Jump to content

Accesorii New Leon, Altea, Altea XL, Toledo


vincentsv
 Share

Postare recomandată

930 lei in Craiova

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alteacupra

    37

  • Cristi_fx

    31

  • mirceagsm

    29

  • TIBI_84

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deoarece doresc sa-mi inlocuiesc mp3-ul venit din fabrica, stie cineva unde gasesc o consola cu buzunar 1DIN pt noul Leon ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Multam. Am intrebat deja la dealer la Ploiesti si mi-a spus ca nu au. Voi incerca la altul. Ideea era ca nu imi trebuie ce ai pus tu in poza pentru ca nu pun navigatie ci doar un mp3 player, deci lacasul va fi mult mai mic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai poza din dreapta e ceea ce ai tu nevoie, intr-unul din cele doua lacasuri se instaleaza mp3 player-ul.

Alteacupra am vazut ca are asa, in pozele postate de el in topicul de "DIY Ambient Light, DIY Ambient Light"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dreptate, nu m-am uitat eu bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar de ce vrei sa inlocuiesti rcd ?

E ca si cum ai trece de la cupra la trabant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa-ti dau eu un motiv dintr-o sumedenie :icon_cheesygrin: :lipsesc inaltele la HU original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Calitatea HU original de pe Leon/Altea/Toledo in nici un caz nu se ridica la performantele unui Leon Cupra. Exista cd-playere la 150-200 euro care au performante mult mai bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plus ca acea unitate se incalzeste foarte tare si imi blocheaza cd-urile inauntru...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
Stergatoarele sunt cam 170 RON ( pe codurile date de elanul)

.

la pex-ploiesti sunt 220,un prieten a intrebat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

cine vrea capage de oglinzi negre,cum le are modelul cupra are mai jos codurile:

1p0857537 041 NAbd Kappe

1p0857538 041 NAbd Kappe

pretul a fost 118ron cu tva la dealerul Pex Ploiesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine vrea capage de oglinzi negre,cum le are modelul cupra are mai jos codurile:

am avut si eu 2 capace de cupra si abia am gasit sa le dau la jumatate de pret

bafta,,,,,

sal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumright: bine ca acum zici...

eu am vandut cele cromate.

poate reusesc sa fac rost si de codul lor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@TIBI 84

Codul lor este:

1P0 072 500 cromate

1P0 072 500A cromate mat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tibi, din cate mi-aduc eu aminte nu erau cromate ale tale ci imitatie carbon (cu folie), si aratau chiar foarte bine ... de ce ai renuntat la ele ? :) Si daca tot veni vorba, cu cat le-ai dat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ BC78ADI erau cromate si le-am invelit cu folie.cele cromate nu dau bine pe nuanta de gri a masinii mele(zic eu)

aratau bine,dar la margini incepuse sa se increteasca din cauza faptului ca am incalzit cu feonul si lipiciul nu mai era uniform dispus

cu 130ron le-am dat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de stergatoare, Mi-am pus pe leon , pe spate , stergator de Skoda Fabia Noua 5J , aero. Arata mult mai bine decat cel de serie, sterge INCOMPARABIL mai bine, si surprinzator, este o unghie mai lungut, si acopera o arie mai mare a lunetei , fara sa atinga la hayon. Personal sint extrem de incantat de el.

Ce am schimbat: 1 - Brat stergator - 6Q6955707C - 67,90 ron cu tva, 2- Lamela stergator aero - 5J6955425 -41,20 ron cu tva, si capcacel de stergator , 6Q6955435 03C - 13,51 ron cu tva.

O sa fac o poza si o uploadez. O investie mica, dar extrem de eficienta si folositoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daa, asa e, dar eram prea entuziasmat de efect ca sa mai caut. Oricum e doar un post. Ce imi place si mai mult e cum se vede noaptea , masina argintie , cu folie de 70% pe spate (omeneste), si cu stergatorul aero....este foarte tare. Am ramas impresionat de efect.

Modificat de CristiN
renunta te rog la quote la mesajul anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

O sa fac impreuna cu un amic... cotiera de Leon 1P... un fel de copie...dupa cea originala, si sper sa iasa chiar mai aratoasa... O sa postez imediat cum o facem... cu poze, specificatii, etc. Intrebarea mea este daca ar fi cineva interesat... normal daca va place... pretul o sa il aflu dupa realizare... Multumesc si scuze de deranj.. Sper ca nu am postat intr-un loc gresit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@waterman sunt interesat.

cea originala se prinde in 4autofiletante

cam cand preconizezi ca va fi gata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@waterman sunt interesat.

cea originala se prinde in 4autofiletante

cam cand preconizezi ca va fi gata?

Imediat dupa sarbatori... din ce vazusem eu... cea originala se aseaza in suporturile de pahare de pe consola centrala... ma refer strict la cea de New Leon. Oricum eu nu vreau sa gauresc nimic. Ce vom face se va putea scoate usor si fara a lasa urme.

O sa pun poze imediat cum e gata...

Modificat de waterman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt interesat si sunt convins ca si multi altii. Spor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

waterman cotiera se aseza pe marginea consolei,era cu dubla compartimentare...deschideai capacul cotierei si acolo era un capacel oval care se scotea si aveai acces la suporturile de pahare.

eu asa vazusem,dar poate ma insel.

pe aici nu e nimeni care sa aiba modelul original?asa sa clarifice,cu poze ar fi ideal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!