Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

Va salut cu respect.

As vrea sa dau o fuga pana la brasov joi, dar vreau sa evit dn1, si de mult ma gandeam sa merg pe la buzau-siriu-brasov. Stie cineva cum e drumul pe acolo? Peisaje? Merita efortul?

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

anul trecut cand am fost era bun drumul, o singura banda pe sens dar peisajele sunt frumoase, mai ales la baraj la Siriu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a fost careva recent pe traseul baia mare - borsa, viseu...stiu ca drumul era in lucru si era destul de praf...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

anul trecut in octombrie am mers de la viseu la sapanta, era proaspat asfaltat, impecabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Pentru cei care folosesc DN10, de la Brasov spre Buzau, via Intorsura Buzaului, atentie la o groapa perversa, situata in zona sugerata de fotografia de mai jos de pe google maps.
https://www.google.ro/maps/@45.68208,25.928716,3a,75y,114.05h,84.02t/data=!3m4!1e1!3m2!1snB0OPeAeGz2eUoG6GwMtAw!2e0
Vorbim de localitatea Teliu.
Iar cei care doresc sa tranziteze Bistrita, le aduc la cunostinta faptul ca s-a asfaltat partial centura, probabil intr-o saptamana va fi gata in intregime, dar ne-am pricopsit cu o masina radar care sta zi lumina prin zona.

Modificat de oaspetele
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cum e drumul  Deva-Lugoj-Timisoara? merita sa o iei pe aici sau pe valea Muresului pentru a iesi din tara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat-o aproximativ acum o luna pe valea Mureșului. Am considerat ca nu merita ocolul. Și am avut dreptate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

colegii din centru, au terminat autostrada aia de la sebes la sibiu ? stiu ca la Apoldu de Jos nu era finalizata

 

de asemenea centura brasovului in ce stadiu e ? se poate circula in partea de vest ? adica daca vin de la Sighisoara si vreau sa ajung la Bran, tot prin oras trebuie sa o iau ?

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Autostrada de care vorbesti nu e gata.

tapatalk on s advance

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar ocolitoarea Brasovului e gata, poti merge linistit pe ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Pe ruta Barlad- Cuca- Galati a trecut cineva recent, si poate sa ne spuna si noua care-i starea acestei portiuni de drum?

Nu de alta da incep in curand  calatoriile spre mare!

Cu multumiri anticipate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e un drum foarte bun, au asfaltat acum cativa ani complet

 

unele zone mai sunt cu crapaturi, dar in rest chiar bun, si nu este atat de aglomerat, politie mai deloc

 

e ingust si flancat de copaci peste tot https://www.google.ro/maps/@45.792976,27.87728,3a,75y,12.38h,66.26t/data=!3m4!1e1!3m2!1soNe5i3ZRsoQK7Lfs_Sl5OA!2e0

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsuri da trebuie sa recunosc ca nu sunt cele pe care le asteptam!

Daca a trecut cineva pe 24D recent, hai sa spunem 2-3 luni, in primavara asta, si poate spune ceva despre drum, ii multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, mă poate ajută cineva cu un update privind starea drumului bacău-braşov ?

off topic....eventual o pensiune ok raport preţ/calitate in zona Braşovului(cazare pt. o noapte.Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca suni mai pe seara sun pe cineva care tocmai era prin Bacau in drum spre Brasov :) vezi in profil...

 

http://www.turistinfo.ro/sacele/cazare-sacele/pensiunea_casa_soricelu/camere-pensiunea_casa_soricelu-c10202.html

 

Am fost acolo si e ok...e putin cam retrasa, iesirea spre Predeal...era liniste, conditii ok...are bucatarie sala de mese etc, daca vii de acasa cu mancare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cica e bun asfaltul pana in Brasov...drum bun coane...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa va spun ca am fost pe 24D, dupa ce am intrebat cativa soferi de furgonete la o benzinarie in Barlad, si se circula binisor, asfaltul e cu petice in cea mai mare parte, dar este si coala de hartie in zona Cuca, turnul de televiziune!

Mare atentie la curbe ce sunt cel mai adesea la 90 de grade si chiar in S, mie mi-a iesit un smecher in fata taind curba, si mai e si vegetatia de 2 m care este pana pe asfalt, noroc ca eu cunosc acest traseu ca-l faceam saptamanal pana in 2000!

Daca va grabiti merita luat in calcul, ca varianta pentru ruta prin Tecuci, este cam la fel cu Macin-Slava Rusa prin Dobrogea, daca ati fost pe acolo, o idee mai slabut totusi. Cea mai rea portiune a fost intre bacul din Galati si aproape de primul sat spre Macin, numit Garvan, asfalt cu multe cratere  dar se pot ocoli, cu ceva rabdre si indemanare, doar cativa km! In rest asfalt foarte bun, si nu am vazut MCV-uri de nici o culoare!

Peisajul de campie este deosebit dupa atatea ploi, pun o poza care pote rivaliza cu desktopul de la microsoft...cu putina ingaduinta...

Daca veniti pe aceasta ruta si mergeti spre sudul litoralului, intrati pe A4, este perfect pentru a ocoli Constanta cu toate semafoarele si trecerile de pieton din acel oras cam aglomerat vara, si iesiti la podul peste canalul de la Agigea in cel mult 15 min!

 

post-24055-0-65057000-1404153696_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre brasov-campulung ce mai stiti? Asta sau...transfagarasanu? (Dar pierd cam mult timp).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, este in stare impecabila, a fost refacut complet in 2011, de la sf. gheorghe pana la reghin, asa zisul drumul secuilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare tampita, parca s-a mai discutat dar nu gasesc...

Traseul Sighetul Marmatiei-Borsa-Iacobeni la facut cineva ?

E la fel de rupt ca acum citiva ani ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!