Jump to content

Accesorii New Leon, Altea, Altea XL, Toledo


vincentsv
 Share

Postare recomandată

Ce mai punem pe machineta?

Accesorii originale: http://www.seat.com/com/generator/su/com/n...ories/main.html

Noul Leon are un design aparte, ajustarea lui fiind destul de delicata. Totusi anumite add-on-uri se impun, dar accesoriile originale sunt si nu prea sunt adecvate. Va propun sa discutam in acest topic despre ce si cum am dori sa imbunatatim aspectul acestei masini.

Pe mine ma bate gandul pentru inceput sa-mi schimb grila si sa adaug pedale alu si ornamente la praguri care deja au incasat niste zgarieturi. Din pacate pe cele originale nu le gasesc tocmai grozave, cautand pe net am gasit:

grila

pedale

praguri

Intrebarea este cine ma ajuta cu asa ceva... :Driver:

Modificat de vincentsv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alteacupra

    37

  • Cristi_fx

    31

  • mirceagsm

    29

  • TIBI_84

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am gasit pe net niste stopuri foarte dragute. Sper sa le pot gasi si noi in tara intr-un viitor apropiat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt stopurile de la Hella, sunt fara LED-uri. Mi s-au parut si mie cool, dar dupa ce le-am "montat" in Photoshop parca mai bine raman deocamdata cu cele originale, poate in combinatie cu Black Magic e altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit pe net niste stopuri foarte dragute. Sper sa le pot gasi si noi in tara intr-un viitor apropiat.

Revin cu o poza mai detaliata. Chiar arata bine :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dan poate gasesti o poza si pe argintiu.

poate ceva in genul asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super tare ,abia astept sa apara la noi ,vor da f bine cu folia de pe geamuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acelasi model de stop, exista si cu geam clar (nu fumuriu)
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa va faceti o parere despre original si non-original vedeti pozele atasate.

Ca sa va faceti o parere despre original si non-original vedeti pozele atasate.

non-original

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca postez unde trebuie dar nu avea rost sa deschid un topic nou

si-a pus cineva huse pe leon?

ce huse ar trebui?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dan

Cred ca nu e diferenta, s-ar putea cea originala sa fie tot Borla personalizata cu Seat Sport

http://www.borla.com/products/product_mult...e-Cut+w%2fClamp

Care este dimensiunea care se potriveste la Leon?

Crezi ca Romcat ar putea trimite si prin posta asa ceva pt. ca in Timisoara nu stiu sa aibe distribuitor?

@Cristi_fx

Nu-ti pune huse, arata prea bine scaunele...

Modificat de vincentsv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dan de unde ai luat terminatia de toba ?A fost la fix sau ai facut unele modificari?Astept sa imi zici locatia ,modelul si pretul exact,nu de alta dar ma doare inima sa dau 100e pe cea seat.Mersi mult.

Zilele trecute am vb cu Mihnea de la pitstoptuning despre stopuri clare .Momentan nu a gasit la nici un producator stopuri pt leon ,dar pana in martie cred ca se vor gasi cateva modele.Pretul ar fi pe undeva pe la 300e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dan de unde ai luat terminatia de toba ?A fost la fix sau ai facut unele modificari?Astept sa imi zici locatia ,modelul si pretul exact,nu de alta dar ma doare inima sa dau 100e pe cea seat.Mersi mult.

Terminatia de toba am luat-o de la un magazin din Pantelimon(au numai tobe borla), este mai sus de Orange spre Cora pe partea dreapta. Tot acolo am facut si montajul, iar ca modificari mi-au mai taiat din iesirea originala de la toba(era prea lunga si iesea prea mult in afara). Pretul a fost de 160RON cu tot cu montaj.

Modelul nu stiu cum sa numeste sau daca are vreun cod dar este aproape identic cu cel de la seat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Gata am primit raspunsul,stopuri clare sau fumurii se pot aduce pe comanda . Pret 299e,termen de livrare cam 5 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si transportul si adaosul firmei?

Ai dreptate. Ziceam doar ca le-am vazut si eu in catalogul celor de la Hella si am dat pretul de catalog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Cea mai buna ilustrare a kit-ului aerodinamic pe care am vazut-o pana acum...

E chiar in culoarea Gri Zenith pe care am ales-o si eu pe motivul ca mi s-a parut ca scoate in evidenta cel mai bine linia dinamica a fiarei.

Cu acest kit bestia "mananca jar" !!!

Macar bara/masca frontala daca as putea sa o schimb ca de tot setul nu ma pot apropia. Stie cineva daca e posibila vanzarea pe bucati din kit?

Modificat de vincentsv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!