Jump to content

Bolf IV - RUD


rudiRUD

Postare recomandată

Apoi eu nu vad la distanta :) is batran

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

E usor sa ii spui altuia...fa-ti aia...ar fi ar arata bine daca i-ai face nu stiu ce...dar incearca sa faci asta masinii tale...sa vezi ce costuri presupune si ai sa vezi ca iti trece...

Ca sa pui grila crean trebuie sa acoperi niste goluri ramase in capota respectiv bara...dupa care sa revopsesti elementele...cam 1000ron...cum ti se mai pare sugestia ta?:))

Link către comentariu

Armm,am incercat pe pielea mea cu un kit de la un amic,practic golul de jos din bara era acoperit cu grila(avea ultima buza mai lunga) si sus e o semi-luna sa zic asa care se "capsa" pe capota.si cum toate erau "carbon" in 20min le-am montat. (desi nu prea mi-a placut contrastul de carbon si restul albastru)

 

Eu mi-am dat cu parerea si intentionat pt a evita discutii am mentionat "daca/poate sunt in plan" :D acum,sa iti pui grila clean si o emblema in "minte" si sa iti imaginezi daca arata bine te costa 1 neuron si 2-3 secunde :)))

 

Si nu va mai legati de mine ca is sensibil si imediat plang,clar? :)))

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

Fac ceva mai multe poze mike dupa o baie cum trebuie, promit. Dupa ce vin jantele, urmeaza din nou sa o reglez sa vedem cum sta, poate chiar un fitment la pake. Nu se pune problema de semne cu gti sau alte prostii, abia astept sa scap de cele de pe spate. Grila sigur nu va ramane asa pentru ca este un pic albastruie. Fie o fac argintie, fie negru lucios, poate ma ajutati si voi cu hotararea asta. :d Badgeless nu prea imi surade din mai multe motive. Cum a zis si Laur, costurile sunt destul de mari pentru ca nu merge sa faci doar pe fata, cel putin din punctul meu de vedere, iar alt motiv ar fi ca am vazut foarte multe asa, fara sa fie facute cum trebuie si nu prea imi surade ideea sa umblu la tinichigerie. Planuri cu siguranta sunt si sunt deschis la orice sugestii, bani si timp sa fie.

Robi, o sa o vezi mult mai des de acum acolo :d Ai prins-o si tu asa pe nepregatite, pe nespalate :))

post-122999-1405592562632_thumb.jpg

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Apropo, bec ca asta cu led unde gasesc si eu? Pentru plafonierele spate.

post-122999-14055943859323_thumb.jpg

Link către comentariu

asa ai tu in plafoniere? la mine e din ala lung cu metale in capat, cum ai lampa centrala plafoniera fata, cum e in lapma de la numar.

doar ca putin mai scurt parca

Link către comentariu

Din cate vad eu iti trebuie bec de genul acesta :

 

07e34cfc7a5d166a7c1c057ace63b087-6946160

 

dar sa-l scoti din suportul de plastic.e ciudat ca ai la plafoniere asa pe spate.

Link către comentariu

E foarte ciudat. Ala nu e suport de plastic, ci pur si simplu asa e becul. Am incercat sa il scot de acolo si pare ca se rupe. Muale, plafonierele tale au senzori de miscare pentru alarma?

Link către comentariu

plafonierele cu senzori au altfel de bec decat cele "normale".

Link către comentariu

Nu :d

Sunt acestea si sunt in curte:

post-122999-14062216752941_thumb.jpgpost-122999-1406221681853_thumb.jpgpost-122999-14062216877047_thumb.jpg

Modificat de rudiRUD
Link către comentariu

Sunt 5x120, vad ce solutie aleg sa le facem compatibile. Sunt 8.5J toate, iar ET-ul e foarte mic, nu stiu exact. Ori e 18, ori e 11-12. Saptamana viitoare o sa ii fac o vizita lui pake sa facem niste probe cu niste flanse foarte mici (et mic + flansa=scoase prea mult) si cu diferite dimensiuni de cauciucuri. Cred ca o sa merg pe 215/35, dar o sa vad. Intr-adevar sunt super incantat de ele, abia astept sa le vad pe masina :d

Link către comentariu

Foarte misto jantele!

Dar sunt curios cum o sa reusesti sa le montezi. 8.5J+ET atat de mic + flanse nu vad unde sa incapa :(

Link către comentariu

Arata mijto,spor la incaltat.vezi poate reusesti cu ceva flanse.

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

S-ar putea sa iasa foarte mult in exterior pt ca flansele au 20mm pe parte. Asa ca s-ar putea sa fii dezamagit. Trebuiau probate neaparat cand au asa specificatii. Puse asa sa vezi cum ar fi si cu 20mm mai in exterior.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Mai sus vorbeai de graba si decizii corecte....

Cred ca te-ai cam grabit cu jantele si o sa cam ai batai de cap...

Suspensii...jante..masina o sa arate crima...dar atat...o vei mai putea folosi ca si masina de zi cu zi:)?

Succese maxime:)

Link către comentariu

Arata foarte bine. Merita ceva sacrificii doar ca sa le vezi pe masina. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Din poze par sa aiba ET-uri diferite, doua cate doua.

 

Oricum, la 8.5J cu ET asa mic o sa treaca roata de linia aripii chiar si fara adaptoare, iar daca ii pui si adaptoare, o sa iasa mult tare afara.

Modificat de MRC
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!