Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

Cand zici "hai", la cine te referi ??

:)

Asteptam review-uri tip Doborgea si de prin alte zone. Cu ocazia asta aflam si 'starea drumurilor'.

:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La noi așa ca nație.

 

 

Dacă mă chinui puțin, cred că aș putea creiona starea drumurilor de acolo, numai că nu ajută, cele bune fiind printre cele proaste. N-ai cum să dai de unele fără celelalte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut , imi poate spune si mie cum e drumul de la Suceava la Sighisoara ..... varianta prin targu neamt - toplita - gheorghieni ??? 

Va multumesc mult ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok mersi.... dar am vazut  pe un alt site un filmulet cu drumul de la toplita la gheorghieni si era perfect  .... ? stii ceva de el ? 

Idea care este ... eu merg pana la aeroport la targu mures si dupa aia as face o mica excursie de asta preferam drumul asta ! La TG M merg prin vatra  dornei - bistrita si vroiam un mic circuit :) ....ms mult oricum ! 

Apropo cineva stie cum e de la Toplita la Suceava ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E578, adica reghin - toplita - gheorghieni - miercurea ciuc - sf gheorghe, a fost refacut complet acum 2 ani de umbrarescu, au facut o frumusete de drum :) e perfect, cu marcaje peste tot, acei parapeti din fier si popice cu ochi de pisica, noaptea vezi drumul ca un fagas :D e frumos

 

toplita - coada lacului - tg neamt e bun, dar e drum greu, aglomerat pentru ca numai pe aici se poate circula cu tonaj mare... n-au voie prin cheile bicazului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lucrari pe defileul Jiului.

 

Am venit azi pe el si bucata Tg-Jiu - Bumbesti-Jiu s-a peticit pe bucati de 20-50 de metri, pana pe la Castrul Roman. De acolo pana in Sadu, e tot la fel.

Pe defileu n-am vazut sa se miste inca nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toplita - reghin - tg.mures - sighisoara e mai bun

Reghin -tg mures ?? iti rupi masina in miide bucati e in lucru de 1 an si ceva...

Ne blestemam zilele cand trebuie sa mergem la mures. plus e plin cu neamul lui Manivela.

Are portiuni bunicele dar in sate e sub 30km/h

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu spune nimeni ca Reghin-Tg Mures e bun, dar nici nu iti rupi masina...dupa mine e de nota 6,5.

Reghin-Toplita e de 9,5.

Toplita -Coada Lacului e bun, o portiune de 3-4 km mai rau, eu am prins trafic lejer(le multumesc politistilor care mi-au inteles entuziasmul si mi-au permis sa plec in concediu cu permisul in buzunar :winter: )

 

Sadova-Radauti are nota 8,5 pana pe "palma" dupa care asfaltul e mai rau si se lucreaza la "plombe".

Bistrita-Reghin inca se lucreaza dar e practicabil, as zice de nota 7 deocamdata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca Reghin - Tg Mures e decent, cu mici probleme punctuale. Cum era acum juma de an, atunci ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

reghin - tg.mures mi s-a parut acceptabil...

 

ce mai zici de reghin - apahida ? ca pana la intrare in judetul cluj e jale.. numai plombe si asfalt crapat :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor,

 

Ce variante - fara sa-mi rup masina si mai ales jantele - as avea de la Tr Severin la Tg Jiu ?

 

Am inteles ca bucata directa Tr. Severin - Motru - Tg Jiu e praf ?

 

Auzisem ca Herculane - Tg Jiu -67D -, prin Baia de Arama e drum nou asfaltat si e recomandat ?

 

Puteti sa-mi confirmati, sau sa-mi recomandati ceva ?

 

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prin Baia de Arama era de kko anul trecut...

Am mers Straja-Baile H prin Baie, iar intoarcerea am facut-o spre Novaci prin Drobeta-Motru...e mult mai bun...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca a trecut cineva recent pe traseul Galati- Cuca- Barlad, sa ne spuna si noua care-i starea drumurilor pe aceasta portiune!

Cu multumiri anticipate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

anu trecut am fost eu...

 

asfalt invechit, crapat peste tot, plombe pe alocuri... nu iti rupi masina, dar nici nu poti merge prea tare...

 

nu s-a mai tras un covor asfaltic dinainte de revolutie :D noroc ca nu e atat de circulat

 

barlad - tecuci - galati e bun, dar aglomerat si multe radare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lucrari pe defileul Jiului.

 

(...)

Pe defileu n-am vazut sa se miste inca nimic.

 

 

Am venit aseara pe defileu si lucrarile au inceput. Bine, e mult spus lucrari.

Cand am vazut ca se inchide cate 3 zile pe saptamana, iar in restul zilelor se circula doar seara si noaptea, m-am zis ca vor face un drum de vin iar aia de la Top Gear sa caute "driving heaven".

