am pus dvd-ul in tetiera ci am cumparat unul mic, portativ cu ecran pliabil de 18 cm diag. cu DivX si TV tuner care se alimenyeaza de la priza de 12 V din spate sau bateria lui si astfel mai stau juniorii linistiti la drum lung.

Poti sa-mi dai si mie detalii,si unde l-ai montat?(adica locul din masina)

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa-mi dai si mie detalii,si unde l-ai montat?(adica locul din masina)

Mersi.

Deci nu e propriu zis montat ci doar e luat la drum, sta in spate pe cotiera centrala, poate fi luat in cabana, cort sau iarba verde si nu sta la vedere pt. vreun "maniac" care-ti sparge geamul pt. un pachet de tigari. Insa l-am cumparat din Hong Kong acum un an dar am vazut si pe la noi acum ( eu am dat atunci cam 200$ dar pt. un "no name" care-si face treaba). Langa el am mai luat si un FM radio transmiter, o chestie mica alimentata cu 3 baterii AAA sau de la bricheta si care se conecteaza cu jack normal la iesirea castilor, frecventa de emitere in FM este reglabile si acopera toata gama de frecvente de la 87.5 parca pana la 107 MHz si poti selecta orice frecventa libera, astfel, pe radioul masinii prinzi in conditii super sonorul oricarui DVD cu muzica sau etc. redat (se poate cupla si cu orice CD, walkman, MP3 portabil sau orice are iesire cu jack de 3.5 sau mai mic pt. casti, si te transformi intr-un mic emitator cu raza de emisie de catava sute de metri in conditii bune, pe frecventa aleasa). Eu l-am cumparat pt. fosta masina care nu avea CD player dar si acum e mai bun decat MP3 playerul cuplat la priza AUX din fata (la mine se aude un fasait neplacut cand pun o sursa auxiliara). Poate se gasesc si pe la noi caci sunt ieftine, in jur de 25$ - pe prospect scria ca este special conceput pt. uz auto si nu influenteaza electronica. Pus cu un MP3 player de 6 giga nu ma mai chinui cu mormanul de CD-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cu cotiera de piele m-am cam desumflat, cei de la SEAT C-ta nu au mai vazut, ca poate nu merge, ca nu sunt in depozit nici chiar in Austria, etc. Oricum au promis un raspuns prin e-mail cu pretul si termenul de livrare. Oare altcineva nu poate aduce prin comanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Are idee cineva ce diametru are evacuarea dubla de pe 2.0 tdi?

Vreau sa cumpar un set de ornamente supersprint...din catalogul sandtler...si nu stiu pe ce dimensiune sa iau.

Nu pot sa ma duc sa le masor pe cele de pe masina..ca vreau sa le fac cadou.

Asa ca daca binevoiti sa masurati careva evacuare pusa de la ei..sa imi ziceti ce diametru are...va raman recunoscator.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Are idee cineva unde gasesc acele ornamente cromate pt manere usi si hayon pt leon 2 in afara de dealer si la ce preturi?Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca daca vrei ornamente originale, ele sunt aduse doar de dealer pe comanda. Deci nu cred ca vei gasi in alta parte. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa-mi iau un eleron pentru masina din semnatura....stiu de aripioara care face parte din kit-ul pentru seat leon 2.....dar parca imi place mai mult ceva de genul WTCC...ca cea din imagine.Are cineva idee unde pot gasi asa ceva....sau macar o replica.ms!!

post-12860-1179308203_thumb.jpg

Modificat de AndreiFR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

Parerea mea este ca fr-ul nu are nevoie de asa ceva. Aceasta masina este foarte reusita, estetic, incat nu are nevoie de alte adaugiri.

Personal cosider ca au fost implicati prea multi oameni in realizarea design-ului masinii, incat fr-ul sau cupra nu are nevoie de nimic in plus. Tendintele in design sunt de a elimina orice element "decorativ" care nu are o functiune. Masina e plina de detalii reusite, incat orice element care nu e in acelasi limbaj poate duce la un esec. NFS-ul nu trebuie sa fie un model de urmat. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Stie cineva daca se poate monta after-market volan cu piele? Mentionez ca am si comenzi pe volan, daca mai conteaza la ceva. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

proaspat posesor de cotiera (9mil)

a fost mai mult un moft. Am tot cautat o cotiera neagra complet si nu am gasit.

echiparea masini este stylance.....si nu preau dau bine punctele alea rosii, dar le acopar cu cotul..:huh:

O sa pun si poze cat mai curand...probabil in weekend.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

poze cu cotiera, scuze pt calitate (facute cu telefonul)

dupa cum am zis nu prea da bine dar e fff utila

post-3209-1184059885_thumb.jpg

post-3209-1184059907_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!