Jump to content

Mi-a Venit Leonul


gabryell23
 Share

Postare recomandată

eu am ales alto syncro.cand m-am dus la ei mi-au zis ca nu fac discount-uri,ulterior am aflat ca fac dar tre sa te duci cu "recomandare" sau cu gura mare,in sensul de a le spune "ori imi dati discount ori ma duc la alt dealer".eu m-am dus cu recomandare dupa ce platisem avansul si nu am mai obtinut decat cotiera si alarma care mi-am ales-o eu...astea fiind cadouri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • AIX

    20

  • X-Ecutor

    15

  • ryco78

    13

  • mada2k2

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu mi-am comandat o Cupra in Timisoara la Todorut, trebuie sa vina in August. E al treilea Seat din familie si ne asteptam la un oarecare discount sau extra optiuni, mai ales ca alti doi amici care si-au luat Leon de-acolo au primit discount de 1500 EUR. Eu mi-am configurat masina asa cum o vreau si la banii pe care sunt dispus sa-i dau si nu as fi vrut neaparat o scadere din acest pret, ci mai degraba niste piese optionale. Am intrebat ce-mi ofera, dar nu mi-a convenit. Am ales eu niste accesorii si le-am spus care sunt doleantele mele, le-am spus ca la VW, Mazda, Honda sau Ford am primit din start un discount de 1400-1600 EUR, iar in final am primit accesoriile alese de mine in valoare de 1500 si ceva de EUR. Nu au fost cine stie ce negocieri, au fost de treaba. Oricum nici eu nu am cerut luna de pe cer ... puteam sa ma intind la chitul de caroserie, dar mi se pare cam mult.

Ideea e ca la un discount de 1500 de EUR ar trebui sa te astepti la orice dealer ai merge. Cam asta mi s-a oferit mie peste tot la primele discutii. Ce obtii peste suma asta tine de talentul tau de negociator sau de pilele pe care le ai la dealer. Din cate am observat, la Seat le convine mai mult sa dea discount-ul sub forma de optionale pe care le pot monta ei ulterior, cum ar fi alarma volumetrica sau accesoriile originale din lista (cel putin in Timisoara). Le iese mai ieftin, ca pentru tine au valoarea pietei, pe cand ei le iau mai ieftin.

Sper ca nu v-am plictisit :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alto syncro...super de treaba! Prv me daca vrei si un nr de tel!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor!

Sunt Daniel si astazi am aflat ca masina mea se va fabrica in sapt 30 (ultima din iulie) cu comanda data in 19 iunie. Cam mult, nu? Avand in vedere ca urmeaza vacanta din august, stie cineva ce presupune asta? Daca termina fabricarea, fac macar transport sau inchid fabrica si la revedere?

Masinuta este un Stylance 2.0L TDI black magic, ESP, vizibilitate, geamuri fumurii, jante Avigor 17", xenon, audio 1. Am luat tot ce am vrut ca sa nu-mi para rau dupa aceea, chiar daca o sa ma cam usture la buzunar. Discount 6% (Alto) pentru ca este a doua masina din familie.

Multumesc tuturor celor de pe forum pentru ca m-ati ajutat sa fac o alegere excelenta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari!!!

Ei daca e la fel ca si anul trecut, poti astepta linistit pina la 3 luni. Eu am depus comanda anul trecut pe 6 iulie, a fost produsa in saptamina 36 (prima sau a 2-a din septembrie) a ajuns in Curtici si vamuita in 5 Octombrie, si la mine in curte pe 10 Octombrie 2006. E grea asteptarea dar vine si momentul ala, dupa care doar zimbete :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de info, RemusP!

Ai cumva in talon an de fabricatie 2007, cum zicea X-Ecutor in alt topic ca primesc masinile fabricate dupa jumatatea anului (sau era dupa vacanta de august?)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, modelul a fost deja 2007, m-am mirat un pic la inceput dar mi-a explicat dealerul ca asa merge, dupa august parca e modelul urmator.

