Jump to content

Accesorii New Leon, Altea, Altea XL, Toledo


vincentsv
 Share

Postare recomandată

felicitari tuturor pentru ce aveti pe masini...

super misto... deocamdata nu imi iau nimic... imi par teribil de scumpe... le vand asa scump pentru ca e masina noua cred...

am si eu o problema... se pare ca nu vad toate pozele de pe thread...

si am nevoie de un sfat... am patit-o de la o ploaie cu piatra (gheata) ... si acum am vreo 6 infime infundaturi pe plafon... se vad destul de greu... da' parca imi stau in suflet asa... nu stiu ce sa fac... parca mi-e teama de mecanicii romani... si am gasit undeva ... o chestie ... ca le poti scoate cu o pompa din aia de desfundat chiuveta... voi ce ziceti

:offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alteacupra

    37

  • Cristi_fx

    31

  • mirceagsm

    29

  • TIBI_84

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

@waterman

In primul rand bine ai venit la noi in forum si in al doilea rand eu personal nu as face nimic cu o asemenea pompa,am si eu un sentiment de repulsie fata de anumiti mecanici dar sa fac o asemenea lucrare de unul singur,nu stiu ce sa zic?In Timisoara exista cel putin un service specializat(din cate stiu eu) cu asemenea probleme care te rezolva fara sa-ti chituiasca,lacuiasca masina sau mai stiu eu ce.Baietii lucra cu ceva "betze" de otel si iti imping tabla spre exterior/interior fara sa-ti demonteze masina toata iar in anumite locuri lipesc cu un fel de lipici o "scula",ceva asemanator cu pumpgun iar dupa ce sa intarit catdecat lipiciul trag de chestia aia in sus si gata cu infundaturile de pe plafon,in cazul tau.Pe aceasta arta se repara mai multe probleme cu "infundaturile",de ex.:loviturile primite de la alte portiere,grindina,pietre,mangaierile vecinilor, etc etc.Pretul nu e mare in comparatie cu chituitul,lacuitul...dar cat te-ar costa pe tine nu stiu?Cauta si in Craiova la tine sau in alte orase,trebuie sa existe asemenea "magicieni".

@moderatorilor

Cred ca nu ar fi rau un alt topic pe aceasta tema sau sub un alt nume,daca doriti puteti unul incepe cu ce a scris waterman si cu mine pana acum pt. ca nu cred ca aici isi are locul tema asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mpa@tuninggarage
Eu le-am vopsit pe ale mele.

Arata superb. Vreau si eu mai multe detalii la angel-eyes. Am de unde sa iau. Dar explica te rog daca ai stat langa ei, cum se desface farul? Merge desfacut cu pistol cu aer cald si lipit apoi la loc? Sau trebuie taiat cu o freza si lipit? Care a fost totusi costul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@waterman

In primul rand bine ai venit la noi in forum si in al doilea rand eu personal nu as face nimic cu o asemenea pompa,am si eu un sentiment de repulsie fata de anumiti mecanici dar sa fac o asemenea lucrare de unul singur,nu stiu ce sa zic?In Timisoara exista cel putin un service specializat(din cate stiu eu) cu asemenea probleme care te rezolva fara sa-ti chituiasca,lacuiasca masina sau mai stiu eu ce.Baietii lucra cu ceva "betze" de otel si iti imping tabla spre exterior/interior fara sa-ti demonteze masina toata iar in anumite locuri lipesc cu un fel de lipici o "scula",ceva asemanator cu pumpgun iar dupa ce sa intarit catdecat lipiciul trag de chestia aia in sus si gata cu infundaturile de pe plafon,in cazul tau.Pe aceasta arta se repara mai multe probleme cu "infundaturile",de ex.:loviturile primite de la alte portiere,grindina,pietre,mangaierile vecinilor, etc etc.Pretul nu e mare in comparatie cu chituitul,lacuitul...dar cat te-ar costa pe tine nu stiu?Cauta si in Craiova la tine sau in alte orase,trebuie sa existe asemenea "magicieni".

