Jump to content

Accesorii New Leon, Altea, Altea XL, Toledo


vincentsv
 Share

Postare recomandată

Mutumesc

Instrunctiunile sunt pentru leonul vechi.

Pleoapele pe care le am se baga cumva sub masca si sub aripa.

O sa incerc sa ma duc la Alto sa vad daca ma pot ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alteacupra

    37

  • Cristi_fx

    31

  • mirceagsm

    29

  • TIBI_84

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pana la urma le-am pus singur.

Nu e chiar greu.

Rezultatul este uimitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu c-as fi carcotas, insa era buna si o poza cu toata masina, pentru o vedere mai de ansamblu. :)

apropos de accesorii - si-a pus careva plastic din ala ptr. piciorul stang (foot-rest) ? Cat (o) costa?

Modificat de AIX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa fac una si cu toata masina.

Alea au fost facute in graba la servici.

Modificat de Cristi_fx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@AIX

Te referi la asa ceva,nu?Nu e plastic,cred ca e aluminiu(sau fonta) si cu o bucata de guma neagra ca sa nu-ti alunece picioarele si sunt piese originale Seat Sport,defapt sunt piese originale MOMO(Italia) facute special pt. Seat Altea 5P1,Toledo 5P2 si Leon 1P si au o calitate foarte buna.Eu le am de aproape un an in Altea mea si sunt foarte multumit,arata ca noi,fara nici o zgraitura.Cat au costat exact nu mai stiu,am undeva bonul de casa dar asa din cap cred ca nici 3 mil. de lei totul(footrest-ul si pedalele) si de montat le-am montat eu singur(sunt usor de montat).Instructiunile de montaj sunt in cutie atat la footrest cat si la pedale.Ciao!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, "chestia" aia ma intereseaza; insa fara pedale :)) (dar din ce vad acolo sunt in cutii separate) - ouch, ca 3 mil. parca nu-mi vine sa dau pe tot setul.

Modificat de AIX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai se ne apucam sa dam mail-uri la dealeri Seat sa vedem ce si cum. AIX, daca afli ceva, da de veste, ca vreau si eu footrest :hainoroc:

LE: Apropos, codul pentru footrest e 5P1071750. Pedalele sunt separat.

Modificat de Iceman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul pentru footrest : 158.02 RON +TVA (in reteaua dealerilor SEAT)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vedere de ansamblu

Revin :) arata demential. Cred ca e una dintre putinile masini careia ii sta bine cu asa ceva!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, sunt la 50/50%; parca ii "inchide" prea mult "botul", care de altfel e destul de "strans"; dar parca totusi nu-i sta nici rau. Nu ma pot decide. :)

Cat despre footrest - cam scump..unul de plastic nu au? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca aveti nevoie de detalii despre toate accesoriile pt seat leon 2(originale de la PBA) le am eu complete(coduri si preturi) si in detaliu...

vedere de ansamblu

dude, i love them...cred ca imi voi pune si eu in primavara...au si pt albastru?!?!?

ti a mai placut si altceva de la ei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai fratilor,stati asa un pic ca ma incurc,cum adica si pe ALBASTRU? :( Pai ce ele vin gata lacuite sau plasticul e albastru?Eu cred ca pleoapele ce le are Cristi fx sunt negre pt. ca asa este plasticul din care sunt facute,daca am vazut eu bine le-a montat fara sa le vopseasca.La el merge ca are masina "neagra" desi eu personal tot le-asi vopsi in culoarea masinii(fie ea si neagra).Eu am avut la ultima mea masina,Toledo 1L,asaceva si tot negre mi-au venit,a trebuit(am vrut) mai inainte sa le vopsesc(pacific blue metalic)culoarea masinii si apoi le-am montat.Asa ca eu cred ca pleopele au din fabricatie o singura culoare:Negru si pt. orice alta culoare trebuie lacuite.Inca ceva daca nu ma insel pleoapele astea se potrivesc atat la Leon 1P cat si la Altea 5P1 si Toledo 5P2! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e se potrivesc si la Altea si Toledo cat despre culoare nu stiu exact, poate ai dreptate.

La mine nu se vede diferenta, decat daca esti mai carcotas.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe departe de mine ideea de a fi carcotas insa mi-am dat seama ca nu sunt lacuite pt. ca nu lucesc asa ca si caroseria.Daca imi pun si eu asaceva trebuie sa le lacuiesc ca Altea mea e albastru metalic si cum ar arata?Sa te bucuri de ele ca de altfel si de intreaga masina!Ciao!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

cu ce le-ai vopsit...arata intr-adevar altfel

ti-ai pus angel-eyes?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau si eu sa-mi pun angel eyes, da-ne si noua mai multe detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pretul lor,leai montat singur sau la vreun service?

Modificat de alteacupra
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!