Jump to content

Accesorii New Leon, Altea, Altea XL, Toledo


vincentsv
 Share

Postare recomandată

heheh simpatic tatal atunci ...!

stii de ce te intrebam de comoditate ca ameam senzatia ca o vina cam sus si o sa stai cumva incomod cu mana pe cotiera!

despre bani asta e pretul este destul de piperat dar macar arata bine si e a ei de fabrica! cred ca inainte sa plec spre mare o sa trec sa-mi comand si eu una! o aveau pe stoc sau se face comanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alteacupra

    37

  • Cristi_fx

    31

  • mirceagsm

    29

  • TIBI_84

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am luat-o direct din vitrina ,dar cred ca se aduce in maxim 1 saptamana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Masina mea a primit azi un set de pedale originale milotec.

605126403wn.th.jpg

606126406gv.th.jpg

Modificat de mirceagsm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata foarte bine ,sa le folosesti cu placere,vad ca bagi ceva bani in masinuta!

abia astept sa-mi revin si io cu banii sa ma apuc sa-i fac si eu cadouri !hehe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ryco78 - modificari ptr masinuta ta... ca poate :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hehehe merci ,da le-am descpoperit si eu acum cateva zile !

momentan la motor nu vreau sa umblu! imi e deajuns! primele scimbari pe care vreau sa le fac sunt fizice!

un bodykit probabil si apoi maruntisuri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma cam macina si pe mine ideea sa pun cate ceva pe masina si prin urmare m-am interesat de niste preturi la optionalele pe care vreau sa le pun. Am dat mail si la Metrotehnica, la Alto si la Pit Stop tuning.

Lista de preturi am primit doar de la Pit Stop tuning

Am urmatoarele preturi.

- cotiera - 298 euro - Cod: 1P1061000

- compartimentare portbagaj - 117 euro - Cod: 1P0061200

- praguri de interior - 248 euro - Reference: 1P0071500A

- praguri exterior - 164 euro - Reference: 1P0071500

- pedale - 111 euro - Reference: 5P1071700 sau cele de la Milotek de 79 euro

- evacuare - 98 euro - Reference: 1P1072000

Credeti ca gasesc undeva mai ieftin? Daca da, unde?

Eu unul as pune toate cele de mai sus, poate mai putin compartimentarea din portbagaj.

@mirceagsm: De unde ti-ai luat cotiera si restul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cotiera metrotehnica iar pedalele de pa pitstoptuning si au costat 170e,cat despre evacuare nu merita bani cu 60 de euro pui ceva mult mai misto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut

am vrut azi sa imi iau cotiera (am gasit la PBA) dar din pacate la jumatatea de cotiera care e imbracata in piele gaurita se ve dea ceva rosu inanuntru (ca si cum ar fi umpluta cu material rosu). Eu am crezut ca este pt echiparile sport si sport-up care au tapiterie rosie dar cei de acolo mi-au spus ca este singura varianta.

Vreau sa va intreb daca asa e. Eu am echiparea Stylance si nu prea sa pupa punctele alea rosii in interior cu tapiteria gri.

Voi ce stiti.....nu pot exista si pe alta culoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nimeni nu vrea sa imi raspunda?

Modificat de Cristi_fx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am studiat eu, desi am renuntzat la ideea de a-mi mai pune cotiera, am aflat ca exista doua tipuri, una cu acele perforatii prin care se vede un material de culoarea rosie si una fara peforatii, ultima s-ar potrivi poate la stylance, din pacate plasticul este negru la ambele deci nu se pupa prea bine cu griul de la stylance, dar daca maneta pt frana de mana e tot neagra poate arata ok. Codul este acelasi, trebuie doar sa se specifice probabil stilul de finisare...atasez si o imagine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

black_shadow

Din categoria: "sa-ti faci sange rau".

Pozele

1-3 = ADM tuning.

4-12 = Cadamuro Tuning.

13-15 IBH design - Pachetul Aerodnamic "Kondor"

16-18 ICC tuning

19-31 OTOSPORT

32-35 ABT design.