In realitate, sunt doar niste carpeli mai elaborate pe cativa zeci de metri si probabil ceva consolidari prin locurile unde apa a erodat in apropierea fundatiei soselei. Sper sa imi arate ca ma insel, dar fiind Romania, mi-e cam greu sa cred lucrul asta.

Sunt si vreo 4 semafoare, dar nu cred ca sunt mai lungi de cateva minute(n-am prins unul de la inceput). Daca ai "bafta" sa-l prinzi pe primul pe rosu, asa le prinzi pe toate. :lol:

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lucrari pe defileul Jiului.

 

(...)

Pe defileu n-am vazut sa se miste inca nimic.

 

 

Am venit aseara pe defileu si lucrarile au inceput. Bine, e mult spus lucrari.

Cand am vazut ca se inchide cate 3 zile pe saptamana, iar in restul zilelor se circula doar seara si noaptea,

Stii cumva in ce zile e inchis defileul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marti, miercuri si joi, intre 9.00 si 18.00. Am interpretat eu gresit, nu se inchide de tot, ci doar in intervalul asta orar.

In restul zilelor e deschis, dar sunt semafoare.

 

http://www.ziare.com/articole/defileul+jiului+inchis+lucrari

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos.

 

Inca o intrebare: daca ar fi sa merg Craiova - Horezu...e ok drumul asta ? In ideea de a merge Severin - Craiova - Horezu - Tg Jiu :) Nu ma deranjeaza sa ocolesc, daca drumul e ok :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei din Moldova ce se indreapta catre litoral evitati drumul prin Cuca -Galati e ca dupa bombardament folositi ruta Tecuci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

ce traseu recomandati ?

Satu MAre- Baia Mare-Bistrita-Vatra Dornei-Brosteni-Tg Neamt e ok ?

sau

Oradea-Cluj-Tg Mures-Reghin-Toplita-Tg NEamt ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Traseul 1. e certamente ok, dar probabil mai lung.Cel putin pana la Vatra Dornei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am mai folosit varianta Cuca pentru Barlad-Galati, am mers pe la Tecuci, Braila cu bacul, Macin, Baia...

Niciodata nu mi-au placut satele care nu se mai termina dintre Tecuci si Hanul Conache, dar asfaltul e mai bun decat pe la Cuca, spune lumea!

Fata de anul trecut, cand am gasit petris pe mai bine de 5 km pe la Baia, anul acesta au refacut asfaltul si e foarte bun mai ales pe traseul Baia - Ovidiu.

Pentru cei ce veniti dinspre Baia sau Kogalniceanu si nu au treaba prin C-ta, faceti dreapta la intrarea in Ovidiu si intrati pe autostrada A4, si ocoliti C-ta, in 15 minute sunteti la intrarea in Agigea! Vezi si pe https://maps.google.com/

 

Anul trecut am trecut si prin Viziru sa scap de pietrisul de la Baia, si am gasit acelasi pietris pe mai bine de 5-7km, intre Vizirul si Mihai Bravu, sau Luciu parca, oricum pana la E60! A trecut cineva pe acolo anul acesta sa ne spuna daca s-a reparat asfaltul pe aceasta scurtatura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Am trecut acum vreo cateva zile pe drumul de la Viziru spre mare.
Mai este o portiune de vreo 2 km de pietris, dar pe care se merge foarte bine totusi.Tot in satul respectiv mai sunt si cateva portiuni neasfaltate, dar care se pot ocoli.
De rest este foarte bun drumul.
Dupa Harsova, este un segment nou asflatat pe care se merge foarte bine.Poate o sa mearga cu asfaltul pana la Constanta, ca nu ar fi rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

viziru, stanga spre mihai bravu, si apoi iesi la giurgeni podul peste dunare, ala e traseul cel mai bun, au asfaltat acum vreo 3 ani toata acea portiune

 

harsova - ovidiu nu stiu cum mai e, ca se lucra si ala... soseaua era valurita de atata trafic si dealuri...

 

asta e traseul meu preferat spre mare :D https://maps.google.ro/maps?saddr=Strada+Dimitrie+Leonida&daddr=44.7202467,27.9155541+to:Strada+Principal%C4%83%2FDC4%2FDC6&hl=en&ie=UTF8&ll=45.417732,28.218384&spn=2.961288,4.938354&sll=44.70185,27.919006&sspn=1.499294,2.469177&geocode=FXHiywIdAKCSAQ%3BFXZgqgIdIvWpASkzhW6AuJKwQDFlamiY2SmlJw%3BFW2UngIdIcq0AQ&mra=dpe&mrsp=1&sz=9&via=1&t=m&z=8

 

cei care vin de la iasi, pot face roman si apoi pe E85 pana la focsani

 

sau mai e varianta barlad - tecuci - hanu conachi - nanesti - braila - viziru etc..

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!