Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

Am amanat plecarea pt maine dimineata. Probabil voi merge pe Lugoj. Multumesc pentru ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu asa vreau sa merg, daca te duci pe ruta sugerata de mine, chiar te rog sa revii cu impresii de genul in cat timp ai ajuns, calitate drum, aglomeratie etc :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am si facut. Dupa navigatie, kilometrii 65->45 pana la Lugoj, pe acele dealuri, drumul e prost, multe petece dar macar nu-s gropi. Drumul foarte putin circulat.

Ca idee: BV - Nadlac: 495 km in 5 h 39'.

Modificat de dadu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suna bine, vremea cum a fost?

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am venit Craiova - Bucuresti; sau poti merge Bucuresti - Craiova.

atentie la intrarea in PIELESTI, unde se afla si fabrica QFort, inainte de craiova cu 5-10km.

 

idiotii de la drumuri au sapat efectiv asfaltul pt a crea acele bumpere pt redus viteza. In loc sa ai niste ridicaturi, ai niste adancituri late de le simti la matze cand treci.

 

IDIOTI, CRETINI & NENOROCITI!

 am trecut cu viteza si nu glumesc - mi-au clantanit maselele!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Bz1: putina ceata pe dealurile de langa Lugoj, in rest numai soare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok multumesc mult de info

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cum se prezinta drumul judetean (cred ca judetean este) 103 R, pe ruta Scorteanca - Vintileanca - Gageni - Greceanca ?

Trebuie sa merg joi dimineata la o inmormântare in Greceanca si traseul pe Google-map, trece prin

locsalitatile de mai sus. As vrea sa nu mai ocolesc prin Mizil si stiu ca drumul judetean 102 H intre Caldarusanca si Scorteanca era bunicel anul trecut.

Va multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am refacut Arad - Brasov pe Lugoj si revin cu impresii despre Deva - Lugoj. In afara de o portiune de cca 10 km care e destul de deterioarata dar nu cu gropi, drumul e superb. Asfalt bun, putine localitati si dealuri cu sosele virajate si privelisti frumoase de pe varfuri. Chiar nu mai vad nici un motiv pentru a merge pe Deva - Arad.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, as avea si eu nevoie de o informatie, cam cum sunt drumurile pe ruta Cluj- Sibiu? trebuie sa fac maine un drum Baia Mare- Medias, si vad ca maine iar zice zapada. E curat carosabilul?multa zapada?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost cineva la/spre Buzau azi? Am de facut un drum Sambata si ma intorc Duminica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai mersi, eu sunt din buzau dar stau in bucuresti, vin acasa nitel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de la Pitesti la Lupeni cum e mai ok de ajuns? 

pe valea oltului, prin Tg Jiu, sau prin Sebes-Hunedoara?

masina va fi un Discovery 4 cu ceva optionale decente de offroad...deci putina zapada nu strica.

dar sa fie drumul bun si sa nu fie blocat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost cineva,recent,pe ruta Rasnov-Zarnesti-Sisca Mica(Mare)-Sercaia?Am fosr acum vreo doi ani si era prost drumul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Salutari tuturor !  

 

            Ceva recomandari pentru traseul Iasi-Oradea ?

 

   Cu stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pascani - tg.neamt - coada lacului - toplita - reghin - tg.mures - turda - gilau - oradea

mai putini km sunt direct reghin - apahida, dar recuperezi timpul pe autostrada de la turda la gilau si nu intri prin cluj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost cineva,recent,pe ruta Rasnov-Zarnesti-Sisca Mica(Mare)-Sercaia?Am fosr acum vreo doi ani si era prost drumul.

Sigur nu s-au intamplat minuni de atunci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! 

A fost cineva recent la Pitesti prin Titu, Gaesti? Dar mai departe, Pitesti-Brasov?  Imi puteti spune daca e bun drumul? Tin minte ca erau niste probleme prin zona Campulung, cratere f mari. 

Multumesc! 

Modificat de gabinitu23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pitesti-Brasov e practicabil. spre la C-lung au facut 4 benzi pana la Mioveni (gen autostrada, impecabil), dupa care drumul vechi mai peticit. C-lung Bran e mediu...cu gropi, denivelari, iar de la Bran, renumitele placi de beton care-ti clantane dintii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ştie cineva cum e drumul între Petroşani şi Voineasa? Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Petrosani Obarsie era rupt rau...2012...e frumos traseul dar e bombardat...

restul era mai bunicel...

Recomand numai daca nu ai alternativa, sau ai timp mult la dispozitie....si nu cred ca e bine acum...pe sus sigur ai zapada , gheata...eu l-am facut vara...Obarsie Petrosani vreo 1.5h...

Distractie placuta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!