Jump to content

Mi-a Venit Leonul


gabryell23
 Share

Postare recomandată

Sa-l stapanesti sanatos, vreau sa te intreb si eu cum e cu zgomotul.

Am citit mai sus la cei care au facut test drive ca cica ar fi zgomotos rau - banuiesc ca un posesor poate sa ne spuna o parere mai buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • AIX

    20

  • X-Ecutor

    15

  • ryco78

    13

  • Cristian

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa o stapanesti sanatos si fara nici un incident!

Acum poti schimba si semnatura :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa-l stapanesti sanatos, vreau sa te intreb si eu cum e cu zgomotul.

Am citit mai sus la cei care au facut test drive ca cica ar fi zgomotos rau - banuiesc ca un posesor poate sa ne spuna o parere mai buna.

Diferenta intre un Golf IV diesel cu 200 000 km si un leon nou FR TDI nu este din punct de vedere al zgomotului. La ce iti ofera, crede-ma ca zgomotul nu te deranjeaza nici daca ai pe unii cu tobe pe bancheta din spate.

Am facut 600 km pana acum si zgomotul nu m-a deranjat deloc. Desigur, daca vorbeste unul care a avut benzina, asta conduce cu vata in urechi.

Sincer, mi-a fost frica de suspensia sport... in oras este destul de tare, dar la drum nu se compara cu multe masini cu pretentii.

In concluzie, orice plimbare cu masina asta inseamna adrenalina.

"Partea proasta" este ca nu mai poti sa te "scarpini" la semafor sau prin intersectii pentru ca se uita toti la tine.

Ce sa mai, e bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbind de suspensii, fa o tura intre Drajna si Slobozia :) Oricum, sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca te-a marcat drumul ala!

Si pe mine!! :)( L-am facut in primi 500 km ai leonului meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci de raspuns, eu in momentul asta ma dau cu un Renault megane diesel fara catalizator deci cred ca LEON e chiar silentio stampa!!! Oricum prin primavara sper sa ma alatur clubului SEAT LEON FR diesel - galben !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos !!!

La cat mai multe FR-uri galbene :) , sa aiba lumea ce sa admire

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Partea proasta" este ca nu mai poti sa te "scarpini" la semafor sau prin intersectii pentru ca se uita toti la tine.

asta cam asa e... esti ca la "big brother".

P.S. felicitari, s-o stapanesti sanatos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: Drajna - Slobozia, o minunatie. Si acum e "reparat". Sa fi vazut cum era in primavara. aia 19 km, ti se pareau mult mai multi.

PS: Sa le stapaniti sanatosi! Galbenul pe leon e bestial. Normal ca intoarce toata lumea capul dupa el. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapinesti sanatos!

Bine ai venit in club! Poate vii cu ea la intalniri sa ne minunam si noi un pic de ea.

Cat despre suspensie...evita drumurile stricate sau daca nu se poate, mergi incet.

Drumul de la Piatra Neamt la Vatra Dornei mi-a omorat rinichii, asta fara suspensie sport

Modificat de Barbanero
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare!

Am si eu o intrebare: pe comezile de pe volan se poate monta un kit de temporizare viteza? exista preechipare pentru asa ceva?

masina este un leon sport, 1.6 105 cp 2006.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la stylance in sus (parca) este standard cruise control, care permite setarea unei viteze si mentinerea ei. Nu are legatura cu comenzile pe volan (setarea se face folosind maneta de la semnalizator, cea din stanga). Cred ca AIX poate sa-ti spuna daca e standard la sport.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e standard la versiunea sport.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare!