@moderatorilor

Cred ca nu ar fi rau un alt topic pe aceasta tema sau sub un alt nume,daca doriti puteti unul incepe cu ce a scris waterman si cu mine pana acum pt. ca nu cred ca aici isi are locul tema asta.

multumesc de urarea de bun venit... sper sa pot sa fiu si eu de ajutor celorlalti "piloti" de Seat ... si in legatura cu problemele "estetice" cu masina... am facut un thread... asa ca feel free sa post acolo... sper ca numa cu sfaturi si pareri si nu cu probleme...

this is it:

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=22233

:vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@waterman

In primul rand bine ai venit la noi in forum si in al doilea rand eu personal nu as face nimic cu o asemenea pompa,am si eu un sentiment de repulsie fata de anumiti mecanici dar sa fac o asemenea lucrare de unul singur,nu stiu ce sa zic?In Timisoara exista cel putin un service specializat(din cate stiu eu) cu asemenea probleme care te rezolva fara sa-ti chituiasca,lacuiasca masina sau mai stiu eu ce.Baietii lucra cu ceva "betze" de otel si iti imping tabla spre exterior/interior fara sa-ti demonteze masina toata iar in anumite locuri lipesc cu un fel de lipici o "scula",ceva asemanator cu pumpgun iar dupa ce sa intarit catdecat lipiciul trag de chestia aia in sus si gata cu infundaturile de pe plafon,in cazul tau.Pe aceasta arta se repara mai multe probleme cu "infundaturile",de ex.:loviturile primite de la alte portiere,grindina,pietre,mangaierile vecinilor, etc etc.Pretul nu e mare in comparatie cu chituitul,lacuitul...dar cat te-ar costa pe tine nu stiu?Cauta si in Craiova la tine sau in alte orase,trebuie sa existe asemenea "magicieni".

@moderatorilor

Cred ca nu ar fi rau un alt topic pe aceasta tema sau sub un alt nume,daca doriti puteti unul incepe cu ce a scris waterman si cu mine pana acum pt. ca nu cred ca aici isi are locul tema asta.

asta pentru ca voi sunteti off-topic, de asta nu are isi are locul ce ati scris voi. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu unul am cautat pe tot forumul, si nu am putut gasi ajutor in aceasta problema. Se pare ca aici mai mult facem reguli si ne supunem lor, decat sa ne ajutam reciproc. Chiar facem rau cuiva ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) pt. ultima oara

Pana mai ieri imi facea placere sa accesez aceasta pagina dar acum incet incepe sa ma dezguste;nu stiu ce sa zic,am citit din nou regulamentul si nu stiu unde am gresit?Defapt trebuie sa scriu corect din punct de vedere gramatical:ba scriu cu majuscule,ba prea multe puncte,ghilimele,paranteze,liniute...in loc sa ma concentrez pe tema respectiva.Trebuie sa recunosc ca este un forum oarecum ciudat.Pe mine ma intereseaza intr-un post esenta,subiectul discutiei ci nicidecum corectitudinea gramaticala al acelui post.Parca am fi intr-un cenaclu literar nu intr-un forum despre masini;aici vin tot felul de oameni,de la doctori,avocati pana la ultimul mecanic auto si scrie la cald cand are omul o problema iar daca noi il luam de la inceput cu warning,vacante si ban-uri persoana in cauza reactioneaza ca atare.In incheiere pt. toata lumea:nu am cu nimeni nimic (moderatori sau useri),nu am avut pana acum dureri de cap din cauza cuiva ca nu a scris perfect romaneste si promit ca pe viitor sa nu mai raspund nimanui care ma provoaca,nu de alta dar regulamentul zice clar:moderatori isi rezerva dreptul de a sterge,modifica posturile,de a da warning-uri etc etc fara nici o explicatie.Am sa incerc sa-l accesez mai rar sa vedem daca asta ne ajuta pe noi toti,forum si utilizatori.

Modificat de alteacupra
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Hai sa ne intoarcem la scopul acestui topic: accesorii seat :)

Daca poate cineva sa puna o lista de preturi pentru accesoriile SEAT de la dealeri va raman dator.

Si nici eu nu pot sa vad toate pozele... Salivez aici de cand citesc si imi tot imaginez cum arata masinile.

[EDIT]: Era sa uit. Stie cineva sa prelucreze aluminiu? Adica sa ii dea o forma. Ma gandeam sa schimb plasticul ala de pe bord care mi se pare ca arata oribil cu aluminiu adevarat. Doar ca nu stiu cine poate face din aluminiu piesa asta, avand in vedere ca o ai ca sablon.

Modificat de thezapper
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce fel de accesorii ? ca sa nu ma apuc sa scriu 2 zile...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce fel de accesorii ? ca sa nu ma apuc sa scriu 2 zile...

