Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

Nu sunt lucrari, drumul este ok chiar foarte ok. Ai grija la conditiile meteo... in rest... drum bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare colegi luni dimineata ar trebui sa intru in tarape la Arad si sa ajung pana la Galati :Driver: ! Dupa cum am vazut codul galben se tot prelungeste :( ! Ce.mi puteti spune despre starea drumurilor Arad - Deva - Sibiu - Brasov - Ploiesti - Buzau - Braila - Galati la capitolul gropi si nameti :(??! Si daca stie cineva vreun numar de telefon unde as putea suna din timp sa stiu daca vreun drum este inzapezit i.as fi recunoscator daca mi l.ar da!

Va multumesc! Drumuri bune la toata lumea!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut dragilor,a fost cineva recent (2-3 zile) pe E 85 ??? Vreau sa plec maine pana la Husi (vaslui) si nu prea vreau sa raman inzapezit cu copilul in masina..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare colegi luni dimineata ar trebui sa intru in tarape la Arad si sa ajung pana la Galati :)) ! Dupa cum am vazut codul galben se tot prelungeste :( ! Ce.mi puteti spune despre starea drumurilor Arad - Deva - Sibiu - Brasov - Ploiesti - Buzau - Braila - Galati la capitolul gropi si nameti :(??! Si daca stie cineva vreun numar de telefon unde as putea suna din timp sa stiu daca vreun drum este inzapezit i.as fi recunoscator daca mi l.ar da!

Va multumesc! Drumuri bune la toata lumea!!

http://www.cnadnr.ro:6060/itn/drumuri.asp

0219360

in zona Aradului este ok, nu e zapada, poate posibil sa fie polei, dar sint ceva gropi doar din cauza asfaltului turnat asta vara :wacko:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Olympuss --- BUZAU - BRAILA - GALATI se circula mai greoi dar se circula.Te sfatuiesc sa ai provizii la tine pentru orice eventualitate !!

Sambata seara pe la orele 22.00 trebuie sa fiu in BUCURESTI la BANEASA.Ce stiti despre drum de la BUZAU la BUCURESTI si pe unde ma sfatuiti sa merg.

Numai bine si drumuri deszapezite !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BV-Ploiesti se circula greu ! mai ales ca vine we si nu au dat decat cu putin nisip si pluguri subtire asa...incet..dar se merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin cu o informatie proaspata.Un coleg de munca a ramas blocat la ''LEHLIU''..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Care a fost recent (adica pe codurile astea galbene/verzi/rosii/albastri :huh:) pe ruta Brasov - Sibiu si retur ?!

Cum se prezinta drumul, infara faptului ca se circula greu si in conditii de iarna ?! :)

Un amic mi-a zis azi ca vineri cand a vrut sa mearga pana la sibiu a trebuit sa faca un ocol de 80km din cauza drumului :D

:( safe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

spuneti-mi va rog in ce stare se afla drumul Pitesti-Gaesti-targoviste,ma refer la calitatea drumului(gropi)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucuresti -Oradea ; Oradea - Cluj - Turda - s.a.m.d - Bucuresti foarte bun .....sosea uscata nu f aglomerat...

Atentie cand mergeti pe Dealu' Negru deoarece sunt gropi,foarte multe gropi,pe un sens si pe celalalt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spuneti-mi va rog in ce stare se afla drumul Pitesti-Gaesti-targoviste,ma refer la calitatea drumului(gropi)

Targoviste-Gaesti este cam de 9, a fost reparat anul asta. singura problema e la intrarea in Gaesti vreo 2-3km din drumul vechi care este praf.

de la Gaesti e cam de 7-8 pana la intrarea in judetul Arges, de unde e ceva mai bun. mare grija ca de obicei stau radare pe acolo.

ca parere personala, as prefera A1 pana la Gaesti, dar nu stiu cum e drumul intre A1 si Gaesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ruta mea este bucuresti-pitesti-gaesti-targoviste...trebuie sa iau pe cineva din pitesti,altfel o luam direct :D

imi era teama ca drumul este foarte distrus si va trebui sa ocolesc,buc-pit-buc-tg,mai bine ocolesc 150km decat sa merg pe drumuri proaste(abia am schimbat absolut tot ce tine de suspensia masinii f-s )

nu stiam ca pot merge pe A1 pana la gaesti

am sa merg pe ruta asta....merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

totusi intereseaza-te de la cineva din zona cum e drumul de legatura intre A1 si Gaesti.

in perioada asta, fiind un drum circulat si plin de sate va fi cam aglomerat....asta de la Gaesti la Pitetsi sau la TGV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cine doreste sa-si distruga masina, mai exact tot ce tine de trenul de rulare, este o mare promotie la cratere in asfalt pe ruta Pitesti - Ramnicu Valcea, inainte si dupa Dealu' Negru. De asemenea este promotie si la pietre in parbriz.

