Jump to content

Mi-a Venit Leonul


gabryell23
 Share

Postare recomandată

azi mai observat: noaptea lumina farurilor bate inegal: stanga mai scurta dreapta mai lunga.

O setare interesanta/utila in localitate:posibilitatea setarii unei viteze limita .La depasirea acesteia esti avertizat sonor cu un bip si apoi vizual.

Sistemul audio peste asteptari :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • AIX

    20

  • X-Ecutor

    15

  • ryco78

    13

  • Cristian

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai e normal sa bata mai lung pe dreapta - vezi mai bine marginea drumului. Audio e chiar ok - acum nu-mi mai place sa ascult radio deoarece nu are aceeasi calitate ca un cd - si cu sistemul asta chiar se simte diferenta (mare, zic eu). Poze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare au inceput sa nu mai puna plasticul asta? Sunt curios daca alte Leoane noi au sau nu - asa ca ii rog pe noii posesori sa posteze.

eu am plastic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi_fx - al tau e 2006 sau 2007? Ma gandesc ca poate la cele 2007 au renuntat la chestia asta..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi_fx - al tau e 2006 sau 2007? Ma gandesc ca poate la cele 2007 au renuntat la chestia asta..

2006

de fapt fabricata noiembrie 2005

Modificat de Cristi_fx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

al meu este fabricat mai 2006 si are plasticul pt picior, si trebuie sa recunosc ca este f util ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai e normal sa bata mai lung pe dreapta - vezi mai bine marginea drumului. Audio e chiar ok - acum nu-mi mai place sa ascult radio deoarece nu are aceeasi calitate ca un cd - si cu sistemul asta chiar se simte diferenta (mare, zic eu). Poze?

Pai e normal daca asa e gandit :P . La Polo nou si Fabia si cred ca nici la Octavia II (mai studiez "fenomenul"). La sistemul audio ma refeream de fapt CD/MP3. Radioul receptioneaza si posturi din Targu Mures si Sibiu , :o Sibiul fiind la oarece distanta de Cluj.

Ce depaseste sistemul audio si ma face sa merg cu el inchis sau la minim e maraitul evacuarii :o :o.

In rest adevarat aspirator de priviri :o :o . Dintr-o coloana de vreo 30 de masini, mai mult de 20 au intors capul...plus ca intr-o parcare la un super-market erau sa se buleasca 2 loganuri din cauza ca unul din ei iesea cu spatele din parcare cu ochii lipiti de masina :o, celalalt franand violent :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in sfarsit, poze cu "audi meu" :D

alte mostre...

cam astea au fost toate... nu sunt artistice, dar atat am putut... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici leonul meu nu are plastic pentru picior , de unde as putea sa fac rost ?

Si o intrebare pentru cei care nu au kitul de bluetooth , cum activez functia coming home ? (si ce face mai exact , ca in manual nu am gasit info) .

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum, manualul ala nu prea respecta realitatea. La mine, cu kit bluetooth, item-urile din meniu nu prea au mare treaba cu ce scrie in manual. Am niste chestii pe acolo care nu m-am prins ce vreau de la mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lawrence - frumoasa masina! Insa cum te impaci cu suspensia? Parca citeam ca la FR e ceva mai dura decat la Sport/Sport-up. Eu inca regret ca nu am luat Stylance, cum ies de pe "europene" sau autostrazi (care sunt cat de cat decente) - cum imi trece orice placere de a conduce..

Iceman, aveai dreptate; daca la Supernova simteam cand treceam peste un gandac, cu Leonul probabil simt si cand ii trec peste picioruse :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci pana la urma nu stie nimeni cum e cu functia Coming Home ? de unde se seteaza si cum functioneaza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lawrence - frumoasa masina! Insa cum te impaci cu suspensia? Parca citeam ca la FR e ceva mai dura decat la Sport/Sport-up.

nu stiu cum e suspensia la Sport/Sport-up. eu m-am obisnuit cu suspensia. asta e, e mult mai dura decat una normala, dar si beneficiile sunt pe masura. adica in special comportamentul in viraje.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumoasa bestia :Driver:,sa o stapanesti sanatos!

assante la mine functia aia e activata din fabrica si se activeaza cand activez alarma la masina itzi aprinde sau mentine farurile aprinse pt un timp prestabilit ca sa vezi pe unde calci daca e intuneric in parcare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci, merci, o sa am grija.... excesiva ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate afisa cumva ora si temperatura pe ecranul de la cd/radio? Ca e cam neplacut sa tot butonez ca sa vad informatiile astea..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu nu se poate dar cine stie poate ma insel si aflu lucruri noi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@AIX al meu are plasticul acela numit footrest.

Modificat de gabryell23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, vad ca Leonul tau e "model" 2006; din ce s-a mai postat pana acum, cele 2006 se pare ca au toate plasticul in cauza, iar cele 2007 nu..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

au ele footrest...dar al meu care este tot 2006..nu are capac la motor...

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici eu nu am capac motor si nici nu ma deranjeaza in vreun fel. De footrest imi pare insa rau.

Modificat de Iceman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si totusi asta denota ca masinile noastre la un moment dat in martonell, sunt clasificate ca fiind pt EST sau VEST...si probabl nu este vorba doar de capac motor sau footrest...probabil mai sunt si altele

poate modificarile astea vin tocmai de la dealerii ROMANI(cost de fabricatie mai mic-cost de achizitie mai mic,pret mai bun la vanzare, profit mai mare)!?!?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, si pe un forum englez se plangeau de disparitia capacului de la motor; probabil reducerea costurilor..

Modificat de AIX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai suport, saptamana viitoare am 4 luni de cand am lansat comanda pt FR... cum pot sa aflu daca masina a ajuns in Curtici? La reprezentanta mi-au spus ca le apare plecata din fabrica de la sfarsitul lui oct. dar nu se stie unde e masina....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!