Jump to content

Mi-a Venit Leonul


gabryell23
 Share

Postare recomandată

in sfarsit dupa 3 luni de asteptare azi am intrat si eu in posesia bijuteriei (new leon). ce sa spun...sunt fericit, exstaziat chiar, e fenomenala...n-am cuvinte. baietii de la metrotehnica inca o data s-au dovedit a fi mai mult decat ok. dupa ce fac mai multi km va spun ce si cum, si in curand sper sa pun si niste poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • AIX

    20

  • X-Ecutor

    15

  • ryco78

    13

  • Cristian

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitari!

Sa o stapanesti sanatos!

Come back with :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S- o stapanesti sanatos

Detalii despre masina? Dotari, motorizare, etc.?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat mai multi km fara incidente si asteptam impresii!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-o stapanesti sanatos, si sa te bucuri de ea fara incidente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 luni de asteptare ???

Pai la mine se laudau ca in 2 luni am masina . E numai gura de ei ?

Felicitari pt masinuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bravo gabryell23!! ne-am plictisit noi decand astepti...;) sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea!

@lucus - la mine a durat 2 luni jumate. daca nu e de stoc, imi vine greu sa cred ca va dura numai 2 luni. de la ce dealer ai luat-o?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Dreleon:

Metrotehnica. In contract scrie de 10 saptamani dar ei insistau ca in 2 luni ar trebui sa vina. Poate din cauza ca e FSI ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabryel sa ai grija de masinuta si sa te bucuri cat poti de mult.

Asteptarea cred ca te-a chinuit, dar cred ca poti spune acum ca a meritat.

Nu cred ca exista o regula de estimare a termenului pentru onorarea comenzilor. Cum v-am mai spus mie mi-a venit Leon-ul surprinzator in 7 saptamani... si tot mi s-a parut o vesnicie.

Ai capac la motor? Daca nu ai nu-ti fa probleme, cica s-a ajuns la concluzia ca in afara de rolul de mascare alt beneficiu nu prea aduce.

Modificat de vincentsv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai capac la motor? Daca nu ai nu-ti fa probleme, cica s-a ajuns la concluzia ca in afara de rolul de mascare alt beneficiu nu prea aduce.

Atenueaza un pic zgomotul motorului - chestie de nuanta sa nu te astepti la cine stie ce modificari; Parca auzeam mai multe fara capac pus (am circulat fara capac citeva zile cu cordoba din sematura);

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult pentru felicitari. motorizarea este 1.9 tdi 105 cp, stylance, culoare neagra, cu ceva optionale:

ESP + EBA + DSR

Roata rezerva pentru uz temporar

Iarna 2 Scaune fata incalzite

Iarna 3 Incalzire parbriz in montantii A

Audio 4 Radio CD MP3 si 8 difuzoare Comenzi audio pe volan

capac la motor nu am (din pacate). din ce am inteles de la dealer (Metrotehnica), termenele de livrare s-au decalat putin, nu stiu clar de ce, si ca preturile la masini precum si la optionale au crescut putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimba masina in profil...ca nu o mai astepti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum adica nu ai capac la motor?! De cand treaba asta? N-am mai pomenit asa ceva! N-am vazut in viata mea un tdi mai nou de 1999 fara capac. E vreo noua regula pentru fraierii din est sau vreun alt mod delirant de a mai economisi 5 euro?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat a fost totalul?sau e pe leasing ?as vrea si eu una tot cam asa deaia intreb dar mai spre vara :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum adica nu ai capac la motor?! De cand treaba asta? N-am mai pomenit asa ceva! N-am vazut in viata mea un tdi mai nou de 1999 fara capac. E vreo noua regula pentru fraierii din est sau vreun alt mod delirant de a mai economisi 5 euro?

Din saptamana 45 (cred) din anul trecut nici un Leon nu mai vine cu capac motor. Nu e numai la noi. Am mai citit si pe forumuri din Franta si UK acelasi lucru. Poate fi comandat contra cost. Si nu cred ca e 5 EUR din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat a fost totalul?sau e pe leasing ?as vrea si eu una tot cam asa deaia intreb dar mai spre vara :offtopic:

masina e luata pe leasing (5 ani). cu tot cu reduceri pretul CIP undeva pe la 16.100.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum naiba sa nu aiba capac la motor????

nu am mai auzit de mult asa ceva!

mi se pare chiar ciudat!

au zis ce motiv au sa nu mai puna capac la masina?costa?:offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapinesti sanatos si te asteptam cu paze si impresii. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ryco78:

Uite asa arata motorul de TFSI:

Se pare ca la variantele superioare vine cu capac totusi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am mai linistit dar ma uimise...

mai aveau sa-ti vanda si butoanele de la cd ca parca e tot mai rau ....

sunt uimit zilnik de cate una,astia in industria auto parca in loc sa evolueze involueaza!

de undei ai pozele de la tfsi-ul asta?vreunul venit de curand?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata tare bine cu motorul acoperit.

Informatiile pe care le-am dat despre capacul de motor erau luate de pe :

http://www.autotitre.com/forum/Forum-Seat-...81p1.htm#v10700

Cativa au scris la Seat in Spania si raspunsul primit a fost ca nu se mai pune capac (fara motivare), dar ca acesta ar putea fi comandat separat.

Cand am comandat masina am uitat sa-l intreb pe dealer cum sta treaba.

Mi se pare complet aiurea sa faca economie la o bucata de plastic (chiar daca este doar cu rol estetic).

Poate TFSI-ul a ramas totusi cu el pus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Una din explicatile auzite tot mai des pe la oficialii seat este:

Seat trebuie sa fie sub VW si Audi.

Cum s-a ajuns la concluzia asta?

Eu astept Noul Leon in versiunea FR, TFSI 200 CP DSG. Si normal ca m-am uitat la celelalte leoane in diferite versiuni. Am ajuns la discutii de genul: De ce la schimbatorul DSG elementele care il inconjoara nu sunt din crom ?

Asa cum e la Audi?

La leon sunt din plastic si s-au chinuit special sa le faca din plastic.

Puteau sa-l preia de la Audi ca tot se fabrica in aceiasi fabrica si schimbatorul este identic la fel si plasticul si cromul...ca dimensiuni. Raspunsul a fost cel de mai sus,... trebuie sa fie sub Audi.

Si de aici au derivat alte discutii despre niste amanunte care nu s-au montat in mod intentionat ca sa tina seat in lesa.

The good news e ca se pot pune altele mai cool si costa f putin. Vedeti si voi vitrinele de la Metrotehnica!

Sau se pot pune de la Audi ca se potrivesc pefect.!

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!