O alta promotie la cratere in asfalt se desfasoara in paralel, mai timid ce-i drept, pe Autostrada A1 intre Pitesti si Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care aveti drum Tg Jiu - Timisoara sau invers :

Tg Jiu - Petrosani e prost, mai distrus decat vara, gropile adancite, multe denivelari 5

Petrosani - Hateg e bun spre foarte bun, au rezolvat si trecerile de tren, mai putin una care e inca in lucru 8

ok

Hateg - Caransebes drum cu drepte lungi dar si cateva curbe mai indraznete, e facut tot si s-a pastrat foarte bine peste iarna - pana acum

9

Caransebes - Lugoj este plin de semafoare, drum in lucru de calitate proasta 3

Lugoj - Timisoara cel mai bun tronson al traseului mentionat, e proaspat terminat si facut ca la carte 10

Am calatorit pe acest traseu saptamana trecuta cu masina personala , Golf 6 cu suspensii sport.

Atentie la condus si numai bine.

Aveti ceva noutati pentru traseele mentionate mai sus ? Ma intereseaza mai ales tronsoanele cu note mici :), Tg-Jiu->Petrosani si Caransebes->Lugoj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

desi aduc in discutie bucurestiul, pe dr taberei au aparut deja craterele si pe bd timisoara chiar. venind pe strada brasov si facand stanga pe dr taberei, pana in semaforul de la romancierilor am reusit sa pasesc cu fata si cu spatele intr-un crater lat cat masina pe banda doi.deci cei care frecventati zona, take care prima data,ca apoi le invatam. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu mare jale confirm spusele lui TheBoogieMan despre Dealul Negru, cu precizarea ca drumul e absolut infiorator intre Draganu si varful pantei de la Cuca.

deja nu mai e preacunoscutul si oarecumva acceptatul "drum prost", a avansat la categoria "grav bombardat".

gropile au adancimi de peste 30 de cm si muchii ascutite, in plus sunt plasate strategic pe toata latimea drumului astfel incat n-ai pe unde sa le ocolesti.

numarul ghinionistilor se numara dupa bucatile de plastic si capacele de roata presarate peste tot la care se adauga multimea de masini saltate pe cric care impodobesc rableul.

ii atribui clar nota 1 si recomand sa fie parcurs doar ziua.

in conditiile date nu pot sa va urez decat "asfalt" :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva o ruta (ceva mai turistica) cu asfalt bun? :offtopic: Ma gandesc unde sa mai plec si eu la plimbare si sincer nu prea imi mai vine nimic in minte (spre Valcea zob, spre CampuLung-BV zob, spre Craiova nu prea am ce face, si nici sa vizitez Bcurestiul nu ma atrage, spre Cureta de Arges/Vidraru cred ca tot un zob e dupa zapada asta...).

Ceva idei? Multumesc!

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta la vecinii catre VEST :offtopic:

sau..cu trenu :)

iarna cam greu..dar vara mai sunt drumuri...catre Tg-Jiu, Sibiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai Tg Jiu - Sibiu e pe Valcea. Nici in Vest nu mai ai pe unde sa iesi.

Deja am renuntat la Straja unde voriam sa merg la ski.

Si la vara aceleasi drumuri, poate doar petece noi.

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie careva in ce stare se afla drumurile pe ruta Craiova - Filiasi - Strehaia - Motru - Costeni - Tismana ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Drumul BV-Pitesti prin Campulung cum este? E mai buna varianta BV-Buzau-Pitesti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stiti cumva cum se prezinta drumul standard Bucuresti - Arad via Sibiu ? S-au astupat craterele de pe Dealul Negru ? Mai sunt altele de care ar trebui sa stiu ?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!