Jump to content

Accesorii New Leon, Altea, Altea XL, Toledo


vincentsv
 Share

Postare recomandată

Pai din ce vad la semnatura ta, tu ti-ai luat stylance, asa ca nu vad de ce sa te doara inima. Nu e asa rau nici bordul la reference, conteaza mai mult diferenta de dotari intre cele doua nivele de echipare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alteacupra

    37

  • Cristi_fx

    31

  • mirceagsm

    29

  • TIBI_84

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ah , scrie Stylance pentru ca asta era alegerea intiala dar apoi am mers pe Reference + Pachet Sport pentru a putea avea scaunele sport .. Puteam sa aleg direct Sport Up dar pentru un mers preponderent de 90% in oras , am decis sa nu fac asta . La inceput nu-mi faceam griji ca nu scria nimic in documentul ala PDF de pe seat.ro Nici acum nu scrie de altfel . In fine , eu sper ca nu e chiar asa mare diferenta :|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat te-a costat evacuarea dubla si de unde ai luat-o? Din catalogul cu accesorii originale sau ai comandat-o altundeva?

Evacuarea m-a costat undeva la 650 RON , este facuta custom de Stelco (o firma din Cipru care fabrica tobe pt export Anglia si are sediul in Brasov).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lyonezul

Se poate comanda capcul de motor pt. orice tip de motor la dealerul Seat si ti-l poti si singur monta ,e prins in 4-5 suruburi.Pretul daca nu ma insel,cu suruburi cu tot este lejer peste 400 RON insa nu sunt sigur.Capacul asta lipseste la masinile de la modelul 2006 sau 2007,o alta economie facuta de Seat gen foot rest etc etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este daca tin eu bine minte in jur de 320 ron capacul. Cred ca daca il comanzi la alto nu -ti iau bani pt montaj decat un suport sau 2 in plus. Acum, OT, am condus un leon 2.0 tdi din 2006 cu capac la motor, si daca nu era suplimentar antifonat , era chiar o mare diferenta privind zgomotul perceput in habitaclu, in sensul ca in cel din 2006 era mult mai liniste. Si da ..am scris bine..mult mai liniste.

Modificat de Andrei_VVB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ornamente pentru protejat pragurile din interior si-a pus cineva?

Eu mi-am pus. Foarte frumoase si foarte utile. Am pus si o poza acum ceva vreme pe topic-ul cu FR si Cupra. Eu nu le-am platit, dar cred ca te costa undeva la 500 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Este daca tin eu bine minte in jur de 320 ron capacul. Cred ca daca il comanzi la alto nu -ti iau bani pt montaj decat un suport sau 2 in plus. Acum, OT, am condus un leon 2.0 tdi din 2006 cu capac la motor, si daca nu era suplimentar antifonat , era chiar o mare diferenta privind zgomotul perceput in habitaclu, in sensul ca in cel din 2006 era mult mai liniste. Si da ..am scris bine..mult mai liniste.

Andrei sti cumva care este codul capacului de motor pentru ca nu reusesc sa gasesc pe net si cei de la ALTO nu mi-au raspuns la mail. Tks!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lyonezul

Capacul asta iti trebuie tie,sau?

post-5905-1197323177_thumb.jpg

Cod pt. 2.0 TDI:03G 103 925 BF

Cod pt. 1.9 TDI:03G 103 925 BH

Alte piese necesare pt. a monta capacul de motor:03G 103 941 B(suport),028 103 665(surub de sustinere),038 103 638 P(niplu),907 143 03(piulita M6 cu saiba pt. cod motor BKD,AZV),901 326 03(piulita M6 cu saiba pt. cod motor BKC)

Cod pt. 2.0 FSI:06F 103 925 C

Alte piese necesare pt. a monta capacul de motor:06F 103 390 A(piesa de sustinere stanga),06F 103 392 B(piesa de sustinere dreapta),019 543 2(surub M8X50,3 bucati!!!),909 725 01(surub[torx interior] cilindric M8X16).

Iti mai dau si o poza(explozie) si un link de pe forumul francez,sper sa te ajute cumva sa-ti poti monta singur capacul.post-5905-1197322989_thumb.jpg http://www.autotitre.com/forum/SEAT_ALTEA-25020p946.htm#r7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lyonezul

Capacul asta iti trebuie tie,sau?

post-5905-1197323177_thumb.jpg

Cod pt. 2.0 TDI:03G 103 925 BF

Cod pt. 1.9 TDI:03G 103 925 BH

Alte piese necesare pt. a monta capacul de motor:03G 103 941 B(suport),028 103 665(surub de sustinere),038 103 638 P(niplu),907 143 03(piulita M6 cu saiba pt. cod motor BKD,AZV),901 326 03(piulita M6 cu saiba pt. cod motor BKC)

Cod pt. 2.0 FSI:06F 103 925 C

Alte piese necesare pt. a monta capacul de motor:06F 103 390 A(piesa de sustinere stanga),06F 103 392 B(piesa de sustinere dreapta),019 543 2(surub M8X50,3 bucati!!!),909 725 01(surub[torx interior] cilindric M8X16).

