Jump to content

Starea drumurilor


paullie
 Share

Postare recomandată

Despre Arad-Oradea ce puteti sa-mi spuneti? Am de mers Cluj-Timisoara si vrea sa stiu ce ruta sa aleg.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre Arad-Oradea ce puteti sa-mi spuneti? Am de mers Cluj-Timisoara si vrea sa stiu ce ruta sa aleg.

Multumesc anticipat!

poti sa vi linistit pe el....alta ruta mai buna nu exista si asta se prezinta bine asa ca nu-ti fa probleme.

Timisoara- Sibiu? stiti ceva?...pana la deva stiu ca e drumul bun dar dupa aia??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de info. Pana la Sibiu este ok. Mai incolo sunt probleme. Am inteles ca pe Dealu Negru au fost bombardamente. Posibil, cu iarna si drumarii nostri. Am fost ultima data Cluj-Sibiu-Bucuresti pe 14 dec. si nu erau inca probleme. Doar Pe A1, sens de mers spre Bucuresti era asfaltul razuit pe portiuni lungi. Ma rog, daca foloseai viteza legala nu aveai surprize neplacute.

Saptamana viitoare am un Bucuresti de facut si chiar sunt curios cum se prezinta acum traseul. Sau sa ma duc cu avionul, ca ies mai ieftin?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor,

Stie cineva cum se merge de la Comanesti spre Sighisoara, prin Cristuru Secuiesc?

Cum mai e drumul?

Ar trebui sa trec pe acolo saptamana viitoare si vreau sa stiu daca imi blestem zilele sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am de trecut pe la Cluj spre Oradea. Stie cineva daca se poate ocoli Clujul pe noua centura care incepe de la Apahida ???

S-a redeschis centura Gherlei ???

Modificat de Sh0by
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am de trecut pe la Cluj spre Oradea. Stie cineva daca se poate ocoli Clujul pe noua centura care incepe de la Apahida ???

S-a redeschis centura Gherlei ???

Daca vii dinspre Tg Mures sau Alba Iulia, din turda o poti lua pe autostrada lui Boc care te scoate dincolo de Cluj, la Gilau. Daca vii dinspre Bistrita, Gherla, tre sa tai Clujul, ca nu e gata centura din cate stiu eu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe dealu negru, acum o saptamana inca erau niste cratere uriase,mare grija ca erau sa ma arunce vreo 2 tiruri in sant , ca ei evita gropile indiferent de trafic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, n-am precizat ... dinspre Bistrita vin.

Am inteles ca Apahida se poate ocoli pe acea centura, e adevarat ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dealu Negru este si la data postarii mele sub orice critica, si dupa parerea mea umila asa o sa ramana inca cateva luni , pana incep petecirile cu clasicile semafoare si coloane kilometrice. Pana atunci spor la indreptat jante si directii (si cand te gandesti ca mai si platesti sa iti rupi masina (vigneta) nici macar asta nu e gratis in tara asta) :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut toate drumurile proaste duc la cel mai prost dintre el Pitesti-Campu Lung Muscel este zob drumul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze, n-am precizat ... dinspre Bistrita vin.

Am inteles ca Apahida se poate ocoli pe acea centura, e adevarat ???

Da e adevarat... si economisesti minim 15 minute

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Pitesti - Valcea mai exista varianta Pitesti - Curtea de Arges - Valcea. Drumul este bunicel, doar vreo 5 km sunt mai rai la un momentdat, dar tinand cont ca este mult mai liber se poate trece cu 1-2, se poate ocoli... Deci e convenabil sa mai faceti 15 km in plus. Dar grija si pe acolo ca mai pare din senin cate o capcana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum e dupa iarna asta drumul intre SB-Bv?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru Pitesti - Valcea mai exista varianta Pitesti - Curtea de Arges - Valcea. Drumul este bunicel, doar vreo 5 km sunt mai rai la un momentdat, dar tinand cont ca este mult mai liber se poate trece cu 1-2, se poate ocoli... Deci e convenabil sa mai faceti 15 km in plus. Dar grija si pe acolo ca mai pare din senin cate o capcana.

Eu am fost pe varianta asta acum vreo 2 ani si era naspa rau, inclusiv o bucata de drum rupt de tot = offroad adevarat. Ai fost recent si se poate trece ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa plec la Pta Neamt maine. Ruta ar fi Bucuresti-Buzau-Focsani-Bacau-Pta Neamt. Drumul este ok, as vrea sa stiu daca este uscat drumul, daca se circula ok, ma adresez celor care sunt de prin aceste orase, sau care au facut acelasi drum de curand. Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intre Sibiu si Brasov drumul ii ok.Am fost acum 2 saptamani si sincer nu am avut nici o problema.Doar putina atentie dupa Fantanita Haiducului in rest ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

overseas Am fost saptamana trecuta pe ruta Valcea - Curtea de Arges. Nu e rupt nimic. Doar dupa ce cobori dealurile spre Curtea de Arges e drumul bombardat dar ep o distanta mult mai mica decat pe ruat Dealu Negru. Rupt era acum 1 an. Oricum e un pic mai bine decat pe Dealul Negru pentru ca e si mai liber, mai poti ocoli... Nu ai ce pierde daca incerci :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reghin - Apahida - Cluj Napoca .

Din Reghin pana in Sarmasel gara (judetul Mures ) drumul este praf , plin de gauri , denivelat .

De la Sarmasel gara pana in Apahida drumul acceptabil dar au pus peste asfaltul vechi pietris care iti sare exact in parbriz , sanse mari sa te alegi cu fisuri in parbriz.

Din Apahida pana in Cluj (14 km) drumul este OK .

Concluzia mea, evitati acest drum daca se poate :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Galati si Braila ninge incontinu de pe la orele 15.00...A inceput sa alunece pe jos asa ca aveti grija..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cum e starea drumului pe tronsoanele Constanta-Slobozia-Urziceni...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

idem pentru Lugoj-Caransebes-Orsova???

au terminat cu asfaltarile??? semafoare multe???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Stie cineva cum se circula acum dinspre Campina spre Brasov. In Brasov e ok vremea, nu e vant, nu ninge e chiar bine dar in Campina cica e viscol si ninge si intrebam daca se poate veni cat decat inspre Brasov. Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Am ajuns acum in Bucuresti de la Buzau, cam 2 ore si un sfert pe 100km - se circula in conditii de iarna, viscolul facand pe alocuri ca vizibilitatea sa tinda spre 0

Sensul invers este blocat de Politie la Urziceni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe bulevarde in BUCURESTI au mai bagat plugul ,dar pe stradute este dezastru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!