Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

Taman acea portiune, cand faci stanga la Viziru, prin Mihai Bravu si iesi in E60, pe aceasta portiune asfaltata acum 3 ani, zici tu soila, anul trecut am gasit kilometri intregi de drum pietruit!

Dupa spusele amicului Mocris, vezi postarea 2149, inca nu au terminat de "reasfaltat" aceasta portiune de drum, care scurteaza pentru multi distanta spre mare!

Venind de la Braila nu mai treci prin Tandarei, la Vizitu faci stanga!

 

Versiunea pe care o propui tu prin Focsani, este pentru ieseni cu aprox. 100 de km mai lunga, nu e de luat in calcul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin zona Sovata, Praid cum se prezinta drumurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fac des Braila-Constanta sau Cernavoda,va recomand Viziru-Insuratei-Baraganu,la Baraganu stanga spre Tandarei,sunt cateva valuri intre Baraganu si Tandarei dar merita;nu ai curbe,ai 2-3 localitati pana la soseaua spre Harsova

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin zona Sovata, Praid cum se prezinta drumurile?

 

Foarte bune toate drumurile din secuime.

In 20 de ani de guvernare macar au stiut sa-si faca infrastructura UDMR-ul.

 

golf3ale: Bistrita-Tg Mures-Reghin sunt lucrari majore la DN, semafoare...etc, evita portiunile.

Modificat de 120 L
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

golf3ale: Bistrita-Tg Mures-Reghin sunt lucrari majore la DN, semafoare...etc, evita portiunile.

cica s eapropie de finish. sfarsitul lui august - inceputul lui septembrie ar trebui sa se termine, in mare.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe ma-sa...tu vorbesti din auzite, eu am trecut pe acolo acu 2 saptamani si nici vorba sa termine anul asta la cum era stadiul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AM impresia ca abia acum 2 saptamani au primit banutii. NU vorbesc chiar din auzite, chiar cunosc oameni implicati in lucrare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul asta merg pe Reghin in loc de Bistrita-Vatra Dornei :).

Multumesc de info!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca in ultima vreme cica Cluj-Oradea e extrem de aglomerat. Eu am iesit din tara pe la Carei (Urziceni).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bistrita -Vatra Dornei era super ok in primavara...cu exceptia orasului VD unde erau destule gropi...

Eu am venit de la Satu Mare...super ok drumul pana la Gura Humorului si mai departe pana la E85...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee unde sunt puse acele " noi " radare fixe pe Autostrada Pitesti-Bucuresti-Constanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca esti vitezoman,neaparat sa ai statie si sa stai cu urechea pe ea,in sezon pun astia radare in cascada si cate 4 asa ca ori mergi la limita de 140 km ,ori risti carnetul 3 luni plus amenda peste 400ron. Camerele fixe mai sunt la intrare si iesire sub acele pancarde indicatoare cate traverseaza autostrada ,dar sunt mai mult pentru Rovigneta.Pe traseul indicat de tine ai sa gasesti cel putin 3-4 radare permanent,chiar si noaptea.Aici este de ciugulit bine rau vara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa plec la mare si am auzit de noile radare bagate in asfalt care masoara distanta facuta de cand calci prima data pe acea placa de metal. Ma gandeam ca stiti km la care sunt puse acele "radare"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce fel de radare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de radare,cele din Bulgaria sunt detectate de detectoarele care le foloseam inainte?intreb aici deoarece topicul detectoarelor a fost in inchis dupa ce au aparut MCV de la rutiera

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu majoritatea detectoarelor da, numai ca acelea sunt radare tip pistol cu laser, il pune pe tine si cand l-a detectat e deja prea tarziu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oradea-Cluj A3-Tg.Mures-Reghin-Tg neamt

Acesta a fost traseul ales de mine.

Cluj a3 -atentie la radare!!

Tg.Mures -se lucreaza ,multisoare gropi.

Reghin-e bun,dar atentie la radar.

Petru Voda - drumul este reparat/asfaltat partial,in mare parte sunt gropi..

Pluton - undeva la coborare,lipseste o bucata buna de asfalt..

Drumuri bune sa aaveti  :).

Modificat de golf3ale
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma poate ajuta si pe mine cineva care stie cum este starea drumului Buzau-Slobozia- pana la intrarea pe A2 (Drajna Noua) ? multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a fost cineva de curand la mare prin Harsova - Ovidiu ? se mai lucreaza ? au terminat de asfaltat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Stie cineva cum se prezinta DJ216A/DJ214 Izvoarele-Brebu? Vreau sa ajung de la Cheia pe Valea Doftanei si pe Cheia-Sacele-DN1-Comarnic-Valea Doftanei sunt 110km si pe DN1 e aglomerat

Si doi, acum ca se lucreaza pe centura de vest si se sta minim 20 de minute in coada, e mai bine prin Ploiesti sau si pe acolo se sta la fel?

Modificat de codz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost cineva recent pe Transalpina? Ma intereseaza cum se prezinta portiunea dintre Obarsia Lotrului si Ranca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm, anul trecut era ok asfalt proaspat de la Novaci la Obarsie...

Spre Voineasa era plombat, spre Targu Jiu era rupt de tot, am admirat peisajul... Cica s ar fi apucat de asta sa l faca... In rest nu stiu...spre Sibiu etc... Dar cica se poate circula... Daca vrei mai multe amanunte cauta pe goagal, e un site up to date...sant pe tel acum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva, Defileul Jiului este deschis ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus pe pagina anterioara un articol despre cum se circula. Marti, miercuri si joi e inchis intre 9.00 si 18.00, iar in restul zilelor se circula normal(bine, sunt puse semafoare, deci nu-i chiar normal). N-am mai fost de ceva timp pe-acolo, sa vad care e situatia exacta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!