Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Laurentiu_LWR

O sa termini vreodata cu farurile astea?:))

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Pai atunci opreste-te din investit in astea si pune banii la saltea pentru cele oem...ca in stilu asta:))

Link către comentariu

Pana atunci le fac sa le am pe astea ok, ca mai dureaza pana la OEM ... :)) Dar ca idee, acolo se opreste capitolul faruri :d

Link către comentariu
mirceateodor

Pe ce parte ai nevoie de carcasa/ far Hella ? Stanga sau dreapta ?

Link către comentariu
mirceateodor

Am un far Hella (partea stanga) care nu arata foarte bine. Cromul de pe oglinda crapat iar sticla are ciobitura. Prinderea e intacta iar reglajul e in stare de functionare. Mie imi trebuia o carcasa de Valeo. :)

Link către comentariu

Ai incercat in dezmembrari pt faruri?numai ca nu prea dau astia "la bucata".

 

Si eu doream OEM dar m-am oprit la acestea:

golfivscheinwerfer.jpg

Sunt ok si ca si practicabilitate si ca si design (deocamdata) :D

 

Hai cu suspensia aia odata :P

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

Pai pe la dezmembrari m-am plimbat azi toata ziua si n-am gasit deloc ce vreau eu. O sa rascolesc si netu' in seara asta sa vedem ce gasesc. Suspensia asteapta loc liber la turc :d Mircea, PM.

Link către comentariu

Mult mai dureaza sa pui suspensia asta.  :D  O puneam in strada si tot o puneam pana acum.

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu

Am invatat ca entuziasmul si graba nu fac deloc bine. Mai bine am un pic rabdare si stiu ca e facut cum trebuie.

Link către comentariu

Eu daca as fi in locul tau as da km in fata, cat mai aproape de cei reali, e o mandrie sa ai atat!

Link către comentariu

Nu-i o idee rea cu km. O sa vad.

post-122999-14052744159906_thumb.jpgpost-122999-14052744217897_thumb.jpg

Am montat suspensia, dar masina a ramas pe rampa cu basculele date jos pentru a schimba bucsele si pivotii. Maine termin si cu farurile si reglez si suspensia si vin si cu poze.

Link către comentariu

Un pic mai sus pe fata si mai jos pe spate. Maine facem reglajul si montam si farurile :d

post-122999-14053657187208_thumb.jpg

Link către comentariu

Lasa spatele asa, si mai inalta oleaca fata. E si asa prea jos pt drumurile noastre.

Link către comentariu

Deci,ma repet : vreau poze cu ele pe maxim (fata si spate,evident) si pe minim (evident: fata+spate) :)

 

PS: asl pls :))

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

Nu am cum sa stau sa o reglez asa cum spui tu doar pentru poze... In poza aia acolo are distanta de la scut la sol vreo 4-5 cm. Merge mult mai jos pe fata, dar asta inseamna sa mergi cu scutu atarnat. Pe spate am pus la inceput poza ridicat la maxim. O voi regla astfel in cat sa fie mai joasa, dar totusi in anumite limite, ca nu e airride. Vor urma, in timp, probabil si poze cu ea mai low decat o fac acum, dar cu siguranta si mai inalta.

Link către comentariu

sa tii un jurnal : ce/cand/ cum lovesti cu bara,scutul  :)

Link către comentariu

Nu am cum sa stau sa o reglez asa cum spui tu doar pentru poze... In poza aia acolo are distanta de la scut la sol vreo 4-5 cm. Merge mult mai jos pe fata, dar asta inseamna sa mergi cu scutu atarnat. Pe spate am pus la inceput poza ridicat la maxim. O voi regla astfel in cat sa fie mai joasa, dar totusi in anumite limite, ca nu e airride. Vor urma, in timp, probabil si poze cu ea mai low decat o fac acum, dar cu siguranta si mai inalta.

 

Baiii....eu vreuuu pozee DA? :))) 

 

e ok,se photosopeaza daca e cazul :D

Link către comentariu

asa greu se regleaza? nu e de ajuns sa o ridici pe cric si sa dai la piulita?

Link către comentariu

asa greu se regleaza? nu e de ajuns sa o ridici pe cric si sa dai la piulita?

Si sa dai rotile jos! :D Pe spate uneori e nevoie sa desprinzi amortizorul de punte ca e prea comprimat arcul pe reglaj si merge foarte greu.

Link către comentariu

da, roata jos.

nu stiam ca trebuie umblat si la amortizor...deci e mai mult de munca

Link către comentariu

Nu se face in 30 de minute! La cealalta suspensie nu mergea cu amortizorul sus, acum am cum are si Rud si vad ca a mers cu el sus, acum sa vadem mai tarziu cum se mentine treaba. Oricum si asa trebuie sa te contorsionezi putin pe sub masina daca nu e pe elevator!

Modificat de flaviusmaff
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

O fi ea reglabila da nu cred ca iti convine sa o modifici saptamanal...

Eu i-as stabili un set-up de vara si unul de iarna...si as trece la el o data cu anvelopele de iarna/vara...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!