Iti mai dau si o poza(explozie) si un link de pe forumul francez,sper sa te ajute cumva sa-ti poti monta singur capacul.post-5905-1197322989_thumb.jpg http://www.autotitre.com/forum/SEAT_ALTEA-25020p946.htm#r7

Merci frumos! Pentru mine o sa fie capacul pentru motor 1.9 TDI. Pirma data o sa astept masina si dupa comand si capacul sau poate ar fi mai bine sa il comand chiar inainte sa vina masina. Cel din prima poza este pentru motor de 1.9 TDI?

Oricum many tks!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine intrebi agentul care ti-a vandut masina.In momentul in care are serie de sasiu poata sa iti spuna si daca masina vine cu capac sau nu.Asa ai tot timpul ca sa il comanzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lyonezul

Da,este capacul ce iti trebuie tie insa asa cum si TOOTH spunea,asteapta poate totusi masina vine cu capac(ceeace eu nu cred)speranta moare ultima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@lyonezul

Da,este capacul ce iti trebuie tie insa asa cum si TOOTH spunea,asteapta poate totusi masina vine cu capac(ceeace eu nu cred)speranta moare ultima.

AM intrebat de mult concesionarul daca vine sau nu cu capac si a fost ferm ca vine fara. Toate Leonurile de 1.9 TDI livrate in Franta, de unde cumpar eu masina, vin fara. Dar eu inca mai sper:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si aici in Romania e la fel. Fara capac la motor la motoarele de 1.9 tdi. Vrei capac, dai comanda suplimentara

Si eu am stat sa ma gandesc daca sa imi iau capac sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ti-ai luat capac pana la urma ? :vaidecapulmeu: se simte diferenta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare cam aiurea ca pina si capacul de la motor sa devina "optional"; cam prea multa economie ca sa scoata preturi competitive.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am comandat ieri capacul de motor pentru Leon 1.9 TDI 105 CP. O sa ma coste aici (Franta) 95 de euro cu tot cu suruburi si cu montaj. Concesionarul mi-a zis ca ajuta putin la antifonare avand in vedere ca sub capacul propriu zis de plactic este o membrana din cauciuc.

Pentru mine este perfect pentru ca masina ajunge la inceputul lui martie si cand o ridic de la ei capacul este deja montat. O sa fac poze cand o primesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-a montat cineva capac pentru motorul de 1,9tdi?

Va pun aceasta intrebare pentru ca am fost la reprezentanta (Brasov) si dupa ce a verificat seria de sasiu si tipul de motor rezulta ca capacul pentru motorul 1,9tdi e compatibil cu masinile cu serii de sasiu pana in 2006.

Mi-au spus ca au mai adus un capac pentru un alt client si nu s-a potrivit, clientul fiind extrem de nemultumit, drept urmare au retineri in a mai comanda capac pentru 1,9tdi.

Masina e altea (nu leon) model 2008 si are atasate de motor suportii pentru capac, inclusiv surubul cu cap torx pomenit in descrierea accesoriilor necesare montarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Un eleron care mie cel putin mi-a placut enorm se gaseste la niste portughezi.

Si kitul Wide de la astia este genial mai ales spatele.

http://www.ibherdesign.com/eb/seat/seat-tuning.html

In alta ordine de idei. Ce mi-am pus eu pana acum in masina se regaeste numai in habitaclu.

1. Schimbator de viteze aluminiu metal Seat Sport (la fel ca cel din poza numai ca in loc de negru e aluminiu)

2. Schimbat pedalele

3. Ornamente ceasuri de bord

4. Ornamente guri aerisire aer conditionat. Cele din lateral si central.

5. Cel mai important. Capacele metalice cu S ptr ventilele de la roti :lol:

O sa fac niste poze la cum arata pe masina dar pana atunci pozele cum arata ele in pozele artistice facute de cei de la Seat

Urmeaza grila fata fara S in luna decembrie. Inca nu stiu daca va fi de la JeDesign sau Mattig

SAL,

daca ai schimbat maciulia de la maneta de viteze nu ti a venit si cu acel inel cromat de la burduf? Eu am reference si nu gasesc acel inel,,,,,,,,,,,,,,,,,,,poate il vinzi.

Poate adaugi o poza cu ornamentul central de la aerisire,,,,,,,,nu imi pot imagina cu e........nu pare o kestie tiganesca? Cum le ai lipit?

ms.....

Modificat de matlyxx2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mi-a venit cu acel ornament. Eu am Stylance si acel ornament era deja acolo.

Nu am facut o poza de interior. O sa ii fac diseara cand ajung acasa (sper sa nu uit). Sincer nu imi pare tiganesc. Cat despre lipit, a fost lipit de cei din service si chiar foarte bine as putea spune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mi-a venit cu acel ornament. Eu am Stylance si acel ornament era deja acolo.

Nu am facut o poza de interior. O sa ii fac diseara cand ajung acasa (sper sa nu uit). Sincer nu imi pare tiganesc. Cat despre lipit, a fost lipit de cei din service si chiar foarte bine as putea spune.

SAL

Ms de rasp. Iti las id ul de mess si poate vrei sa mai vb acolo

matlyxx2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am pus. Foarte frumoase si foarte utile. Am pus si o poza acum ceva vreme pe topic-ul cu FR si Cupra. Eu nu le-am platit, dar cred ca te costa undeva la 500 RON.

Sal, cu ce se prind? dublu adeziv?

poate pui si niste poze

ms......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

cine stie unde pot gasi acest obiect CT23ST02.jpg

Vreau sa schimb rafio cd-ul leon-ului cu un DVD !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!