Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

~ Vatra Dornei - Gura Humorului: Drum impecabil cu exceptia a putine semafoare care iti mai taie din elan (unul din ele este in Gura Humorului la podul peste Raul Moldova unde se lucreaza)...

In iunie cand am trecut eu pe acolo inca se liucra din greu la poduri...mai mult pe portiunea Campulung Moldovenesc - Gura Humorului ... iar unele zone erau jalnice. Probabil ca au terminat treaba, ceea ce m-ar suprinde (placut). Acum sper sa fi facut treaba calumea, ca zona aia e peticita mai mereu. Cred ca nu a existat an sa nu faca reparatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre DN73C, intre Curtea de Arges si Campulung:

L-as descrie ca fiind acceptabil, se poate merge cu atentie sau cu masina de firma, in niciun caz bun. Sunt niste crapaturi transversale peticite in exces si au aparut astfel niste spinari de magar "naturale" de vreo 5-8 cm inaltime si mai sunt niste hartoape...

De altceva scriu insa despre drumul asta. Inainte de Campulung, vening dinspre Cutea de Arges, am intalnit niste constructii carora nu le-am inteles rostul. Nu mi-ar fi ridicat vreo mirare daca le gaseam pe vreun transfagarasan sau alt drum cu versant. Dar asa... Si sunt trei. Atasez o poza ca sa imi intelegeti nelamurirea si sa va dati cu parerea. (imprumutata de pe panoramio de la Mihai Dumitrescu). Chiar nu inteleg care-i treaba cu ele.

post-16433-1252937891_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare Joi am un drum de la Targu Mures spre Suceava, imi poate spune si mie pe unde e drumul mai bun. Eu m-am gandit la 2 variante : Targu Mures - Targu Neamt - Suceava sau Targu Mures - Piatra Neamt - Suceava.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-au asfaltat drumurile si in Cisnadie :) In sfarsit, ca era jale, mai ales pe soseaua principala. Deci, daca mergeti la Paltinis o puteti lua prin Cisnadie->Cisnadioara->Rasinari; e ceva mai lung decat varianta direct prin Sibiu, dar merita peisajul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Evitati DN10 Buzau - Brasov. E sub orice critica drumul, gropi peste gropi, piatra cubica, chiar si drum pietruit cca 7-8 km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce zici ?? in ce zona e asa ??

Eu merg frecvent pana la Intorsura Buzaului. Anu asta am fost pana la Buzau, dus intors, nu am vazut chestii de genul celor descrise.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Evitati DN10 Buzau - Brasov. E sub orice critica drumul, gropi peste gropi, piatra cubica, chiar si drum pietruit cca 7-8 km.

Cred ca vrei sa ne zici de alt drum. Drumul Buzau-Brasov este ca-n palma pe toata lungimea lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Novaci - Ranca = dezastru. Mai exact, cu 6 km inainte de Ranca, asfaltul a cam disparut, drumul e inchis si deviat pe alt drum forestier, provizoriu.

La iesire din Novaci se lucreaza. Nu cred ca se vor termina lucrarile anul asta, din pacate.

Care mai stie ceva stadiul drumului spre Ranca? Eventual un sfat pentru ruta. Plecand din Slatina pe unde este drumul in regula? Craiova-Filiasi sau Dragasani - ...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Evitati DN10 Buzau - Brasov. E sub orice critica drumul, gropi peste gropi, piatra cubica, chiar si drum pietruit cca 7-8 km.

de cat timp nu ai mai trecut pe acolo?

drumul este refacut de ani buni de zile si este ca in palma, chiar duminica am fost pana la Brasov. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca se refera la drumul de legatura ce duce spre Lepsa, daca nu ma insel, din Tg Secuiesc. Gresesc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Poate sa-mi spuna si mie cineva in ce stare se afla Centura Bucurestiului intre Sos Tunari si Sos. Afumati (E85)?

Multam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care mai stie ceva stadiul drumului spre Ranca? Eventual un sfat pentru ruta. Plecand din Slatina pe unde este drumul in regula? Craiova-Filiasi sau Dragasani - ...?

Novaci-Ranca s-a reparat, iar portiunea de la releu pana in statiune, e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Poate sa-mi spuna si mie cineva in ce stare se afla Centura Bucurestiului intre Sos Tunari si Sos. Afumati (E85)?

Multam.

E aproape gata mai are cateva hopuri de la straturile de asfalt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Aveti idee daca s-a mai facut ceva pe Bicaz-Vatra Dornei? Am inteles ca erau vreo 10km f rai dar ca se lucra...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca se refera la drumul de legatura ce duce spre Lepsa, daca nu ma insel, din Tg Secuiesc. Gresesc ?

Drumul ce duce spre Lepsa este distrus total. Recomand tractor. Am fost acolo acum 2saptamani, bunicii mei sunt din zona.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care mai stie ceva stadiul drumului spre Ranca? Eventual un sfat pentru ruta. Plecand din Slatina pe unde este drumul in regula? Craiova-Filiasi sau Dragasani - ...?

Craiova - Filiasi- Tg Carbunesti este ok drumul, FIliasi - Carbunescu facut in vara 2008.

Pe Dragasani cred ca este mai scurt un pic, insa mult mai denivelat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deva-lugoj-timisoara cum mai e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Destul de rau, mai ales cu o suspensie sport. As alege varianta ocolitoare prin Arad. Putin mai lunga, dar calitate superioara.

Modificat de WVWZZZ
Nu mai da Quote la postul anterior. Foloseste Add Reply sau Fast Reply. Citeste regulamentul. Multumesc.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles ca cea pe Lipova ar fi mai buna...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai bine e sa mergi pe valea muresului, Lipova- Paulis- Arad- Timisoara

Am fost sambata la timisoara, cum iesi din judetu arad, in judetu timis se lucreaza la drum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe unde se lucreaza? pe drumul dinspre arad catre timisoara? sau cel de la lipova la stanga catre TM?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deva-lugoj-timisoara cum mai e?

salut.

am avut ocazia sa tot fac drumul asta in ultima vreme, iar in momentul de fata NU exista o varianta de drum "cea mai buna"

daca ti mult la masina ta si 50 km nu conteaza in plus, atunci sigur te duci prin arad

daca ai chef sa mergi pe un drum bun dar zici "hai sa scurtez un pic si sa merg pe lipova" ... nu te sfatuies. Drumul ala de 5, 10km care e prost langa lipova m-a facut sa nu mai pot de nervi. Deci nu recomand nimanui lipova (parerea mea)

drumul spre lugoj e aproape gata. este un singur semafor, iar restul drumului de la tm la lugoj este SUPER. Drum lat si fara denivelari, doar ca semaforul ala dinspre lugoj spre tm e jale... stai tare mult la el. Dupa Lugoj, pana la Faget fain drumul, apoi ... drum denivelat si cu umpluturi.

Alegeti voi :P

(ultimul drum facut duminica trecuta 04.oct.09)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe unde se lucreaza? pe drumul dinspre arad catre timisoara? sau cel de la lipova la stanga catre TM?

Arad Timisoara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tin sa va spun ca azi s-au terminat lucrarile de "carpire" a drumului Cluj - Turda.

De maine ne mutam pe tronsonul Turda - Alba Iulia. Se vor face lucrari de reparatie a drumului pe ambele sensuri deci pregatiti-va cu nervi de otel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva in ce stare se prezinta traseul galati-barlad-vaslui-iasi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!