Modificat de black_shadow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate am studiat eu, desi am renuntzat la ideea de a-mi mai pune cotiera, am aflat ca exista doua tipuri, una cu acele perforatii prin care se vede un material de culoarea rosie si una fara peforatii, ultima s-ar potrivi poate la stylance, din pacate plasticul este negru la ambele deci nu se pupa prea bine cu griul de la stylance, dar daca maneta pt frana de mana e tot neagra poate arata ok. Codul este acelasi, trebuie doar sa se specifice probabil stilul de finisare...atasez si o imagine.

Multumesc

O sa intreb la PBA. Si ei mi-au zis ca exista un singur cod dar probabil tb specificat ce ai zis tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spoiler fata la Leonul din profil...

alta

spoiler spate si altele :angry:

a

a

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte misto spoilerele si aliminiul de pe bord! mi-ar fi placut evacuarea sa fie stanga dreapta cred ca da mai bine dar oricum e cool masina!

intrebare: vreau luna care vine sa-mi iau si eu insertiile alea din aluminiu! cat te-a costat si cum se monteaza?trebuie dat bordu jos ceva? sau doar se insereaza?

merci anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut masina in live,are 1 singur minus echiparea stylance(bord urat si scaune de cazi din ele :Driver: )in rest este full accesorizata,chiar prea multe accesorii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut masina in live,are 1 singur minus echiparea stylance(bord urat si scaune de cazi din ele :Driver: )in rest este full accesorizata,chiar prea multe accesorii.

depinde de gusturi....

iar scaunele avand in vedere ca nu e varianta sport sunt excelenete....(a fost unul din motivele pt care am ales masina)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc

O sa intreb la PBA. Si ei mi-au zis ca exista un singur cod dar probabil tb specificat ce ai zis tu.

Am intrebat eu la Metrotehnica si au zis ca nu pot comanda culoarea, doar codul respectiv

foarte misto spoilerele si aliminiul de pe bord! mi-ar fi placut evacuarea sa fie stanga dreapta cred ca da mai bine dar oricum e cool masina!

intrebare: vreau luna care vine sa-mi iau si eu insertiile alea din aluminiu! cat te-a costat si cum se monteaza?trebuie dat bordu jos ceva? sau doar se insereaza?

merci anticipat

Nu e aluminiu. E plastic cromat. Plasticele pt ceasuri + Plasticile pt aersiri + coada toba = 895 RON

Plasticele se monteaza prin lipire cu un adeziv, fara sa dai bordul jos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina asta a fost cumparata asa cum se vede direct din show-room de la PBA de catre un prieten de-al meu... Daca va uitati pe spoilere o sa vedeti si "amprentele" lor (www.pba.ro) ... Avantajul a fost ca masina era "gata preparata" si cu livrare rapida (1 saptamana).

Preturile pentru optionale ori se cer completand un formular de contact de pe seat.com ori direct de la dealerii Seat. Eu am cerut detalii de pe seat.com si am primit raspuns in limba romana a doua zi cu tot cu catalogul atasat cu preturi in RONI :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe site-ul seat.com nu zice nimic de plastic cromat zice doar crom!

in plus asa stiam si de la cei de la metrotehnica!

dar o sa ma mai interesez!

Modificat de ryco78
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrebat eu la Metrotehnica si au zis ca nu pot comanda culoarea, doar codul respectiv

am vb si eu la PBA si mi-au zis ca au vorbit cu importatorul oficial si vor cauta un model la fel ca cel din poza.

La seat.com am scris si eu si a doua zi m-a sunat cineva de la porsche romania

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe site-ul seat.com nu zice nimic de plastic cromat zice doar crom!

in plus asa stiam si de la cei de la metrotehnica!

dar o sa ma mai interesez!

Trust me! Le-am comandat eu si sunt plastice ordinare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vb si eu la PBA si mi-au zis ca au vorbit cu importatorul oficial si vor cauta un model la fel ca cel din poza.

La seat.com am scris si eu si a doua zi m-a sunat cineva de la porsche romania

Sa ne anunti si pe noi daca rezolvi ceva. M-ar interesa si pe mine o cotiera care sa se potriveasca la interiorul Stylance.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa ne anunti si pe noi daca rezolvi ceva. M-ar interesa si pe mine o cotiera care sa se potriveasca la interiorul Stylance.

mie mi-ar conveni si modelul care are acele mici perforatii numai sa nu se vada rosul ala din interior..... :) ...ca nu se pupa deloc cu tapiteria de pe stylance

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!