- Sport pedals and footrest: 5P1071700 + 5P1071750

- Armrest: 1P1061000

- Front door trim kit: 1P1064730

- Chrome finish gauge cover: 1P1072311

- Chrome finish interior trim kit: 1P0064700

- Additional boot tray: 1P0061200

- Interior sill guards SEAT Sport: 1P0071510A (asta is praguri de interior)

- Velpic SEAT Sport mat set: 5P0061510 (covorase)

- Sill guards SEAT Sport: 1P0071510

Cam atatea... cred ;)

Daca imi dai un pret la astea fac o bere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

- Sport pedals and footrest: 5P1071700 + 5P1071750 - 266.47+158.02

- Armrest: 1P1061000 - 776.53

- Front door trim kit: 1P1064730 - 357.82

- Chrome finish gauge cover: 1P1072311 - 219.64

- Chrome finish interior trim kit: 1P0064700 - 258.58

- Additional boot tray: 1P0061200 - 309

- Interior sill guards SEAT Sport: 1P0071500A (asta is praguri de interior) - 659.09

- Velpic SEAT Sport mat set: 5P0061510 (covorase) - 316.55

- Sill guards SEAT Sport: 1P0071500 - 513.31

preturile sunt in RON si nu contin TVA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio

Vine cineva cu un Seat sa incercam sa-i punem angel-eyese? Eu am pus pe multe masini in special BMW dar si pe Golf, Bora, Mazda 6, Nissan Almera...

Contactati-ma numai telefonic sau pe PM nu accesez aceasta arie a forumului!

Tel: 0722 321 302

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc black_shadow.

Azi am fost si eu la dealer si am luat o lista de preturi. Acum mai trebuie sa ma duc o data la ei ca sa imi explice fiecare chestie de acolo :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

cum fac sa cumpar asa ceva si daca stie cineva cat costa ... numi dati linkuri din ajerbaijan va rog daca a luat cineva cat a dat pe el si de unde !?!?!?!? multumesc

PS : ma refer la cheshhhtiile alea de la faruri ..

post-10035-1170851570_thumb.jpg

Modificat de leone82
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la pleoape?vezi ca sunt persoane aici care si-au cumparat asa ceva si exista pe topic!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cristi_fx

Te rog,poti sa ne spui si noua cum ti-ai montat pleoapele?Daca se poate putin mai detaliat,pas cu pas.Vreau sa-mi iau si eu si vreau sa economisesc banii de montaj pt. ca oricum mai ma costa si vopsitul.Merci mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se monteaza f usor

si eu m-am speriat la inceput ca nu are cine sa mi le monteze.

Nu am desfacut nimic, nici un surub, pus si simplu le ''infigi'' pe langa far si tabla. (cum te uiti la far de la stg la dreapta)

Daca iti iei vin si te ajut. NP.

Daca vrei sa le si lipesti de tabla sau far atunci e altceva.

Ele nu stau fffff fixe, dar nici nu poate sa le scoata cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci fain,credeam ca trebuie prinse in suruburi sau mai stiu eu ce.La Toledo 1L,a trebuit sa le prind in 2 suruburi pe fiecare far si dupa aia se mai si lipeau de far cu banda din aia speciala dar oricum cele 4 suruburi erau la vedere,deci usor de montat.Cristi multumesc de oferta de ajutor dar cred ca ma descurc,oricum daca apar probleme ma anunt eu.Ciao!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

http://www.seat.com/com/beapps/minisites/g...w/en/index.html

unde credeti ca pot gasi jantele din ultima imagine??? este pt prima oara cd le vad??? poate le stiati voi?

oare sunt astea Reference: 5P5071490??? (http://www.seat.com/com/generator/su/com/newLeon/site/accessories/exterior/Wheels/main.html)

Modificat de LEONtin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt de laReference,sunt de la Leon Cupra,de 18"

http://www.seat.com/com/generator/su/com/m...in,lang=en.html

le gasesti sigur la Seat dar nici nu vreau sa ma gandesc cat costa bucata.

Modificat de alteacupra
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut, mi-am cumparat de la PoRo un suport picior stanga cel din plastic si vreau sa nu fac vreo greseala la montare.Are niste cleme care intra se pare in niste suporturi dar sunt acoperite de mocheta,decupez mocheta?.Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari, astia de la PoRo sau cum s-or fi numind, au si un site ceva ? Unde se afla mag. in Buc. ca si eu sunt interesat de sup. de picior si de o cotiera

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar pe site gasesti doar suportul argintiu la un pret de 150ron(este considerat accesoriu),ce mi-am luat eu este un suport negru din plastic si este 31ron(acest suport mi la gasit la piese pentru leon,toledo). Uite un numar de telefon de la departamentul Vanzari piese si accesorii: 2032806.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Geogvn

Poti sa pui si o poza cu suportul asta sa-l vedem si noi,te rog!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu l-am montat momentan,desi baiatul de la accesorii ni-a aratat pe calculator la el cum s-ar monta,inca nu sunt sigur pe mine,i-am hpim1727ky5.th.jpgdat un PM lui Mircea.

hpim1728ns4.th.jpg

Modificat de Geogvn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!