BTW: Desi nu am avut mari motive de ne-incredere in dealer, ma tot macina ce se intinpla cu masina, pe undeva pe forum am citit de WebWheels care este programul lor de urmarire a productiei si pe la capat si la inceput i-am cerut la dealer sa-mi trimita cite un raport cu startea masini in speta ca acolo sunt trecute pe linga data planificata, data de productie si exact optiunile. Poti sa o faci eventual si tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa lungi asteptari,ma pot bucura si eu de a mea masinuta.azi am luat-o de la alto :rolleyes: prima impresie: masina este super,peste asteptarile mele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat a durat de cand a fost produsa?

am inteles ca ai ceva extra. Cat ai asteptat sa ti le instaleze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a fost produsa in sapt 20.am mai multe ornamente care mi-au fost puse aici si a durat cam o sapt.am avut ceva de asteptat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa lungi asteptari,ma pot bucura si eu de a mea masinuta.azi am luat-o de la alto :P prima impresie: masina este super,peste asteptarile mele...

Luni o ridic si eu. :icon_thumright: ....te astept sa ne tragem!!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deocamdata suntem in rodaj...pe urma mai vedem :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi mi-am ridicat Leonul 1.9 TDI si am tras pe dreapta Leonul 1.6 benzina. Astept sa vad daca nu am facut o gresala sa trec pe diesel. Deocamdata doar parti negative am observat. Astept sa fac maine un drum mai lung sa trag o concluzie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deocamdata doar parti negative am observat. Astept sa fac maine un drum mai lung sa trag o concluzie.

Adica?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa aproximativ 10 saptamani de asteptare mi-a venit si mie Leonu :somnmare:

l-am luat de la MTI vineri (multumesc inca o data Cristi c-ai venit cu mine!!!) si sunt ffff incantat si fascinat de mashinutza (de la Matiz, ce-am avut inainte, la Leon va dati seama ce impact a avut asupra mea) !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine mai tarziu decat niciodata, chiar ma gandeam cand o sa scrii. O sa pun si eu pozele cu masina imediat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai de duminica pana ieri am fost plecat din tara si abia azi am ceva timp liber...iti dai seama cat am asteptat momentu sa pot posta si eu aici :Driver:

waiting for pictures :D , ca yo nu am...

Modificat de laoo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa aproximativ 10 saptamani de asteptare mi-a venit si mie Leonu ;)

l-am luat de la MTI vineri (multumesc inca o data Cristi c-ai venit cu mine!!!) si sunt ffff incantat si fascinat de mashinutza (de la Matiz, ce-am avut inainte, la Leon va dati seama ce impact a avut asupra mea) !!!

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente. Si la mine trecerea a fost de la Matiz la Leon, diferenta destul de mare. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ieri pe la 5 am ridicat si eu Leonu` ;)

Reference, 1.6 102cp (benzina), Candy White cu urmatoarele optionale: alarma, geamuri fumurii, climatronic si audio2 (comenzi volan si 2 difuzoare in plus).

Am luat-o de pe stoc, n-am facut comanda. E luata de la reprezentanta din Dambovita, Meco Prod, a fost ok baiatu cu care am rezolvat toata treaba.

Nu prea stiu ce sa zic.. e prima mea masina si va dati seama ca nu pot sa am decat o impresie buna. Sunt si asa emotionat :icon_thumright:

Pun si cateva poze:

img0078ps5.th.jpg img0077hs6.th.jpg img0076ss0.th.jpg

img0074jy9.th.jpg img0064he3.th.jpg img0056xj4.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-o stapanesti sanatos si fara incidente...

si eu tot de la MecoProd am cumparat-o si la fel de pe stoc .

Arata bine alba...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos!

Sa te bucuri de ea cat mai mult fara probleme.

Arata excelent culoarea alba. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E belea de belea alba...acum..JANTE!!! :lol:

Sa te bucuri de ea !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult de urari!...

Ai dreptate Andrei_VVB trebuie jante, dar momentan nu prea imi permit sa fac investitia asta. O sa cumpar sigur mai tarziu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara incidente!!!

cat te-a costat? ai primit vreun discount ceva?

oricum, te-ai scos ca n-a trebuit sa astepti 2 luni cat trebuia daca faceai comanda

multa bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci! Am luat-o in leasing. Pretul cu toate taxele e undeva la 16.700, asta fara cei 250 de euro care mi i-a facut discount (cam banii pe alarma).

Am avut si noroc (tocmai renuntase cineva la ea). Am gasit-o pe stoc chiar la ei, n-a venit de la alt dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!