Jump to content

Cumparare masina din Germania


barton
 Share

Postare recomandată

Euro 3 sigur nu e.....e euro 2 - 1.9-le din 1998. In cazul asta, taxa de poluare e de aprox 1900 euro.

In rest arata foarte bine si dotata - abia spalata si aranjata. Imi pare ciudat ca e 1998 .....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n alh ul nu ii euro 3?

stiam ca cel din 1998, nu. Citeste aici http://vwforum.ro/topic/8576-euro-2-d3-d4-euro-3/

cel mai bine, se face o verificare dupa seria de sasiu.....ca sa nu fie surprize.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar mai departe - 2006 - pe Golf 4 variant sau 2005 - pe Bora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pt topic ! Si totusi, nimic ciudat ? Imi place masina dar ... are navigatie, dar n-are ESP si nici comenzi pe volan. In plus mi se pare mie sau partea cu airbagul este de alta culoare decat cercul volanului in sine ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie mi se pare scump acel G4. Semnul VW de pe volan pare f tocit, poate e de la lumina.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Respecte stimati colegi!

O sa plec in germania peste 1 luna si cu ocazia asta m-a rugat un prieten sa ii aduc de acolo un golf 3 diesel euro 3...am sanse sa gasesc vreun euro 3 ? pe net nu am gasit decat dieseluri de 1.9 cu euro 2! Si din cate am vazut la ei nu e cu euro ci cu D acela exemplu D3(galben) D4(verde), totodata am inteles ca D3 e euro 2 la noi si nicidecum euro 3!

Deci ar fi ceva sanse?...Oricum vreau sa caut pe la privati ca in autohouseri nu prea am incredere..( Zona Ingolstadt acolo voi merge).

Daca aveti ceva sfaturi sau opinii va rog sa mi le impartasiti!

Stima.

Modificat de Antonik91
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singurul motor euro 3 de pe golf 3 are codul motor ALE care spre noroc este un 1.9tdi.Arunca o privire pe topicul acesta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este si nu euro 3!E o intrebare complicata.

Pentru ca in lista de la rar este trecut euro 3 doar g3 cabriolet parca.Deci,daca ar fi sa o luam dupa ce zic ei acolo un golf 3 lim /variant cu motor 1.9 tdi ALE ar iesi euro 2!

Mai bine un g4 din 1999 ALH .

Modificat de golf3ale
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D -ul nu este norma euro. Este o norma fiscala din GERMANIA. NU ARE NICI O LEGATURA CU EURO !

CODUL MOTOR ALE ESTE EURO 3 pe golf 3. Uitati-va pe sticker-ul din portbagaj sau in numarul de omologare europeana din cartea de identitate la ultimele 2 caractere : "e3". Si o sa va convingeti !

Este si nu euro 3!E o intrebare complicata.

Pentru ca in lista de la rar este trecut euro 3 doar g3 cabriolet parca.Deci,daca ar fi sa o luam dupa ce zic ei acolo un golf 3 lim /variant cu motor 1.9 tdi ALE ar iesi euro 2!

Mai bine un g4 din 1999 ALH .

Nici acum nu te-ai convins ca e euro 3 motorul tau ? Uitate in caartea de identitate de la RAR si o sa vezi in numarul de omologare europeana ca ultimele 2 carcatere sunt e3 adica euro 3.

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tracto m ai facut curios :D.

Asa ca m am uitat pe acel stiker si zice :

golf 3 tdi 1h5 ,66 kw,eu3!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci te-ai convins ca este euro 3 da ?

Ce mai astepti mergi mai departe ! Ai platit o taxa mult mai mare decat era drept !

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Leonard_Ploiesti

Stie cineva daca acest dealer este unul serios? Automeister Thomas Bienek Osterhofstrasse 9

87600 Kaufbeuren Germania

Ma intereseaza

Mazda 5 2.0 MZR-CD Active Klimaautomatik + 7 Sitze. Număr vehicul (pentru potenţiali cumpărători): LX-250

Mutumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interiorul arata bine.Plus ca primesti garantie (la motor si cutie -cred).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La modelul respectiv - LX-250 - e garantia standard acordata de producator pana in iunie 2013.

Din auzite e ok (am fost pe la ei anul trecut dar nu am cumparat, e cam pe la 90km de Munchen) patronul e neamt (nu e afacere cu iz oriental).

Modificat de Juliaen
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Leonard_Ploiesti

multumesc pentru sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut tuturor,

Ce parere aveti de acest dealer: UH-Automobile im Autohaus 100

Are un Golf 4, benzina, 4 motion, din 2001, motor 2.0, 116 cai, care cica a fost condus de o femeie care acum are 81 de ani cu un pret cam mare zic eu.

Nu stiu ce sa fac, sa iau un Golf 4 din asta, mai vechi, 4 motion, sau un Golf 5 normal cu tractiune fata, suma de care dispun fiind de 6000-6500 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 4 benzina 4 motion consuma 14-15% in oras lejer. Motorul de 2 litri benzina de la VAG fara turbo eu stiu ca este cel mai nereusit. Probleme pe la culbutori, pierderi de ulei, consum mare, performante slabe. Daca mai e si 4 motion e clar ... Nu cred sa fie EURO4 modelul asta. Are niste noxe mari de tot. La bugetul asta mai bine te uiti la un MKV din 2003-2004 1.9 tdi manual mai simplu. Toate sunt EURO4 fara filtru de particule.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.a auzit cineva de firma W.I.S Sicherheit+Service gmbh 04229 Leipzis din germania,stiti daca sunt intretinute masinile care le au,daca au ffff multi km?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@darvin: Firma aceea e o firma de securitate, nu e un dealer auto. Au un anumit parc auto care poate fi intretinut bine sau prost, nu e o regula. In principiu, masinile de firma au TUV, ceea ce inseamna ca sunt in stare estetica corespunzatoare (am ales cu grija termenul, nu inseamna "cristal", "de exceptie", etc.) si complet functionale (asta nu inseamna "fara probleme").

In ceea ce priveste starea masinilor sau daca au multi kilometri, asta ti-o poate spune cu exactitate doar un angajat al acelei firme; cei de acasa din Romania nu pot decat sa-si dea cu presupusul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALUTARE AM CUMPARAT RECENT DIN GERMANIA UN OPEL ASTRA CARAVAN 1.6 84 CP IAR PE BRIEF SCRE EURO 3 UND D4 CE EURO IESE ?

CODU MOTORULUI ESTE Z1XE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pfff, ai ales cam pe langa forumul. Nu stiu cati dintre noi au habar de motoarele de la Opel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member unpinned this topic
  • laduncaag a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!