Am un seat leon stylance sept 06 voi avety claxon bitonal??? pt ca eu nu am iar fratele meu are aceeasi masina si el are, am fost in service , am intrebat iar acestia nu au stiut sa raspunda.. problema este ca am ridicat capota si suruburile care prin bara se vad ca ar fi fost desfacute problema este ca nu inteleg la ce s ar fi bucurat sa ia din bara din fata eu am lasat masina vreo 2 zile in service.. :)

Modificat de bilman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, eu l-am luat in oct. 2006 insa nu am idee daca am claxon bitonal; cum suna? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Salutari colegi de forum! :)

Uite ca a venit si randul meu sa postez aici si inca nu-mi vine sa cred! Am luat de dimineata masina de la Metrotehnica, i-am facut Casco si RCA, tot in regula si pe urma am scos-o in lume. :( Nu am cuvinte pt masina, este extraordinara. E drept ca e si reveria momentului, dar fiind prima masina personala, luata din banii proprii si munciti de mine, inseamna mult pt mine. :D

Comanda data pe 21.03.2007, fabricata in saptamana 17, ajunsa in Curtici in saptamana 21, la dealer pe 25.05.2007 si preluata azi 29.05.2007.

Ca un rezumat masina este urmatoarea: Seat Leon 1P, Reference, motor 1.6 MPi, 102Cp, 148Nm, neagra, senzori de parcare, Bluetooth+mp3+comenzi volan, roata de rezerva, mufa USB, pachet electric si alarma cadou de la Metrotehnica. Ce mi-a placut a fost ca mi-au dat covorase de cauciuc, fara sa cer si fara sa-mi zica, doar erau acolo. Ce nu mi-a placut, nu mi-au dat pachetul legislativ, o maslina, o atentie ceva... :P Dar nu comentez prea mult si asa am obtinut un pret super pe ea, asa ca sunt mai mult decat multumit.

Mie personal imi place foarte mult interiorul (doar butonul de avarie parca nu e prea ergonomic plasat), am toate "jucariile" de care as avea nevoie. Motorul mi se pare arhisuficient pt ce am eu nevoie. E silentios exact cat e nevoie si toarce placut la turatii inalte (cele 4 mii cat i-am dat maxim). Poti sa mergi si linistit in trafic greu cu 2000 de ture, sau poti sa urci peste 3000 si sa te strecori unde e nevoie. Spatiu excelent si in fata si in spate, portbagaj numai bun. :)

In concluzie, sunt indragostit de masina si sunt ferm convins in continuare ca am facut cea mai buna alegere pt mine. Singurul regret e ca n-am pus ESP pe ea. La urmatoarea... :P

PS: Cu stupoare am descoperit la dealer ca acumulatorii la aparat erau descarcati, asa ca pozele vor urma in curand. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

black_shadow

:( felicitari si km multi fara probleme!

Acum e prima zi, dar mai asteapta sa treaca ceva zile, sa iesi la un drum in afara orasului la care sa adaugi ceva serpentine si :) iti va place si mai mult :) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-o stapanesti sanatos si fara evenimente negative!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

felicitari spor la :) si fara belele !?!?!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Muuulti muulti km fara probleme :)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de urari, sunt in culmea fericirii... Nu prea ma dezlipesc de geam, stau intr-una si ma uit la ea! :D

Cum am plecat de la munca azi, am trecut pe langa un leon negru, care mi-a dat blitzuri... Rezultat => :D

PS: Imi trebuie un sticker... quick! :P

Modificat de TudorM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo, s-o stapanesti sanatos! :D uh, fara jante de aliaj? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Isi pune Tudor si jante! :lol:

Ma bucur pentru tine man!!! Stiu cat ti-ai dorit-o si cate intrebari aveai in legatura cu ea...iti va raspunde ea cu timpul si vei vedea ca sunt numai raspunsuri favorabile...

Sa te bucuri de ea!!!

PS: cand o parchez sub geamul cabinetului ma trezesc ca mai imi fug ochii la ea desi sunt cu pacientul pe scaun...dar nu ma pot opri din admirat! Mi se pare desavarsita...in exterior desigur!! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru masina, toti am trecut prin euforia din prima zi, asa ca te intelegem.

Pentru sticker da-mi un pm si se rezolva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!